Banany grillowanie a`la Pascal

Wszystko co dla osłody i ochłody - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Banany grillowanie a`la Pascal

Post autor: Agniesia »

Banany z grilla

Składniki:
4 żółte banany (nie takie przejrzałe!)
80g masła
3 pomarańcze (sok)
3 łyżki brązowego cukru trzcinowego
szczypta cynamonu
kardamon anyż lub łyżeczka przypraw korzennych

Wykonanie:
Banany razem ze skórą kładziemy na rozgrzanym grillu, trzymamy je tak długo aż skórka zrobi się czarna, ze wszystkich stron. Naciskając banana czujemy, że jest miękki.
Sos:
Rozpuszczamy kostkę masła, dodajemy startą na najmniejszych oczkach skórkę z jednej pomarańczy a następnie wyciskamy z niej sok. Dodajemy cukru brązowego, cynamonu, kardamonu mielonego i anyżu (dokładnych ilości nie potrafię powiedzieć) zagotowujemy często mieszając aż do uzyskania konsystencji sosu.
Sposób podania:

Wersja dla zaawansowanych:
Banana ściągamy z grilla układamy tak żeby wyglądał jak „uśmiech” ale nie na płasko tylko „stojąco” (ciężko to opisać słowami) rozcinamy idąc od ogonka do początku tak jakby z góry. Chwytamy banana za końce i ściskamy jakbyśmy chcieli go skrócić na długość. Banan powinien się otworzyć w nacięciu i lekko wyjść. W nacięcie wlewamy sos i konsumujemy :)

Wersja dla początkujących:
Banana obieramy ze skóry, układamy na talerzu i polewamy przygotowanym sosem.

Dla łasuchów: można dodać lody waniliowe :)
Ostatnio zmieniony wt 28 maja, 2013 12:16 przez Agniesia, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

spróbuję zrobić ten przysmak na pierwszej grillowej imprezie - i choć banany mi się przejadły z czasów młodości kiedy celiaczki dostawały z darów zatrzęsienie bananów to jednak przeproszę się z tym owocem bo spróbowałam tego co zrobił Pascal i baaaaardzo mi smakowało... :=D>: :D :=D>:
ODPOWIEDZ