Kraków

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

MariuszO pisze:Rafal_tata
Na ul. Katowickiej 41 - w ofercie na razie jest chleb sojowy, maślany i bułki kukurydziane
Produkty są już dostępne codziennie w sklepie na ul. Zamenhofa.
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Ja te chleby testowałam, ale mój bezglutek b.źle na nie reagował, próbowałam je odstawiać parę razy. Producentem jest krakowska Spółdzielnia Produkcji Piekarniczej i Ciastkarskiej, ten adres na Bociana to ich główna siedziba. Ja ich chleb odbierałam na ul. Dwernickiego(okolice Hali Grzegórzeckiej), tel. 422-98-94, można też w filii na ul. Bieżanowskiej, nie mam telefonu, ale można się połączyć dzwoniąc na ul.Bociana. Chleb b.dobry, ale moim dzieciom niestety nie służy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale o którą wytwórnię chodzi: o tą z Katowickiej, czy o tą z Bociana ???
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Może ktoś podać dokładny adres + telefon sklepu na Zamenhoffa?
Małgorzata Jasińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 06:56

Post autor: Małgorzata Jasińska »

ul Zamenhofa 1 31-025 Kraków tel (012)411-48-68
Kazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 10:28

mam adres bezglutenu (z katowickej)

Post autor: Kazik »

Jak sie mozna spodziewac:
www.bezgluten.pl
znajdziecie tam m.in.:

1)sklep internetowy (ale jeszcze nie dziala)

2)pelna oferte (w tej chwili maja juz 56 pozycji, beda rozszezac m.in. o ciasta foremkowe, cokolwiek mialo by to znaczyc) niestety bez cen.
Jak opracuje to udostepnie.

Jesli jest ktos z krakowa to moze okonac zakupu w hurtownii. Ja dzis bylem, przemila obsluga tylko trafic trudno, ale za to Pani jaka mila. Trzeba przedzwonic pod numer (012) 6265808 bo niestety produkuja pod zamowienia i wiekszej ilosci moga nie miec na skladzie. Pod tym numerem mozna takze zamawiac przesylki.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

To mnie zaskoczyłeś. Ja tam byłam i powiedziano mi, że nie mogę nic kupić na miejscu. Czy to znaczy, że trzeba zamawiać hurtowo, bo już nic z tego nie rozumiem. Chyba zadzwonię tam jeszcze raz.
Kazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 10:28

Post autor: Kazik »

Moze nie mieli niczego na skaldzie. (ja bralem 10 chlebkow, ale przedemna byl pan ze skarbowki i probowal kupic jeden chlebek bez faktury, niestety (na szczescie) mu sie nie udalo, tzn kupil ale na fakture musial czekac... 1 minute, bo komputer musial sie wlaczyc :) ). Jak juz pisalem to mala wytwornia i maja produkcje "pod zamowienia". trzeba przedzwonic, spytac sie kiedy bedzie wypiek i zamowic chlebki. Niestety to nie jest sklep wiec nie zawze maja cos na stanie.

Za to jak im cos zostanie z poprzedniego wypieku to daja gratisy (mi trafil sie pyszny chlebek maslany "bchenek" za co dziekuje)
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Kasia-mama pisze:Ja te chleby testowałam, ale mój bezglutek b.źle na nie reagował, próbowałam je odstawiać parę razy. Producentem jest krakowska Spółdzielnia Produkcji Piekarniczej i Ciastkarskiej, ten adres na Bociana to ich główna siedziba. Ja ich chleb odbierałam na ul. Dwernickiego(okolice Hali Grzegórzeckiej), tel. 422-98-94, można też w filii na ul. Bieżanowskiej, nie mam telefonu, ale można się połączyć dzwoniąc na ul.Bociana. Chleb b.dobry, ale moim dzieciom niestety nie służy.
Dpopiero teraz doczytałam ten post.Kasiu ten chleb nie może słuzyć Twoim dzieciom , bo nie jest bezglutenowy.Najpierw musiłaby być przebadany przez Centrum Zdrowia Dziecka. Takie certyfikaty posiada tylko Glutenex i Bezgluten, miała je też Fundacja Przekreślony Kłos z Warszawy.
Ostatnio zmieniony pt 26 lis, 2004 22:49 przez bogusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Mało to pocieszające, co piszesz, bo ten chleb serwują w szpitalach krakowskich, jak to możliwe?
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

U nas w Polsce wiele rzeczy jest możliwe. Nie chcę być wyrocznią, ale z tego co dowiaduję się ze spotkań Kół bezglutenowych z udziałem np. prof. Sochy oraz samych producentów - produkty bezpieczne dla chorych to produkty przebadane w C Z D. Tamta piekarnia chyba takich badań nie ma , bo ich pieczywo byłoby w sprzedaży ogólnodostępnej dla bezglutenowców.Takie pieczywo musi też mieć symbol przekreślonego kłosa / po badaniach w C Z D /.Piekarnia musi być bezglutenowa, bo w ogolnej istnieje ryzyko zanieczyszczenia glutenem / muszą byc czyste i wyłączne taśmy produkcyjne oraz stosowane produkty do wypieku czysto bezglutenowe /.Nie mogą rozprowadzać pieczywa bezglutenowego jeśli nie mają na to badań.
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Znalazłam całkiem przypadkiem nowy sklep z produktami bezglutenowymi na ul. Krupniczej. :D Otwarty od niedawna, więc dopiero się rozwija, ale może komuś będzie tam bliżej. Pozdrawiam serdecznie! :P
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

A czy to nie jest sklep tej samej firmy, co na Zamenhofa i na Kijowskiej?Oni mają też na ulicy Rusznikarskiej 14 (rejon ul. Wybickiego),tel.632-44-82.Bo jeśli tak, to nie będzie konkurencyjny do tamtych.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jest jeszcze sklep ze zdrową żywnością pod Biprostalem, róg Królewskiej i Kijowskiej, koło Telepunktu Telekomunikacji. Wygląda w środku bardzo podobnie do sklepu na Zamenhofa :) ceny odrobinę niższe.
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

to chyba ci sami właściciele, co na Zamenhofa, bo kiedyś jak tam chciałam kupić chleb, a nie mieli, to pan złapał za telefon, zadzwonił na Zamenhofa i poprosił, żeby mi zostawili.
ODPOWIEDZ