Warszawa

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AnnaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 16:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AnnaR »

sklepu na KENIE 105 nie ma :( mozna by odswiezyc liste sklepow otwartych w Warszawie aby byla aktualna i cala w jednym miejscu...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Jasne, że można by :)
Poproszę o pomoc zatem.
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Jak już gdzieś pisałam w Auchan powstały stoiska z żywnością "zdrową" w tym bezglutenową, tyle tylko, że niemodyfikowalny sklep pisze na półkach żywność "BEZGLUTEINOWA"(auchan Modlińska) i nijak nie idzie im przetłumaczyć, że napisane z błędem...nawet pokreśliłam długopisem, to odwrócili napis i znów jest z błędem.

Ale ad rem... na stoisku jest trochę produktów bliżej nieznanych mi kosztownych marek zachodnich i nasz rodzimy balviten w ilości raczej niezbyt hurtowej, troszkę pieczywa, paluszki, jakiś makaron, na początku pod napisem "bezgluteinowe" stały jeszcze mąki ekologiczne, oczywiście jak najbardziej normalne, teraz chyba już do nich dotarło, że ktoś może zaufać im nieopatrznie i kupić jako bezglutenowe coś co na pewno takie nie jest i nieszczęście gotowe.

Ciągle istnieje sklep przy Góralskiej, teraz już wyłącznie jest tam żywność bezglutenowa (kiedyś był to zwykły warzywniak). Wybór spory, ceny umiarkowane, powiedzmy do przyjęcia. Niestety w wakacje wybór zdecydowanie okrojony, choćby nie ma praktycznie garmażerki. Mają bezgluten, balviten, glutenex i mają zamiar mieć ultraeuropę, a poza tym jakieś drobiazgi typu celiko, produkty sojowe itp.

Wybór tanich (jak na tę markę) produktów Schar'a w sklepach carrefour, tylko konia z rzędem temu kto je od razu znajdzie w każdym z marketów. W każdym markecie te produkty są w innym miejscu, zwykle w dziale "smaki świata" ale niekoniecznie. Kiedyś 3 razy przechodziłam przez dział smaki świata i dopiero za 3cim razem znalazłam produkty Schara wmieszane między inne, zupełnie normalne produkty. W Arkadii vis a vis carrefoura jest sklep z produktami egzotycznymi kuchni różnych regionów świata, mają trochę produktów bezglutenowych, ale wszystkie produkty Schara są tam droższe niż na wspomnianym carrefourze.

Zawsze kilka produktów znajdzie się w większych sklepach Piotr i Paweł, a także w delikatesach w Klifie (tam były produkty włoskiej firmy bliżej mi nieznanej, ale niestety nie pamiętam marki, drogie jak diabli).

Oczywiście cała gama Organic Market, spory wybór -spore ceny. Praktycznie w większości dużych centrów handlowych.

Sklep na Ks. Kłopotowskiego, obok hotelu i kina Praha (Targowa, rejony dw.Wileńskiego). Przejęli asortyment po sklepie na Targowej, którego już od jakiegoś roku nie ma. Mają trochę pieczywa, trochę innych drobiazgów.

Nie wiem, czy jeszcze aktualny jest sklep (dawno nie byłam) na pasażu Domów Towarowych Centrum, zdrowa żywność, zawsze coś bezglutenowego mieli.

To tyle moich warszawskich oględzin, ale zaznaczam, że jestem praska strona Wwy, a w zasadzie kraniec pólnocno praski, więc te rejony mam bardziej oblatane.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Kiedyś (jakiś miesiąc temu) znalazłem taką stronę:

http://www.agrobiotest.pl/strona/index.php?page=sklepy

To chyba spis jakichś eko-sklepów w Warszawie.
Ostatnio zmieniony wt 11 sie, 2009 20:22 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Dla kolorytu mogę podać, że paluszki Grissini paluszki bezglutenowe 150G Schar
w sklepie carrefour kosztują 11,5zl, a w sąsiednim organicu 18,5, te same paluszki, ta sama marka, a cena jakby diametralnie inna. Przecież to razbój w biały dzień, żeby taka była różnica na jednym produkcie....w tym momencie, gdyby była porównywalna oferta w markecie i w organicu to na większych zakupach różnica byłaby już niebagatelna, a sięga w związku z tym jakichś 70%....ech brak dobrej konkurencji nie wyjdzie nam na zdrowie.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Bo Organic to jest, z całym szacunkiem dla ich niewątpliwie bardzo szerokiego asortymentu, zdzierca i już. Ja rozumiem, że się płaci za lokalizację w centrum handlowym w środku miasta, no i za asortyment właśnie, ale zdarza mi się tam kupić cokolwiek tylko wtedy, gdy wyprzedają (bo się zbliża koniec terminu przydatności). Nie kupię mąki teff 3Pauly za 33 zł za pół kilo, no po prostu nie kupię. Jak i chleba za 23 zł (któryś Schara). I długo by tak można wyliczać...
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Ech, mi też się słabo robi jak tam wchodzę..
Obrazek
AnnaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 16:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AnnaR »

Hej ja bylam na natolinie i tam jest jeden ze sklepów, jak bede mogla wrzuce zdj. To jest Belgradzka 1a jest pieczywo i nie tylko zas drugioego nie moge znalesc oraz w galerii mokotow jest na przeciwko nie alberta a cerrfula na 1 piertrze sklep eko zdrowie chygba ceny z kosmosu ale mozna zamawiac rzeczy najl. w pon a dostawa we srode. ale co mnie załamało makaron taki do spagetii za okolo25 zł. ale jest troche w czym przebierac i sa ulotki o naszej "kochanej"celiakii wiec duzy plus... :)ogolnie ceny tam sa wysokie no bo to galeria i ogolnie nasze produkty nie naleza do tanich....!! <sciana> dalsze wiesci beda pozniej jak sie dowiem... :< ;( ;( <hmm>

//proszę o staranniejsze pisanie postów, okropnie niewygodnie się przebijać przez tyle literówek i domyślać o co chodzi piszącemu. Sklep o którym piszesz w galerii mokotów to jest właśnie sklep sieci Organic, o którym piszemy kilka postów wyżej. Proszę o uważne czytanie całego tematu.
Ostatnio zmieniony sob 15 sie, 2009 09:00 przez AnnaR, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Za spaghetti schara nie polecam płacić więcej niż 12zł...ot np w carrefourze.
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Tak , potwierdzam ja też kupuję w carrefourze spaghetti , pizzę, płatki kukurydziane , które kosztują 8,40 a w Organicu 16 więc jest różnica.
Lalka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 29 sty, 2009 20:22
Lokalizacja: Warszawa

PIECZYWO w promocyjnej cenie

Post autor: Lalka »

Kochani, postanowiłam napisać informację- może komuś się przyda.
Znajoma prowadząca sklep Viva Natura na Warszawskim Mokotowie www.vivanatura.pl ma na zbyciu takie to pieczywo w promocyjnych cenach:

Chleb niskobiałkowy 4,28

Chleb maslany 4,28

Chleb kukurydziany 4,28

Chleb powszedni 4,06

Bulki zwykłe bez skrobi pszennej 3,18

Bulki ciabatta bez skrobi pszennej 3,24

Mini bagietka bez skrobi pszennej 3,95

Chleb żytnio-razowy ze słonecznikiem 3,35


Wszystkie bezglutenowe, z każdego do 5-7 sztuk- do wyczerpania zapasów

Wszystkim produktom, kończą się terminy przydatności do spożycia, ale na dzien dzisiejszy produkty są jeszcze ok.

Pytania i zamówienia proponuję składać na adres biuro@vivanatura.pl

Pozdrawiam,
AnnaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 16:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AnnaR »

hej pisalam wczesniej o sklepie na belgradzkiej jest on tam ale jest to ulica Meandre a nie belgradzka. ona przychodzi obok..sorrka za pomylke :oops:
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Na Starym Żoliborzu na Zajączka 9, w kompleksie Skanskiej koło Carrefoure'a jest mały sklepik z gatunku "naturalne kosmetyki, suplementy, zdrowe herbatki ite pe", niedawno tam byłam i ku swemu wielkiemu zdziwieniu zobaczyłam maleńki koszyczek z produktami bezglutenowymi. Wybór chyba niezbyt duży, nie miałam czasu przestrząsać, na pewno był Makaron Krakowski, i jakieś paczuszki Bezglutenu - ale w naprawdę ograniczonej ilości.
Nie popatrzyłam na wszystkie ceny, ale makaron dobijał 10 złotych, więc tanio tam raczej nie jest...
wiola22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 19 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Ateny

Post autor: wiola22 »

Witam mam pytanie bede w Warszawie 3 dni w okolicach ulicy Targowej i Grojeckiej (bede na seminarium o autyzmie -moja corka jest autystyczna i jest na diecie bezglutenowej) mozecie mi napisac o jakis sklepach gdzie moge kupic cos dla niej o aktualnych sklepach dziekuje z gory.
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

Pewnie już za póżno ale na przyszłość będziesz wiedziała. Róg Ulicy Targowej i Marcinkowskiego blisko dworca Stadion jest sklepik ze zdrową żywnościa i kosmetykami oraz lotto :)
Kupuję tak makarony, mąkę... Dużego wyboru nie ma ale to co potrzeba jest i w normalnych cenach bo makaron 250 gram za 5,50 zł.
ODPOWIEDZ