Mąka

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Mąka

Post autor: huilisti »

Przepraszam, jeśli się powtarzam, ale nie wiem, jak znaleźć ten temat. Moje pytanie: jak zastąpic zwykłą mąkę w przepisie kukurydzianą? Chodzi o proporcje.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Jeśli masz zwykły przepis, ze zwykłą glutenową mąką, to nie możesz jej po prostu zastąpić mąką kukurydzianą. Nie napisałaś o jakie ciasto chodzi, ale na ogół to się nie udaje i to baaardzo. Dlatego wymyślono te różne miksy, mieszanki, z dodatkiem gumy guar itp. Ogólna zasada jest taka, że do pieczenia najlepiej wziąć 3 rodzaje mąki (w równych proporcjach). Np. ryżową, kukurydzianą i ziemniaczaną. Na Forum jest gdzieś opowieść Kfiatka o próbie upieczenia chleba z samej mąki kukurydzianej, tak ku przestrodze. Niestety nie da się tak ani potanić ani ułatwić. A szkoda...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Czyli nie da się dodać do mojego ukpchanego glutenowego serniczka innej mąki, nawet mixu? Załamię się kiedyś... :(
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Huilisti, nie trolluj. Napisałam wyraźnie - nie mąka jednego rodzaju (czyli np. kukurydziana, ryżowa etc.) ale właśnie mix lub mieszanka kilku rodzajów mąki. Natomiast ja piekę sernik z dodatkiem wyłącznie mąki ziemniaczanej (a raczej budyniu z mąki ziemniaczanej), ale taki sernik to nie jest prawdziwe ciasto, raczej suflet.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ