Kraków

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec/Kraków

Post autor: fucja »

Jeśli chodzi o piekarnię to nic nie wiem, natomiast jeśli chodzi o sklepy to, zakładając, że podczas pobytu w Krakowie spędza się czas w okolicach Rynku, polecam sklepy w Galerii Krakowskiej (ul.Pawia 5, obok Dworca Głównego):
Kuchnie Świata - całkiem spory regał pełen produktów Schar - dużo rodzajów pieczywa, ciastek, także płatki, musli, mąki
Organic Farma Zdrowia - sporo produktów różnych producentów, słodycze, zupki w proszku, ciastka itp.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nika, przy ul. Zamenhoffa (niedaleko dworca - http://goo.gl/maps/Xrmlq) jest sklep ze zdrową żywnością i sporym asortymentem pieczywa bg.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Halina24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 22:12
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Halina24 »

W Jaśle w sieci sklepów MPM są produkty Bezglutenu :)
Awatar użytkownika
nika.
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: czw 04 sie, 2011 14:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: nika. »

Jestem już w Krakowie, zamieszkuję przy ul Warszawskiej, wczoraj jadłam obiadek w restauracji bezglutenowej, dzisiaj odwiedzę sklep z żywnością BG, w galerii krakowskiej widziałam również stoisko z żywnością bg oraz sklep organiki, dziękuję za info ;)
na diecie BG ponad 3 dekady :)

Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Na Zamenhoffa 1 ceny są też zapewne niższe niż w Organicu.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Podczas dzisiejszych zakupów w Auchan (Bonarka), poszłam na dział z żywnością bio, na którym znajdują się produkty bezglutenowe. Jest nawet niezły wybór, ale ceny są naprawdę potężne. Wiedziałam, że to droga dieta, ale że aż tak... Kilogram mąki 12 zł, a 250g makaronu 6 zł... Niezły hardkor, ale zdrowie nie ma ceny ;)

Szkoda, że nie ma refundacji na te produkty, prawda? ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

W Realu zlokalizowanym w M1 Kraków pojawiły się na regałach z pakowanymi wędlinami bezglutenowe produkty Zakładów Mięsnych Żywiec Wojciech Dobija Zawsze Dobre.

Znalazłem:
Kiełbaski śląskie,
Kabanos Wieprzowy (100 g z 165 g mięsa)
Winerki żywieckie czyli parówki wieprzowe (93% mięsa wieprzowego z szynki to dobry wynik)

Oczywiście nadal mają produkty Konspolu (parówki kilka rodzajów, kabanos, kiełbasa wiejska) i Kanii (te cienkie kabanosiki pakowane po kilka sztuk)

Aha, bardzo wytrwali poszukiwacze znajdą również makaron kukurydziany bg Sam Mills oraz mąkę Bezglutenu.

Pozdrawiam
rafjas
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Joanna pisze:Niestety to prawda. Sklep na Krupniczej zamknięty.
Natomiast znalazłam całkiem niezły sklep na osiedlu Żabiniec (przy ulicy Konecznego) - niedaleko szpitala Narutowicza. Zaopatrzenie całkiem niezłe. Jeśli komuś będzie tam bliżej to polecam!
Ja tam w pobliżu pracuję :) Żyć, nie umierać... :D
Mam pytanie czy ten sklep na osiedlu Żabiniec nadal istnieje i ewentualnie gdzie dokładnie znajduje się?? Post był dodany sporo czasu temu, dlatego będę wdzięczna za świeżą podpowiedź.
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

Niestety, jak donosi nasze forum, sklepu na osiedlu Żabiniec przy ul. Konecznego 6 nie ma już od 2009 roku.

Natomiast w tamtej części Krakowa jest sklep:

Żywność Ekologiczna s.c. Robert Nowak
ul. Rusznikarska 14/III
tel. 123575900
http://zywnosc-naturalna.firmy.net

Nie byłem, ale słyszałem, że warto odwiedzić.

Pozdrawiam
rafjas
Ostatnio zmieniony pn 22 paź, 2012 23:09 przez rafjas, łącznie zmieniany 1 raz.
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Dzięki wielkie za wiadomość i przepraszam, że nie doczytałam tego na forum (przeoczyłam).
Dzięki również za ten adres ul. Rusznikarska, odwiedzę na pewno. Nie jestem z Krakowa, ale bywam tam co miesiąc, a na Żabińcu jeśli trzeba to mam gdzie zanocować - dlatego szukam czegoś w tej okolicy żebym nie zginęła z głodu ;).
A i mam takie pytanie czy w okolicach tego osiedla zaopatrujecie się w świeży chleb i bułki bg?? Dokładniej w takim drewnianym kioseczku - nie pamiętam jak się nazywa ta piekarnia (dom chleba??) Pani sprzedająca daje sobie ręce obciąć, że to pieczywo bg i że kupują to ludzie właśnie na diecie bg. Raz zaryzykowałam i było ok. Ale drugim razem już pochorowałam się. Wniosek z tego taki nie wkładać do ust rzeczy z niepotwierdzonego źródła bez - jak ja to mówię - "certyfikatu".
A i jeszcze jedno myślałam do niedawna, że ludzie pracujący w sklepach z żywnością bg, czy zdrową żywnością, są zorientowani co to znaczy produkt bez glutenu, bezpieczny dla nas. A tu zonk de facto w jednym z takich sklepów w Krakowie (pominę świadomie dokładny adres) poprosiłam miłą panią o pomoc w wyborze herbaty - poszłam na łatwiznę, bo nie miałam zbyt dużo czasu, aby samej poszperać. Na pytanie, którą by poleciła dla osoby na diecie bg odpowiedziała mi - tu cytat: "każda herbata jest bezpieczna, bo przecież herbaty nie zamierają pszenicy". Niby miała rację prawda w 100%, ale kiedy wspomniałam o aromatach to (jak to mówi młodzież) troszkę się "wcięła". I tak oto wyszłam ze sklepu ze zwykłą czarną herbatą liściastą ;). Dużo jest jeszcze do zrobienia w sprawie edukacji.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 23 paź, 2012 11:42 przez dzuzka86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

Przypomniałem sobie, że w pobliżu Żabińca tj. po drugiej stronie ul. Opolskiej zaczyna się ul. Mackiewicza i tam pod numerem 17 zlokalizowany jest super czy też hiper market Simply. Widziałem tam jakiś czas temu produkty Glutenexu (na pewno było pieczywo).

Jadąc dalej ul. Mackiewicza dojeżdzasz do ronda, na którym skręcasz w prawo w ulicę Siewną gdzie po 600m (po prawej) jest Lidl a w nim kilka wędlin opisanych jako bezglutenowe (Firma Dulano - zapakowane w pionową folię plasterki kurczaka, indyka i jeszcze trzeci rodzaj)

W temacie świeżego pieczywa: gdyby Dom Chleba miał w swojej ofercie pieczywo bezglutenowe, to na 100% krakowscy bezglutenowcy by o tym wiedzieli - a nie wiedzą :-(

Ja na początku przygody z dietą bg "zgadałem" się z właścicielką sklepiku osiedlowego zainteresowanej tematyką zdrowej żywności i alergiami.
Okazało się, że piekarnia w której zamawia pieczywo ma w ofercie chleb bezglutenowy.

Zamówiłem więc dla dziecka jeden taki chlebek, ale jak szedłem z nim do domu to nie dawały mi spokoju płatki owsiane którymi był pokryty (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że możemy kupić bezglutenowe). Zadzwoniłem do Piekarni i okazało się, że to jest faktycznie specjalny chleb - dla diabetyków. Poinformowałem "moją" Panią ze sklepu, żeby pogłębiła wiedzę bo naraża zdrowie klientów.

Często w sklepach występują chleby i bułki kukurydziane a kuszącą dla nas nazwę biorą jedynie z dodatku mąki kukurydzianej w produkcie - może takie pieczywo zaoferował ci Dom Chleba ?

Jak chce świeży chleb bg to zamawiam w sklepie Ekologia - Natura - Zdrowie os. Bohaterów Września 1c/5u tel. 12 645 89 92. Jest to produkt Bezglutenu przywożony do sklepu tylko w środy.
Jest to pewne ograniczenie (zamawianie, środa itd.) ale na razie nie znam innej możliwości.

Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

rafjas - WIELKIE DZIĘKI za wyczerpującą odpowiedź!!
Jestem teraz mądrzejsza o parę rzeczy.
Pozdrawiam serdecznie i teraz już na pewno nie zginę z głodu w Krakowie ;).
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

Nie ma za co, bo widzisz . . .

jak już będziesz jechała z tego Żabińca po świeży chleb i wybierzesz ul. Bora Komorowskiego to po lewej jest Real a w nim wędliny Konspolu i może Dobiji, chleby,mąki, słodycze Glutenexu, makarony i gotowe sosy SamMills, fasolka w sosie pomidorowym Heinz, czekolady Goplany, lody Grycan . . .

Myślę że to na początek wystarczy :D
Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Wprost genialnie :D !!
I co ja bym zrobiła bez Was ludzi na tym forum.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Dzisiaj wybieram się na Zamenhofa po zapas produktów bezglutenowych na długi weekend. Mam nadzieję, że będę zadowolona z zakupów :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ODPOWIEDZ