przepisy, pomozcie!!!!!

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
royaloak2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 19 maja, 2012 13:09
Lokalizacja: londyn

przepisy, pomozcie!!!!!

Post autor: royaloak2 »

Witam.
Przepraszam z gory jesli pisze nie tym dziale co trzeba...... Mam coreczke ktora nie dawno skonczyla roczek i od dluzeszego czasu meczymy sie z Atopowym Zapaleniem skory, oprocz tego ma alergie na wiele rzeczy i nie potrafie jej nic zrobic. Szukalam przepisow ale nic mi nie wychodzi, gubie sie. Prosze pomozcie ....
Corka ma alergie na gluten, jaja, drozdze, mleko i nabial, banany, ziemniaki, cebula....
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

A jakie przepisy Cię interesują?
royaloak2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 19 maja, 2012 13:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: royaloak2 »

Chcialabym jej zrobic gofry, nalesniki, placki, chlebek, jakies ciasteczka, cos co moglaby chwycic w raczke i jesc, chrupki kukurydziane to za malo na tym etapie. Probowalam zrobic nalesniki ale porazka, w innych przepisach sa albo drozdze albo maka ziemniaczana, a ona tego nie moze. Ciezko mi cokolwiek znalesc :oops:
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Wypisz dokładnie co córka może, albo czego nie może.
Na jakiej podstawie uważacie, że córka ma alergię na te produkty? Tylko objawy nietolerancji, czy robiliście jakieś badania?
A badania w kierunku celiakii robiliście?
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
royaloak2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 19 maja, 2012 13:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: royaloak2 »

Corka miala robione badania alergiczne, skorne i z krwi. Moze warzywa i owoce, pomijajac banany, ziemniaki, truskawki i maliny.....

Nie robiismy w kierunku celiakii, nie moze glutenu i pszenicy ale mam nadzieje, ze te alergie jej minal. Odezwalam sie do Was, bo jednak macie tu sporo przepisow i sporo osob pewnie mogloby mi pomoc, a poza tym szukam pomocy wszedzie :oops:
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

royaloak2 spróbuj zrobić naleśniki z mleka sojowego lub ryżowego dodając mąke bezglutenową białą (ciasto naleśnikowo- makaronowo- pierogowe z Bezglutenu) a zamiast jajka gume guar lub zamiennik jajka w proszku , co do proporcji to musisz sama dobrać

do placków mix mąk :biała bezglutenowa , ryżowa a zamiast drożdży ciut sody (jeśli moze) lub wody gazowanej lub proszku do pieczenie bg

chlebek czy placek chlebowy zrobisz z gotowej mieszanki z Bezglutenu - zamiast drożdży troche proszku do pieczenia bg ,zamiast jajka zamiennik
royaloak2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 19 maja, 2012 13:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: royaloak2 »

dzieki, sprawdzimy co mi wyjdzie. :)
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

royaloak2 zauważ, że ciasto naleśnikowo- makaronowo- pierogowe z Bezglutenu zawiera skrobię pszenną bezglutenową i mąkę ziemniaczaną.
Jeżeli Twoja córeczka nie może jeść pokarmów zawierających pszenicę, to musisz zwrócić uwagę na skład produktów bezglutenowych - bardzo często mają dodatek ziemniaków i skrobi pszennej, zwłaszcza polskich producentów. Musisz czytać etykiety :galy:
ODPOWIEDZ