Dieta dla przyszłych mam

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skierka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 18:51
Lokalizacja: województwo lubuskie

Dieta dla przyszłych mam

Post autor: skierka »

Jestem na diecie od pół roku. Ponad rok nie mogłam zajść w ciążę, podobno powodem moich problemów jest właśnie nieleczona celiakia. A jak już udało mi się, to poroniłam :( niestety. Byłam kompletnie załamana, że już nigdy mi się nie uda.

Teraz się dowiedziałam, że jestem w I trymestrze ciąży - bardzo się boje cokolwiek jeść, że przez jedzenie, przez złe jedzenie starce to dziecko.

Jestem debiutującą kucharką, nie gotuje za dobrze, a dania bezglutenowe wychodzą mi jeszcze gorzej niż te glutenowe. W dodatku nie bardzo wiem jakie dokładnie produkty mogę a jakich nie mogę z "normalnych" sklepów. Największy dylemat mam odnośnie przypraw.

W związku z tym mam gorącą prośbę, moglibyście podać mi kilka smacznych przepisów na dania lekkie, pełnowartościowe i bezglutenowe, takie odpowiednie dla kobiet w ciąży.

Z góry ślicznie dziękuje :053:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Może ktoś poda coś bardziej konkretnego, aczkolwiek sezon wakacyjny już trwa :)
Ja może podam link do działu z przepisami, na pewno wybierzesz dla siebie coś odpowiedniego :)
index.php?c=6
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 23 sty, 2007 13:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: klunia2 »

skierka, podaj mi proszę adres mailowy, wyślę Ci smaczne i bezpieczne przepisy, które na pewno "wyjdą", a które są baaardzo zdrowe i odżywcze dla przyszłej Mamusi. Trzymam za Ciebie i Twoje maleństwo kciuki. Życzę zdrówka :)
ODPOWIEDZ