Opłatek

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Opłatek

Post autor: Beata Bylina »

Opłatek
4 płaskie łyżeczki mąki bezglutenowej niskobiałkowej
6 łyżeczek wody
pół łyżeczki oleju
olej do tortownicy
:arrow: Wymieszaj składniki.Weź tortownicę o średnicy 12 cm i dno wysmaruj olejem.Wlej do niej ciasto i starannie rozprowadź.
:arrow: Piecz 3-5 min w mocno nagrzanym piekarniku.

Przepis ze "starej"gazety DZIECKO.
Może komuś się przyda.
Beata :P
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

a sama próbowałaś piec Beato?
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Niestety nie :!:
Zawsze kupowałam gotowy -bezglutenowy :!:
Ale jeśli nie będzie w sklepie ze zdrową żywnością,to będę piec.
Święta do tej pory spędzałam u mamusi,a tam jest lepsze zaopatrzenie.
Być może w tym roku będę zmuszona do samodzielnego wykonania.
Pozdrawiam Beata :oops:
Awatar użytkownika
Sad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 23 paź, 2004 15:48
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Sad »

opłatek jest dobry
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja dotąd nie miałam pojęcia że można kupić bezglutenowy opłatek, ten post zmobilizował mnie do poszukiwań. Dowiedziałam się, że Glutenex robi bezglutenowe opłatki, już wiem, że będę mogła je zamówić w połowie grudnia przez sklep, w którym normalnie zaopatruję się w bezglutenowe produkty. Myślę, że w innych sklepach też powinno się dać zamówić, jeśli zadziałać odpowiednio wcześnie. Być może komuś się przyda ta informacja, więc zamieszczam ;)
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Dzisiaj kupiłam w Krakowie na Zamenhofa paczkę opłatków z Glutenexu,w opakowaniu są trzy duże sztuki, nawet kartka świąteczna jest dołączona =D> .
Dominika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 lut, 2004 22:35
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów

opłatek

Post autor: Dominika »

Czy w tym roku nie są zbierane zapisy na opłatki i komunikanty ze Stowarzyszenia z Gorzowa Wlkp.?????
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Kasia-mama pisze:Dzisiaj kupiłam w Krakowie na Zamenhofa paczkę opłatków z Glutenexu,w opakowaniu są trzy duże sztuki, nawet kartka świąteczna jest dołączona =D> .
W takim razie ja się spóźniłem :? :cry:
Pani poinformowała mnie, że WYCOFALI SIĘ ZE SPRZEDAŻY OPŁATKÓW, BO PODOBNO SĄ NIELEGALNE!!!!!!!!!!!
Zaczynam się powoli denerwować... nie mogłem mojej córeczce wytłumaczyć, czemu nie mamy opłatków na stole :frown: Przecież ten tekst o komunikantach dotyczy chyba sprawy przyjmowania komunii świętej :?: :?: :?:

Najgorzej jest, gdy ocieramy się o paranoję...
mama Paulinki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 20:46

Post autor: mama Paulinki »

Jestem z Olsztyna i nie miałam problemu z kupnem opłatka z Glutenexu :D
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

JESZCZE APROPOS OPŁATKA....
W ostatnim czasie miałem wizytę duszpasterską - czyli kolędę :) i korzystając z okazji zapytałem czy celiacy mogą legalnie spożywać bezglutenowe opłatki podczas wigilii. Okazuje się, że jak najbardziej TAAAK :!:
Zwykły opłatek zakupiony czy roznoszony przez ministrantów przed kolędą NIE MA CECH KONESKRACJI - ODWROTNIE NIŻ OPŁATEK SPOŻYWANY PODCZAS KOMUNII ŚW.
Tak więc na wigilię można spokojnie taki opłatek bezglutenowy zakupić i być w zgodzie z własnym sumieniem i prawem kościelnym 8)
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

Rafal_tata pisze:JESZCZE APROPOS OPŁATKA....
...........................
Tak więc na wigilię można spokojnie taki opłatek bezglutenowy zakupić i być w zgodzie z własnym sumieniem i prawem kościelnym 8)
Jeśli prawo kościelne nie zauważa problemu celiakii tym gorzej dla... prawo to... stanowiących...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Beatka i Marek pisze: Jeśli prawo kościelne nie zauważa problemu celiakii tym gorzej dla... prawo to... stanowiących...
Prawo koscielne zauwazylo problem celiakii, na naszym forum jest link do oficjalnego stanowiska Kosciola, dokument jest podpisany przez biskupa (jeszcze ) Ratzingera, terazniejszego papieza.
Inna sprawa, ze dopuszcza on tylko wino - ale do Sakrementu Komunii Sw., a nie przy lamaniu sie oplatkiem wigilijnym - w czasie wigilii mozna podzielic sie bezglutenowym.
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

Rafal_tata pisze:Prawo koscielne zauwazylo problem celiakii, na naszym forum jest link do oficjalnego stanowiska Kosciola, dokument jest podpisany przez biskupa (jeszcze ) Ratzingera, terazniejszego papieza.
Inna sprawa, ze dopuszcza on tylko wino - ale do Sakrementu Komunii Sw., a nie przy lamaniu sie oplatkiem wigilijnym - w czasie wigilii mozna podzielic sie bezglutenowym.
Jak, wświetle powyższego, wyobrażasz sobie Rafale ośmiolatka przy Komunii Świętej? Szczególnie przy Pierwszej??? :-(
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Beatka i Marek pisze: Jak, wświetle powyższego, wyobrażasz sobie Rafale ośmiolatka przy Komunii Świętej? Szczególnie przy Pierwszej??? :-(
Dyskusja na temat Pierwszej komunii byla juz rozwinieta na forum... nie ma sensu zakladac nowego wątku. To jest wątek o oplatku wigilijnym, bo nie bylo jasne czy moze byc bezglutenowy. Okazalo sie, ze moze.
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

dzięki. POczytałem...

Mało budujące...

Marek
ODPOWIEDZ