Warszawa

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa

Post autor: Anika »

Uwaga!
Nowy sklep z żywnością bezglutenową w Warszawie
Nazywa się Glufree i mieści się przy stacji metra Ursynów
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 98/U-32 (z lewej strony salonu ERA)
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

Bardzo fajny i dobrze zaopatrzony sklep. Przyjmują zamówienia na świeży chlebek. Dostawy chlebka co wtorek. Zawsze jest jakiś wybór wędlin. Polecam
url=www.celiakia.pl]Obrazek[/url
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Piccola Italia - chyba nie była wspomniana tu jeszcze, a warto. Niedaleko Glufree, więc można zrobić większe bezglutenowe zapasy za jednym zamachem :)

Byłam tam wczoraj, bo szukałam szynki, która będzie się składała z szynki i z soli - tylko i aż tyle. I znalazłam.
O.K., to są delikatesy, więc ceny są jak za delikatesy. ALE - sami importują produkty z Włoch, więc nie mają 300% marży, a szynki, sery, oliwy i inne frykasy kosztują jak we Włoszech, a nie jak w polskich delikatesach. A sery typu ricotta, parmezan, pecorino - są w cenach jak z naszego supermarketu (o ile w ogóle można takie tam dostać).

Wędliny (główny cel mojej wyprawy) są w cenach średnio 60 - 80 zł za kilo. Nie jest to mało, ale generalnie wędliny bezglutenowe tanie nie są, natomiast co rzuciło mi się w oczy - na większości metek na pierwszym miejscu stoi "SENZA GLUTINE". Prawdę mówiąc, jak poszłam kiedyś do Bomi, żeby kupić dobrą wędlinę, a niechby była i droga, to nie znalazłam żadnej bez konserwantów i glutaminianu, za to wszystkie kosztowały powyżej 70 zł za kilo. Więc jeśli już ktoś może sobie pozwolić, to warto iść do Piccola Italia, bo Włosi mają naprawdę pojęcie o bezglutenowości - i wielki wybór bezglutenowych produktów. I na dodatek świadomość, że nie okradają nas wielką marżą, tylko płaci się tyle, ile zapłaciłoby się za to samo we Włoszech - nie bez znaczenia.

Poza tym - wędliny w sumie je się "na plasterki", nie "na kilogramy" (tzn. ja tak jem), więc wolę kupić 10 plasterków dobrej wędliny, niż 10 plasterków przemysłowej - za tę samą sumę pieniędzy, nawet jeśli przemysłowej będę mieć 2 x więcej. A tamte wędliny je się cieniutkie, jak pergamin, przecież.

Tak czy siak - większość wędlin jest bezglutenowa, sery też, a wszystko dobrze opisane.
Aha - Piccola Italia, al. KEN, metro Stokłosy, galeria Metro BIS. Mają też sklep przy Egejskiej i przy Emilii Plater.
Buena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 30 lip, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Produkty bezglutenowe w sklepie Raj (Warszawa - Sulejówek)

Post autor: Buena »

W Raju, w Sulejówku pojawiły się produkty bezglutenowe: m.in. mąka firmy Bezgluten.

Adres:
Market Raj sp.j. Kozarzewscy, Smoczyński
Józefa Bema 2R, Sulejówek 22 760 04 25 ‎
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

W GLUFREE pojawił się nowy makaron firmy Sam Mills - kaczuszki i alfabet oraz 6 sosów do makaronu-polecam :)
katarzyna12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 31 lip, 2011 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Selgros na Modlińskiej

Post autor: katarzyna12345 »

Witam,
Od 1 września w Selgrosie ale tylko na Modlińskiej będzie dostępny szeroki wybór produktów bezglutenowych . Jak tylko dział ruszy dam znać. Obecnie wprowadzone zostały kiełbasy, parówki, kabanosy- Konspol a we wrześniu zostaną wprowadzone inne produkty tej firmy oznaczone przekreślonym kłosem.
Dodatkowo dział ma być poszerzany o produkty bezglutenowe innych firm, co mnie bardzo cieszy.
Kasia
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Pani Kasiu, aż podskoczyłam z radości! Podobnymi wiadomościami powinien zaczynać się każdy nowy tydzień. Dziękujemy :)
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Ciekawe czy w Łodzi na Pabianickiej albo na Rokicińskiej będzie taki dział tylko bezglutenowy
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Byłam dzisiaj w Piccola Italia na KENie, niestety żadna z szynek nie miała opisu BG (sprawdzaliśmy dokładnie), tylko jedno salami MIGNON ale kupiłam pyszny czarny ryż, więc wyprawa sie opłacała <:>>

Wielka pochwała dla sklepu GluFree za fachowa obsługę i niskie ceny, szkoda, że byli dzisiaj ostatnim adresem na mojej liście, bo zrobiłabym większe zakupy.
Teraz będą pierwsi <roza>
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Polecam sklep zielarski na Nałęczowskiej 62 (róg Sobieskiego) można tam także dostać zdrową żywność; mleko ryżowe, oleje lniane, jest bezglutenowy napój likopenowy LYCO LIFE moge powiedziec, ze jest smaczny.

Sklep prowadzi pani magister farmacji. Bardzo miła i ciepła osoba. Jest bardzo dobrze zorientowana w temacie glutenu, udzieliła mi cennych wskazówek, poradziła czego lepiej nie kupować, na których producentów uważać, ale i tak wyszłam z pełną siatką :)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Sklep Glufree od wczoraj znajdziemy w nowym miejscu na ulicy
Małej Łąki 1
trochę dalej od metra, ale nie tak znowu daleko,
można podjechać osiedlowym autobusem 179,
stacja metra Natolin
Ostatnio zmieniony ndz 03 lis, 2013 23:09 przez madzialena, łącznie zmieniany 1 raz.
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
JMayol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 01 wrz, 2011 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Nakarony z Teff i amarantus w sklepie GluFree

Post autor: JMayol »

W sklepie GluFree, przy ul. Małej Łaki 1, była dostawa makaronów z mąką Teff (z miłki abisyńskiej) firmy 3PAULY oraz wyrobów z amarantusa.
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Byłam dziś w Selgrosie - na razie cisza,nie ma żadnego stoiska i nikt z pracowników na hali nic o tym nie wie... :(
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
anomalia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 09 wrz, 2011 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anomalia »

co z tym Selgrosem? Orientuje się ktoś? Miało być od 1 września chyba?
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Jutro będę, to się rozejrzę, może coś się zmieniło od zeszłego weekendu.
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
ODPOWIEDZ