Maszyna do lodów

Wszystko co dla osłody i ochłody - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Maszyna do lodów

Post autor: Sage »

Chcialabym osłodzić sobie życie kupując maszynę do robienia lodów i produkować własne, czyste, zdrowe lody wszystkich smaków świata. Czy ktoś z Was ma taki sprzęt? Jaką firmę polecacie? (Wiadomo, że lody można robić i bez maszyny, ale choć pochwalam slowfoodowe metody, w tym przypadku jednak przydałby mi się jakiś robot). :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Maszyny nie znam, ale chciałam tylko powiedzieć, że lody zrobione w domu, nawet w maszynie do robienia lodów, nadal mogą się mienić slowfoodowymi, o ile włoży się do nich same dobre rzeczy - czyli tak, jak zamierzasz :)
Bez maszyny lody raczej nie mają szans osiągnąć właściwej konsystencji.
Daj znać, co kupiłaś i SMACZNEGO!
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Najpierw muszę znaleźć jakiś zacny sprzęt :)
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Maszynki do lodów w tym tygodniu są w sklepach Tchibo. Ja się zastanawiam nad kupnem od zeszłego roku, ogranicza mnie niestety brak miejsca w kuchni...
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

mozna też zrobić zakupy on-line
www.tchibo.pl
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Fajnie to wygląda. Dzięki za podpowiedź :).
pauladu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 09 lip, 2012 18:00
Lokalizacja: Toronto

Post autor: pauladu »

tez sie przymierzam do zakupu maszyny jednak totalnie sie na nimi nie znam- widzialam takie na korbke i bez korbki i zastanaiwam sie ktora lepsza.
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Ja też się nie znam i w zasadzie najbardziej mnie zastanawia to, czy aluminiowe miski, które widziałam dotąd we wszystkich maszynach do lodów, nie reagują z kwasami np. z sorbetów cytrynowych. Przyznam szczerze, że nie wiem. Jeżeli ktoś się na tym zna, to proszę o poradę.
marinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 18:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marinka »

też się chętnie dowiem, bo nic nie wiem na ten temat, a też ostatnio myślę nad zakupem takiego sprzętu.
Dorunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009 10:57
Lokalizacja: Okolice łodzi

Post autor: Dorunia »

Jutro mam odebrać maszynę do lodów. U nas wszyscy uwielbiają lody, ale za dużo alergii by kupić coś gotowego. Ja jestem uczulona na konserwanty, orzechy w tym kokos, młodszy syn pszenica, starszy laktoza, mężu konserwanty, córka barwniki. Ostatnio kupiliśmy lody wydawało się że wszystko ok, produkt bezglutenowy, lody truskawkowe, jem i czuję jak mnie przydusza czytam dokładniej skład a tam tłuszcz kokosowy. Więc uznaliśmy że czas na domowe lody. Nie mam pojęcia jak się będzie ta machina sprawować. Jak wypróbuję to postaram się opisać co i jak.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Synek ma taką maszynkę i robił już lody bezlaktozowe (np. na "mleku" migdałowym) i bezjajeczne, że o glutenie nie wspomnę. Np. pomidorowe, marchewkowe i chrzanowe :) Sorbety miodowe, truskawkowe, bananowe, cytrynowe, jabłkowe, karobowe, herbaciane, kawowe i jakieś inne owocowe, chyba z soku z czerwonych pomarańczy.

Pycha!!!

(jeśli produkt jest dopuszczony do użycia w styczności z produktami spożywczymi, w tym z owocami - bo to aparat do różnych lodów, nie tylko mlecznych... - to nie ma sensu zastanawianie się, czy miska reaguje z kwasem czy nie reaguje. Skoro jest dopuszczona do użycia w sprzęcie do robienia lodów - w tym lodów owocowych - to znaczy, że miska nie reaguje. Nad sokowirówką też się tak zastanawiasz?)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
Dorunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009 10:57
Lokalizacja: Okolice łodzi

Post autor: Dorunia »

Zrobiłam i polecam!!
Były lody waniliowe, a na drugi dzień truskawkowe, pycha, pycha, pycha.

No i nareszcie pogodziły się nasze alergie, pszenica, owoce, orzechy :D

Warto pamiętać o kilu rzeczach i lody wychodzą na 100%

Najlepiej przygotowanie zacząć wieczorem, wstawić miskę od maszyny do zamrażarki i przygotować masę na lody i wstawić do lodówki, potem rano masę na 30 min. do zamrażarki i hop do już uruchomionej maszyny. Można je potem domrozić, ale u nas nie było chętnych doczekania jeszcze kolejne 30 min. Nareszcie mamy w pełni bezpieczne lody. Mam też jogurtownicę, co gorąco polecam. No to już robię słodycze, lody, jogurty, pieczywa, wędliny itp.
laki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 01 paź, 2013 12:09
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: laki »

W biedronce była ostatnio na promocji za 30 zł !: D I sprawdza sie , przetestowałem osobiscie :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

laki, kiedy były w biedrze??
trabka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 07 paź, 2013 13:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: trabka »

mogłyby być ponownie
ODPOWIEDZ