Przepisy z Kuchni.TV

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Przepisy z Kuchni.TV

Post autor: kabran »

BABECZKI Z SUSZONYMI POMIDORAMI I ORZESZKAMI PINII I BABECZKI Z JAGODAMI I BIAŁĄ CZEKOLADĄ
Składniki:
¼ kilograma pszennej mąki bezglutenowej
¼ kilograma ryżowej mąki bezglutenowej
2 łyżeczki gumy ksantanowej
2 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia
5 dag margaryny
2 jajka
250 ml maślanki
5 dag suszonych na słońcu pomidorów
5 dag orzeszków pinii
5 dag suszonych jagód
5 dag białej czekolady
cukier
Przygotowanie:
Mąkę przesiewamy do miski, dodajemy gumę ksantanową, proszek do pieczenia oraz margarynę. Siekamy tłuszcz nożem. Gdy go trochę rozdrobnimy – dalej rozcieramy palcami. Dodajemy rozbełtane jajka oraz maślankę i wyrabiamy ciasto. Gotowe dzielimy na dwie części. Do jednej dodajemy pokrojone, suszone pomidory i orzeszki. Do drugiej – jagody i pokrojoną czekoladę. Możemy też wsypać trochę cukru. Mieszamy słone ciasto z pomidorami i orzeszkami, a następnie słodkie z jagodami i czekoladą. Jeśli ciasto jest zbyt gęste – dolewamy trochę maślanki. Z każdej porcji zrobimy 4 babeczki. Ciasto dzielimy na porcje i formujemy z nich krążki. Wierzchy nacinamy na krzyż i smarujemy rozbełtanym jajkiem, by ładnie się zrumieniły. Blachę posypujemy mąką. Układamy babeczki i wstawiamy na 20 minut do nagrzanego do 200 stopni Celsjusza piekarnika. Podajemy je z herbatą i odrobiną masła.
© Jenny Bristow

CIASTO CYTRYNOWO-IMBIROWE
Składniki
75g polenty, czyli mąki kukurydzianej
50g mąki bezglutenowej
łyżeczka bezglutenowego proszku do pieczenia
100g mielonych migdałów
75g wiórków kokosowych
15 dag masła
15 dag cukru
3 jajka
2 cytryny
imbir
Przygotowanie
Mieszamy polentę, przesianą mąkę oraz proszek do pieczenia z migdałami i wiórkami. Ucieramy masło z cukrem, aż będzie jasne i puszyste. Porcjami dodamy 3 rozbełtane jajka na zmianę z wymieszaną mąką. Dodajemy otartą skórkę z dwóch cytryn i sok z jednej. Na koniec dodajemy imbir – kandyzowany, świeżo utarty, lub ze słoiczka. Wszystko razem starannie mieszamy i przekładamy do wyłożonej natłuszczonym pergaminem foremki. Ciasto pieczemy 45 minut w 180°C. Polewamy je syropem z łyżki miodu oraz soku i skórki z jednej cytryny. Przybieramy pasemkami skórki oraz listkami mięty i podajemy z łyżką świeżego serka.
© Jenny Bristow

SERNIK NA ZIMNO Z OWOCAMI
Składniki:
55g margaryny
170g muesli (np. ryżowych)
10 dag jeżyn
10 dag jagód (borówek) amerykańskich
10 dag śliwek
25g cukru
kilka ziaren kardamonu
250g kremowego serka
25g cukru pudru
125 ml chudego jogurtu
125 ml bitej śmietany
Przygotowanie:
Muesli wstawiamy na chwilę do rozgrzanego piekarnika, by temperatura wydobyła pełnię smaku. Na patelni rozpuszczamy margarynę i wsypujemy muesli. Mieszamy, podgrzewając, aż składniki się połączą. Temperatura sprawi, że rodzynki zmiękną. Możemy dodać trochę miodu lub syropu klonowego, by lepiej związać składniki. Ciepłą masę wykładamy na dno tortownicy, wyrównujemy, ugniatamy i odstawiamy do przestygnięcia. Jeżyny i jagody płuczemy i dorzucamy do pokrojonych śliwek, które gotujemy w czterech łyżkach wody. Mieszamy i dodajemy cukier oraz kardamon. Mieszamy delikatnie, by owoców nie rozgnieść – i gotujemy minutę. Połowę owoców wybieramy z rondelka i osączamy. Syrop jest rzadki, bo owoce puściły sok – zagęszczamy go bezglutenową skrobią kukurydzianą. Łyżkę mączki rozprowadzamy łyżką zimnej wody, zmniejszamy temperaturę, by nie porobiły się grudki – i wlewamy. Sos podgrzejemy – po minucie zgęstnieje i zmieni się w przeźroczystą glazurę. Gasimy ogień i zostawiamy, by przestygła. Serek łączymy z cukrem pudrem, dodajemy jogurt i bitą śmietanę. Wszystko razem mieszamy, aż masa będzie gładka. Dodajemy owoce i delikatnie mieszamy, by uzyskać marmurkowy efekt. Masę przekładamy na spód z muesli. Wyrównujemy powierzchnię i wstawiamy na parę godzin do lodówki, aby sernik stężał. Ozdabiamy go glazurowanymi owocami oraz miętą i podajemy z łyżką jogurtu.
© Jenny Bristow
:D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

A pytanie? czy sami suszycie pomidory, czy gdzieś można takowe kupić?
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja kupuję. Kiedyś próbowałam suszyć... Porażka totalna. :D Można je dostać w każdym dobrym markecie, nawet na mojej głębokiej prowincji, w działach z tzw. żywnością egzotyczną lub tam gdzie przyprawy.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

To muszę się dobrze przyjrzeć półkom z przyprawami :)
mamuśka Mariuszka
ODPOWIEDZ