Trufle kakowe

Wszystko co dla osłody i ochłody - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Trufle kakowe

Post autor: violla »

Przepis z opakowania płatków Melvit, zmieniony na własne potrzeby :D

* Dla osób na diecie bezglutenowej powinny być inne płatki np. kukurydziane, jaglane, otręby gryczane.

Trufle kakaowe

składniki:
- 2 szklanki płatków owsianych błyskawicznych ( w oryginale 3 szkl ale mi się wydawało, że 2 w zupełności wystarczą)
- pół szklanki ksylitolu ( w oryginale 1 szklanka cukru)
- 3 łyżki kakao ( w oryginale 4 łyżki ale wydawało mi się za dużo)
- 13 dag masła ( w oryginale margaryny)
- 8 łyżek wody ( w oryginale mleka)
- ( w oryginale 1 esencja rumowa) ja pominęłam ten składnik
- wiórki kokosowe do posypania lub cukier puder lub zmielony ksylitol


Margarynę, cukier i mleko rozpuścić w garnku i podgrzewać, aż cukier się rozpuści. Dodać kakao. Wsypać płatki i gotować ok. 3-5 minut na małym ogniu, by całość się nie przypaliła, stale mieszać! Ja byłam zmuszona dolać odrobinkę wody bo zrobiła mi się zwarta kula. Pod koniec gotowania dodać aromat rumowy i dokładnie wymieszać. Z lekko przestudzonej masy formować niewielkie kulki i obtaczać je w wiórkach kokosowych lub obsypać pudrem.
Najsmaczniejsze przechowywane w lodówce.

Smacznego :sylwester: .
Ostatnio zmieniony sob 14 lut, 2015 17:12 przez violla, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Romi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 10 lut, 2015 22:41

Re: Trufle kakowe

Post autor: Romi81 »

Ciekawy przepis, a z innymi płatkami smakuje równie dobrze? fajnie jakbyś fotki wstawiła:)
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Trufle kakowe

Post autor: violla »

Może sfotografuję, gdy następnym razem je zrobię ;) .
Ja robiłam tylko z owsianych, ale otręby gryczane mają podobną konsystencje co błyskawiczne owsiane wiec powinno się udać. Chyba, ze są błyskawiczne płatki gryczane.... tego nie wiem. Muszą być błyskawiczne bo nie wymagają długiego gotowania, a inne (górskie, tradycyjne) pewnie byłyby za twarde.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Trufle kakowe

Post autor: Anula80 »

Ja mam płatki gryczane Incoli, wydaje mi się, że są błyskawiczne, ale głowy sobie nie dam uciąć ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Trufle kakowe

Post autor: Leeloo »

Są są, też je posiadam g:)
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Trufle kakowe

Post autor: violla »

Obrazek
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Trufle kakowe

Post autor: violla »

Mam nowy sposób, na szybkie zrobienie trufli... raczej ciastek truflowych (wersja dla leniuchów ;) ). Przepis dokładnie ten sam, ale zamiast lepić kulki, co jest jednak czasochłonne, robimy tak: do blachy keksówki obłożonej papierem do pieczenia, wsypujemy tę masę jeszcze ciepłą. Ugniatamy, dociskamy do dna i rogów, wyrównujemy i odstawiamy do wystygnięcia. Gdy masa nie będzie już gorąca wstawiamy do lodówki, by stwardniała. Potem wyjmujemy z blachy, kroimy na kawałeczki (prostokąciki lub kwadraty-jak kto woli), obsypujemy pudrem i gotowe.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
ODPOWIEDZ