wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tofikowa102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 kwie, 2014 13:23

wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Tofikowa102 »

Witajcie,
od wczoraj w społeczności, dobrze mi z tym bo znalazłam solidne źródło wiedzy.
Dla mnie kulinarnie dieta bez glutenu to żaden koniec świata, nawet mi się podoba. Gorzej z wypiekiem chleba dla mojego 5-cio letniego inicjatora przewrotu glutenowego. Syn ma nietolerancję pokarmową na gluten, migdały, drożdże, jajo kurze, laktozę, cytrynę i pomarańczę.Do tego jeszcze tuńczyk.
Ma ktoś doświadczenia związane z wypiekiem chleba bez jaj i drożdży? Nie interesują mnie przepisy na wypieki z gotowych mieszanek pełnych E-cudów na kiju ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Anula80 »

Nie mam takiego doświadczenia, bo u mnie tylko bez glutenu i białka jaja, przynajmniej na razie. Znalazłam coś takiego, może się sprawdzi:
http://bibliasmakow.pl/chleb-bezglutenowy-na-zakwasie/
W ogóle strona wygląda ciekawie.
Poza tym, coś takiego:
http://www.nietadieta.pl/2013/11/chleb-z-ziaren.html
To akurat znalazłam na durszlak.pl. Można jeszcze poszukać na zmiksowani.pl
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Leeloo »

zamiast drożdży można dac proszek do pieczenia bezglutenowy. Jajko w przepisach na chleb nie występuje aż tak często, ale zawsze można je zamienić np. bananem, musem z dyni/jabłek/śliwek/moreli, kleikiem z siemienia lnianego itd. są jeszcze jaja przepiórcze-mam alergie na jajo kurze, przepiórcze toleruję.
Metis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 31 mar, 2014 20:39

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Metis »

Ja piekę chleb na zakwasie, nie wiem czy to może podchodzić pod żywienie dziecka bo może być ciężkostrawny.
Przepis (postaram się oddać jak najwierniej, bo ogólnie dostosowywany deczko ze starego przepisu mamy "na oko" ;) ):
500g mąki gryczanej
150 mąki ryżowej
100g skrobi ziemniaczanej
2 łyżki siemienia lnianego
szczypta soli (ogólnie nie sole, ale wg rodziców jest mało słone, więc można dosolić "do smaku")
zakwas, ja wyprowadzam z zakwasu glutenowego, przepis na bezpośredni bezglutenowy jest tutaj: http://www.olgasmile.com/zakwas-na-chle ... enowy.html ale go nie próbowałam)
700ml przegotowanej, letniej wody

dodatkowo (tu wrzucam mocno "na oko"):
1 łyżka pestek z dyni
1 łyżka płatków migdałowych
2 łyżki płatków ryżowych
5 śliwek/moreli suszonych
czasami żurawinę - ogólnie co mi się rzuci w oczy przy mieszaniu

Mieszam wszystko, chleb jest dość lepki i mokry. Smaruję kapką oleju keksówkę i wysypuje ją mąką ryżową. Przekładam ciasto. Pobieram 3 łyżki ciasta (to zakwas na następny raz) i chowam w zamkniętym słoiku w lodówce (może spokojnie stać do 2 tyg, nawet jak zacznie lekko pachnieć fermentacją). Ciasto przykrywam czystą bawełnianą ściereczką i stawiam w cieple na 8-12 godz. w zależności od temperatury. Powinien trochę urosnąć (w standardowej keksówce powinien prawie dosięgać jej brzegów). Piekę 1h 45 min w około 175 stopniach. Wyjmuję z blaszki i suszę na kratce. Chleb przechowuję owinięty w tą samą ściereczkę. Spokojnie może stać 4-5 dni, z tym, że ja po 2 dniach wole jednak tosty, choć mąż bez podpiekania zjada;)
W podanych proporcjach u mnie chleb się nie kruszy (za bardzo).

Aha tu: http://www.olgasmile.com/chleb-gryczany ... enowy.html jest przepis na bardzo podobny chleb na drożdżach. I wg mnie i męża "zakwasowy" smaczniejszy.
Jeśli chodzi o dziecko, to jednak spróbowałabym zwiększyć udział mąki ryżowej w stosunku do gryczanej i spróbować zamiast skrobi ziemniaczanej - kukurydzianą. Może będzie miał posmak bardziej zjadliwy dla dziecka.

Jeśli chodzi o inne wypieki to na razie raczkuję, ale staram się piec z mąki gryczanej, kukurydzianej, ziemniaczanej i ryżowej, a jako "sklejacz" próbuje z siemieniem lnianym w ziarnach lub mielonym, babką płesznik (bezpieczna u ciężarnych i dzieci) oraz skrobią ziemniaczaną i kukurydzianą.
Dodatkowo widziałam w sklepie coś takiego jak zamiennik jaj, ale nie próbowałam: http://sklepvaria.pl/prestashop/maki-i- ... U-200.html .
Tofikowa102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 kwie, 2014 13:23

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Tofikowa102 »

Dziękuję za podpowiedź. Szybcikiem zabieram się za wypieki. W sobotę robiłam naleśniki i zamiast jajka dodałam zblendowane tofu. Też się pięknie sprawdził. Zazwyczaj dodaję ziarna chia, ale synek nie zawsze chce mieć piegi w jedzonku. Jeszcze raz dziękuję. :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Anula80 »

Tofu jeszcze nie próbowałam. Nie zmienia smaku? Też muszę zastępować jajka. Banan się nie sprawdził. Ostatnio robiłam naleśniki - tylko woda gazowana plus mąki (schaer, z amarantusa) - synek zjadł z nutellą
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Tofikowa102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 kwie, 2014 13:23

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Tofikowa102 »

Tofu nie zmienia smaku, kupuję tofu naturalne nie z algami. Gorąco polecam ziarna chia, potężne źródło białka, bez smaku a do tego puszcza klej jak ta lala. Nawet pulpeciki z indyka robiłam z chia i super! Może cena wysoka, ale w sieci da się znaleźć 1 kg za 50 zł. To dobra cena a i ziarna wystarczy na długo. Zużyłam może 20 dkg przez 2 mc a sypię je wszędzie każdego dnia: w sałatki, płatki gryczane na śniadania, do wszelkich ciast z jabłkami itd. Polecam

Za radą mojego cudnego dietetyka polecam wszystkich olej kokosowy do wszelkiego stosowania przy przygotowywaniu posiłków. CUDO!
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: Leeloo »

dziewczyny zajrzyjcie tutaj, dziś napisałam, naprawdę fajna rzecz i 'na temat' :D :

viewtopic.php?f=39&t=6081

olej kokosowy to super sprawa, podpisuję się pod Tofikową :)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: wypieki- zero glutenu, laktozy i jaj

Post autor: basiag »

jajka jeszcze mozna zastapic puree z awokado, puree z dyni, mąką ziemniaczaną, siemieniem lnianym, jogurtem sojowym, kleikiem ryżowym.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
ODPOWIEDZ