Kraków

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Buzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 10 sty, 2009 13:04
Lokalizacja: 43

Post autor: Buzz »

Thank's Rafal and Malgorzata!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Your welcome :)
You may inform us about your experience after the journey, ok? It would be interesting for us how our coeliac friends from abroad cope with all these problems with GF diet in Poland.
Good luck, anyway :)
Obrazek
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Buzz,

if you go to Zakopane, you'll probably pass through Nowy targ (about 15km from Zakopane). At the end of this city you'll notice ALMA supermarket on the left side - you should find there some gluten free products of Bezgluten.
Buzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 10 sty, 2009 13:04
Lokalizacja: 43

Post autor: Buzz »

alap - thank's
Will put my experience after trip :) Also want visit Oliwka :564: an the way back to home. We are from Moscow but last two years are living in Wilno, and my wife is with celiakia since 2008. With food is not good situation both in Moscow and Wilno. Very limited number of shops, in Moscow very often food is expired, overpriced. So we want buy as much as possible items in Poland, as you have much better choice <:>>
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

buzz, if you're going to buy some bigger ammount of products, better contact directly to the company. I can recommend you Bezgluten, they have really delicious products and they produce near Cracov and maybe you'll be able to buy the products in their head office. See their website: www.bezgluten.pl you could see there all the offer. I suppose they will help you like they always do. they're very friendly for customers
AgnieszkaB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 18 gru, 2007 15:22
Lokalizacja: Kraków

Sklep internetowy www.biovert.pl ma żywność bezglutenową,

Post autor: AgnieszkaB »

Joanna pisze:Obiecuję bardzo się postarać :)
Jak tylko mi się uda to podejdę tam jutro i ładnie poproszę :D

[ Dodano: Sro 03 Paź, 2007 14:34 ]
No i się udało...
Jest to firma VERT Sklepy Zdrowa Żywność.
Mają dwie siedziby, przy czym ta na Ruczaju jest podobno większa.
1. Osiedle Żabiniec: ul. Konecznego 6/10u (wejście od ul. Jaracza) tel. 012 416 19 93
2. Osiedle Ruczaj: ul. Miłkowskiego 23/2 (róg Kobierzyńskiej) tel. 012 267 79 44
czynne pon-pt 9-20, sob 9-16
Firma Vert zlikwidowała sklep na osiedlu Żabiniec, prowadzi tylko ten na Ruczaju, ale otworzyła sklep internetowy: www.biovert.pl i na terenie Krakowa zamówienia powyżej 95 zł dostarczają gratis.
sylviiia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw 05 mar, 2009 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sylviiia »

Ostatnio w sklepie na Zamenhoffa kupiłam dwa razy z rzędu przeterminowane ciastka.
I to o trzy tygodnie - ze zwrotem nie bylo problemów, jednak nachodzi mnie mała refleksja - czy takie zaniedbania powinny mieć miejsce.... Przeciez przeterminowany produkt moze zaszkodzic, szczegolnie nam chorym....a produkty bezglutenowe z zasady kupuja ludzie chorzy.
celiakia&Crohn

Sylviiia
waldi63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 18 lis, 2009 14:59
Lokalizacja: polska

ul. Wietora 3

Post autor: waldi63 »

Na Kazimierzu jest sklep przy ul. Wietora 3
Karom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 lut, 2010 11:54
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: Karom »

W Bonarce w sklepie Auchan kupiłem ostatnio makaron bezglutenowy na promocji: 2x 500g za ok 4,00zł Niestety kiepski tam wybór pieczywa. Ale makarony jak najbardziej dobre :)
Resztę zakupów robię w sklepie na ulicy Rusznikarskiej. Bardzo dobry wybór, miła obsługa i dobre ceny.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

100m od pętli tramwajowej "Krowodrza Górka" - na ul.Fieldorfa-Nila, blok nr 17 - sklep ze zdrową żywnością "batom" - mają wydzielony regał (sektor (?) ) z produktami bezglutenowymi. Mają chleby, makarony, ciastka, mąki itp..
Minusem jest mina pani sprzedającej sprawiającej wrażenie, że jest tam za karę i niechętnie odpowiadająca na pytania.
Aczkolwiek byłem tam do tej pory tylko 2 razy i być może trafiałem na "trudne chwile" ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nowy sklep typu eko, w ofercie także żywność bezglutenowa, ul. Wysłouchów 3, tel. 012 654-00-03, www.greenworld-krakow.pl
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

Witam

Jestem nowa na forum , sklep ul. Wysłouchów 3, tel. 012 654-00-03, miła obsługa wszystkiego po trochu:)
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

Witam,

Ja zakupy robię w sklepie Ekologia - Natura - Zdrowie ul. Bohaterów Września 1c/5u
tel. 12 645 89 92

Regał produktów bezglutenowych wielkości tego na Miłkowskiego, może nawet ciut większy. (Porównuję z Miłkowskim bo tylko ten widziałem)

Mają m.in.
Duży wybór makaronów i mąk Bezglutenu, pieczywa Balvitenu,
Mrożonki m.in. pierogi, pyzy - (nie wiem jakiej firmy bo akurat nie jestem zainteresowany, przy okazji nie zawsze mają coś bezglutenowego w lodówce)

Inne produkty które kupowałem: szynka w konserwie, paluszki, precle, bezy, żurek w proszku. Mają oczywiście wiele innych produktów ale to już trzeba zobaczyć samemu.

Jak ktoś ma blisko to polecam zajrzeć.

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Osiedle Bohaterów Września? Ulicy nie mogę znaleźć.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rafjas »

titrant pisze:Osiedle Bohaterów Września? Ulicy nie mogę znaleźć.
Dziękuję za czujność, zdecydowanie chodzi o osiedle Bohaterów Września w Nowej Hucie.

Ehhh ta presja pierwszego postu ;-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 03 cze, 2010 19:20 przez rafjas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ