Kraków

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Singerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 11:07
Lokalizacja: Kielce

Re: Kraków

Post autor: Singerka »

Jak zwykle jesteś niezawodna! Aż mi wstyd, że nie wyszukałam tego sama. Szukałam ale znalazłam tylko Red :) Dziękuję!
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kraków

Post autor: Leeloo »

do usług ;)

z czasem będziesz śmigać w temacie jak króliczek Duracella :bunny:

daj znać jak krakowskie słodkości!
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kraków

Post autor: pleomorfa »

Może ktoś to zauważył, a może nie, ale ogłaszam, że doznałam dzisiaj szoku jak weszłam na dział bg w Auchanie Bonarka.
Ostatnio odwiedziłam Galerię Bronowice i troszkę mi było przykro, że mają tam tyle dobroci, których w Bonarce nie byłam w stanie dostać. Nie mówiąc o wielości produktów.
Cofam to! Dzisiaj już znalazłam tam mnóstwo kisieli, budyniów, makaronów, andrutów, ciastek (Glutenex, Bez glutenu, Molino Nicolli, Balviten, Bezgluten itd.), batoników, pasztetów (!), chrupek, musli, płatków i innych różności. Na dział mięsny nie zajrzałam, ale mam nadzieję, że tam też się coś zmieniło, bo wcześniej to było bidnie :p.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Helfy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 cze, 2015 15:12

Re: Kraków

Post autor: Helfy »

Zapraszamy również do naszego nowo otwartego EkoPasażu Helfy na ul. Św. Gertrudy 24 w Krakowie - Wawel. Więcej informacji na temat sklepu znajduje się na stronie: http://www.helfy.pl/witamy-krakow

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 10.00-19.00,
sob. 10.00-16.00
Zdrową żywność znajdziesz na Helfy.pl
Posiadamy również sklepy stacjonarne we Wrocławiu, Krakowie i Toruniu.
~rudy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2018 23:58

Re: Kraków

Post autor: ~rudy »

Cześć!
Na diecie jestem dwa lata; Właśnie przeprowadziłem się do Krakowa na studia i chciałem zapytać o pare rzeczy i podsumować co udało mi się wyeksplorować przez 2 dni :)

Pierwsza kwestia to pieczywo - jeśli chodzi o to pakowane próżniowo, zwiedziłem Auchan w galerii Bronowice i Bonarka. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o ilość artykułów bg to auchan w Bronowicach robi b. pozytywne wrażenie. Nie natrafiłem niestety na "Schar Maestro Classic", który wg mnie w dłuższej perspektywie jest jedynym zjadliwym chlebem. Nie moglem oczywiście przejść obojętnie koło Piekarni BEZ na Dietla, w którym zamówiłem chleb na zakwasie ryżowym, niestety był na tyle twardy, że głównym problemem było przegryzienie się :/ Nie zrażam się jednak, jeszcze jutro z rana popróbuje różnych innych typów, wierzę, że znajdę coś dla siebie :) Czy znacie / polecacie jeszcze jakieś miejsca z bg wypiekami? Auchan Bronowice ma najwiekszy wybór bg produktów czy są lepsze miejsca?

Jeśli chodzi o wędliny, to dotychczas w Szczecinie mówiąc przy ladzie bezglutenowa szynka dostawałem bg "z bobrownik" i byłem zadowolony. W Krk jeszcze nie próbowałem - macie jakieś rady, polecane stoiska (blisko MS AGH)? - chyba działa na podobnych zasadach :P

No i najgorsze, czyli jedzenie na mieście - Byłem nastawiony na samodzielne gotowanie, jednak nie spodziewałem się, że ciężko będzie zjeść "w ruchu" coś bg w tak dużym mieście. Oczywiście przeglądałem restauracje z menubezglutenu, jednak one mnie nie urządzają, ponieważ 1) nie na studencką kieszeń :P 2) połowa z nich, to wege-podobne wynalazki (oczywiście nie ubliżając nikomu ;) ). Znacie jakieś miejsce, które byłoby dobrą odskocznią od własnej kuchni? Wiecie, nie wymyślna, luksusowa restauracja tylko zwykła, prosta kuchnia z "ziemniakiem i kotletem" :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kraków

Post autor: pleomorfa »

Schar Maestro (jak i inne pieczywo Schara) można dostać w Kauflandach.
Wędliny pakowane próżniowo znajdziesz praktycznie w każdej Żabce. Tych z lady krojonych nie możemy.

Z ziemniakami i kotletem masz tylko Pod Baranem i raczej nie na studencką kieszeń. Co do wege podobnych wynalazków (i raptem jednej restauracji w MbG w tym stylu) nie zrażaj się póki nie spróbowałeś. Jak spróbujesz i się zrazisz to masz pełne prawo do nie chodzenia, a tam jest akceptowalna karta pod względem kosztów. Niestety bardzo często lokale, które firmują się jako bg poza programem nie znajdą się na temacie w ogóle, więc trzeba być bardzo ostrożnym. Natomiast na pewno nie ma się, co nastawiać na zbyt częste jedzenie na mieście. No są jeszcze frytki belgijskie, ale na nich za daleko się nie pojedzie.

Pozdrawiam
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków

Post autor: rafjas »

Hej hej,

Właśnie został otworzony drugi w Krakowie sklep delikatesów "Strefa Diet", nowa lokalizacja to Pasaż TESCO przy ul. Wielickiej 259.
Oficjalne otwarcie połączone z rabatami, degustacjami i specjalnymi ofertami będzie trwało aż dwa dni i zaczyna się już jutro.
Sklep jest otwarty w godzinach 9 - 21

Zachęcam Was do pójścia na otwarcie w piątek lub w sobotę, bo na hasło "Bezglutenowy Kraków" otrzymacie specjalny rabat 7% :)

Załączam grafikę i pozdrawiam
Rafał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków

Post autor: rafjas »

Hej hej,

Czy skorzystaliście z rabatu na hasło Bezglutenowy Krakow, podczas otwarcia delikatesów Strefa Dieta na Wielickiej ? Jeżeli nie, to jest kolejna szansa na tańsze zakupy.

Od piątku 23.11 do niedzieli 25.11 w delikatesach Strefa Diet w całej Polsce, czyli również w obydwóch krakowskich czyli CH Tesco Wielicka i CH Czyżyny, odbędzie się Festiwal Bezglutenowy.
Podczas Festiwalu odbędą się degustacje świeżych bezglutenowych produktów, będzie można zapoznać się z licznymi nowościami, a także skorzystać z rabatu 10% na wszystkie bezglutenowe produkty.

Ale uwaga, na hasło "Stowarzyszenie" mamy jeszcze lepszy rabat 15% na wszystko co bezglutenowe.

W załączeniu plakat.

Pozdrawiam
Rafał rafjas
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ