Gofry - coś na ząb

Wszystko co dla osłody i ochłody - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Kati
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 15:43

Gofry - coś na ząb

Post autor: Kati »

Mam dla was coś naprawde dobrego! Gofry z bita śmietaną i kakao lub dżemem. Oto przepis:
-0,5 kg mąki bezglutenowej do naleśników i makaronu
- 2/3 szklanki cukru
-5 jajek
- łyżeczka proszku do pieczenia i cukru waniliowego
-kostka margaryny
-2.5 szklanki wody mineralnej gazowanej
Wykonanie:
Mąkę przesiać, oddzielić żółtka od białek, roztopić i ostudzić margarynę.
Makę, zółtka, cukier, cukier waniliowy i proszek do pieczenia, 2szklanki wody wymieszać mikserem. Ciasto jest dość gęste, więc dodaję troche wiecej wody (0,5 szklanki wody) w trakcie mieszania. Gdy margaryna jest już chłodna dodaję ją stopniowo do ciasta nadal mieszając. Na końcu dodaja ubitą na sztywno pianę z białek. Ciasto kładę na rozgrzaną gofrownicę łyzką do lodów i rozprowadzam drewnianą płaska łopatką. Po upieczeniu juz tylko bita śmietana posypana kakao lub dżem=). Życze smacznego!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Kati, łącznie zmieniany 2 razy.
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Już na sam widok tego przepisu ślina nacieka mi do ust. Niestety narazie nie przekonam się jak owe gofry smakują. Nie mam gofrownicy............ :frown:
alice26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 17 lip, 2004 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Gofry z mąki gryczanej

Post autor: alice26 »

szklanka mąki gryczanej , 2 żółtka ,3 łyżki oliwy, 2 łyżki cukru, 1/3 szk. mleka sojowego, 1/2 łyżeczi bezglutenowego proszku do pieczenia. Żółtka utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodać mąkę wymieszana z proszkiem do pieczenia, a nastepnie wlać wodę i oliwę . Zmiksować wszystkie składniki na jednolitą masę. Łyżką nakładać ciasto do dobrze nagrzanej gofrownicy i piec na jasnozłoty kolor. Znakomicie smakują np. z musem jabłkowym, gruszkami , jagodami itp... przepis z poradnika " Rodzice" VI.2005r. gdzie w dziale na zdrowie pomyśleli o małych glutenkach.
Margot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 08 cze, 2005 21:55
Lokalizacja: pomorza

Post autor: Margot »

W tych ,,Rodzicach" są jeszcze 2 przepisy na chleby i 1 na bułki.

Jeszcze nie piekłam ,ale wyglądają ciekawie-są też zdjęcia.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Jak robicie bitą śmietanę? Kupujecie gotową? Jeśli tak, to która z dostępnych na rynku jest pewna? Na forum znalazłam informację,że ta od Oetkera. Ale czy ona chociaż smaczna? I jeszcze jedno: czy można zamrozić gotowe gofry?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Bita śmietana - 30% śmietankę (ja kupuję taką w kartoniku, z krówką, sama śmietanka, bez dodatków), zimną z lodówki ubić mikserem z dodatkiem 2-3 łyżek cukru-pudru (do smaku). I już. Nie trzeba dodawać nic innego, trzymana w lodówce szybko nie opadnie, chociaż lepiej zjeść od razu :D . Gofry można mrozić, a odgrzewać w gofrownicy. Smacznego :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Dzięki Kabran, jesteś niezastąpiona :D Właśnie kupiłam Oli gofrownicę - całe 30zł w realu (mam nadzieję,że nie zepsuje się po jednym użyciu :wink: ,chociaż toster tej samej firmy działa bez zarzutu - cenowo też niedrogi był). Mogę polecić innym :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Aniu jak wyjdą ci te gofry to się pochwal czy się udało, bo sama mam ochotę kupić tą gofrownicę (za 30 zł) i zrobić pyszne gofry, mniam :P
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Aniu jak gofry wyjdą, to może uda Ci się zrobić zdjęcie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Gofry wyjdą na pewno, o to jestem spokojna (no, mnie wychodzą :wink: ). Ale jak zamieścić zdjęcie??? (nie w profilu) :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kabran pisze:Gofry wyjdą na pewno, o to jestem spokojna (no, mnie wychodzą :wink: ). Ale jak zamieścić zdjęcie??? (nie w profilu) :roll:
Przyślij do mnie ja to zrobię :)

MariuszO: Albo umieść w galerii, która się właśnie uruchamia ;)
Ostatnio zmieniony wt 09 maja, 2006 13:05 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

co do gofrów to kupię sobie gofrownicę i spróbuję zrobić a jak nie wyjdzie to was poproszę o pomoc w zlokalizowaniu błędu...a jeśli chodzi o śmietankę to wystarczy zwykła ubita kremówka i nie ma mowy, żeby się nie ubiła......acha a jeśli chodzi o wklejanie zdjęć to mam fest problem dzisiaj cały dzionek próbuję i nic szlag mnie trafia chyba jestem atechnicznym celiaczkiem...
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

No, gofry wyszły całkiem smaczne i chrupiące. Cóż z tego, skoro Ola ugryzła może ze 3 razy i koniec jedzenia... Resztę zamrożę. Jak zrobimy zdjęcie to może uda mi się umieścić w galerii :wink: Acha, jeśli chodzi o samą gofrownicę, to trochę mnie zdenerwowała, bo strasznie długo piecze - chyba ma słabą moc. Ale ogólnie OK.

[ Dodano: Sro 17 Maj, 2006 14:58 ]
Ten pomysł z mrożeniem gofrów był bardzo dobry :D Jak Ola chce jakieś ciastko, to rozmrażam jednego gofra w gorącej gofrownicy i posypuję cukrem pudrem (z niczym innym nie zje-mogłam sobie darować ubijanie śmietany :lol: ). Dzięki za rady
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
mamawoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 cze, 2006 10:24
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela

Post autor: mamawoj »

Wczoraj zrobilam te gofry i wyszly wspaniale. Kruche jak trzeba.
Przepis troche zmodyfikowalam - mleko dalam zwykle i dodalam piane z bialek.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

muszę sobie koniecznie kupić maszynkę do gofrów bo niestety nie mam.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ