Bita śmietana - jak zrobić????

Wszystko co dla osłody i ochłody - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Bita śmietana - jak zrobić????

Post autor: mcelina »

Kto mi poradzi jak zrobić bitą śmietanę? Jakiej śmietany używacie?
Ja próbowałam raz zrobić z przepisu z książki kucharskiej i zrobiłam masło:)))) a bitej śmietany nie zauważyłam....
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Kup dobrą śmietanę 30%, taką bez żadnych podejrzanych dodatków (typu skrobia). Ja kupuję taką w granatowym kartoniku z krówką (niestety nie pamiętam wytwórcy, nie wiem też czy jest ogólnodostępna), ale będzie dobra każda, byle zawierała minimum 30% tłuszczu i 100% śmietany. Musisz ją porządnie schłodzić w lodówce, a następnie ubijać mikserem na najwyższych obrotach. Potrzeba trochę wyczucia, ale zanim zacznie się robić masło, na pewno zauważysz. Cukier (puder+waniliowy) dodaje się pod koniec ubijania. Ja nie używałam nigdy żadnych "utrwalaczy" więc nie orientuję się, czy są glutenowe czy nie. Możesz za to dodać żelatynę (rozpuszczoną i schłodzoną), wtedy wyjdzie masa, którą można przełożyć ciasto (np. roladę). Ubitą śmietanę przechowuje się oczywiście w lodówce i konsumuje tego samego dnia. Ale do następnego wytrzyma.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Po prostu za długo ubijałaś
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ja robię tak jak Kabran. Zamiast żelatyny można dodać rozrobioną galaretkę, ale w połowie zalecanej ilości wody - tylko wtedy bita śmietana, która wyjdzie ma posmak galaretki w zalezności od jej smaku.
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Post autor: mcelina »

Oj widzę, że marna ze mnie kucharka:))) zresztą wiedziałam o tym od zawsze, ale odkąd synek mój jest na diecie to staram się i uczę. Za rady odnośnie bitej śmietany pięknie dziękuję!!!!!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

mcelina głowa do góry - ja wiele rzeczy nauczyłam się z tego forum, po to ono tutaj jest. Jakiś czas temu sama nie wiedziałam jak zrobić bitą śmietanę, a do pieczenia ciast zmobilizowałam się dzięki przepisom stąd.
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Post autor: mcelina »

Dziękuję za słowa wsparcia:)))
Ja do wczoraj byłam `biernym" użytkownikiem Forum. Głównie czytałam, korzystałam z przepisów, nowinek gdzie i co można kupić....
A teraz chyba zacznę aktywnie uczestniczyć w życiu tego Forum. Od kilku miesięcy borykam się z gotowaniem dla synka:)))) Borykam się, bo umiejętności kulinarne zdobywam właśnie dzięki Wam. Wcześniej synek był glutenowy i w tygodniu jadł w żłobku, więc byłam zwolniona z gotowania. W weekendy coś tam mi się udało upichcić niezbyt skomplikowanego. A odkąd jest na diecie, czyli od sierpnia, muszę codziennie gotować (śniadanko, obiadek dwu daniowy, podwieczorek do żłobka + kolacja w domu). Już troszeczkę nabrałam ogłady i wprawy :=D>: :lol:
Szukam jakiś ciekawych przepisów, żeby urozmaicić synusiowi dietę.
A niedawno się dowiedziałam, że w żłobku będzie zabawa z jedzonkiem, ciastami, itp no i czuję się w obowiązku przygotować dla Niego jakieś smakołyki, żeby nie było Mu smutno, że nie ma co przekąsić. Stąd tyle stresu we mnie odnośnie wypieków :lol:
W weekend potrenuję i dam Wam znać czy coś mi wyszło
Dziękuję jeszcze raz
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

mcelina pisze:A teraz chyba zacznę aktywnie uczestniczyć w życiu tego Forum.
uważaj! uzależnia! :D :wink:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

koteczek pisze:
mcelina pisze:A teraz chyba zacznę aktywnie uczestniczyć w życiu tego Forum.
uważaj! uzależnia! :D :wink:
:-)) to fakt.
ODPOWIEDZ