Bielsko-Biała

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Bielsko-Biała

Post autor: kfiatek »

No właśnie, post Gagi w innym wątku mi uświadomił, że jeszcze nie zrobiłam reklamy sklepowi, gdzie od ładnych kilku lat często kupuję (Bielsko-Biała to miasto rodzinne mojego męża :D ). Mianowicie chodzi o sklep Bobo w Bielsku-Białej na 11-go Listopada. Jest to jedyny sklep z naszą żywnością w Bielsku, jaki znam - nie wiem, czy są inne, ale zaopatrzenie tam i tak wyróżnia się pozytywnie na tle innych miast. W porównaniu, sklepy w mojej rodzinnej Wawce niech się schowają co poniektóre :wink: Mają Glutenex, Bezgluten, Smak Życia - dość duży wybór na stanie, plus możliwość zamawiania, oprócz tego różne dziwne produkty czeskie, np. czeskie mleko sojowe, którego nigdzie indziej w Polsce nie widziałam, a szkoda, bo było całkiem niezłe. Są raczej szybcy w wychwytywaniu nowinek, co potwierdza post Gagi o tym, że wprowadzili u siebie produkty Konspolu. Polecam!
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
dorotea11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 14:49
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: dorotea11 »

witam, ja też zaopatruje się w tym sklepie, jedynym jak na razie jeśli chodzi o bezgluteny bo ze zdrową żywnością to jest ich kilka w Bielsku, i tez przepadamy z córcią za mlekiem sojowym, alpro soja, i napój sojowy waniliowy z racji diety bezmlecznej, robie nam na tym budyń, wychodzi świetny!a produkty sojowe też mozna dostać w marketach bo już kupowaliśmy, szkoda że na bezglutki raczej sie nie trafia gdzie indziej, nie liczac suchego chlebka ryżowego...
Awatar użytkownika
Gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sie, 2006 00:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Gaga »

W sklepie Bobolux w Bielsku Białej dużo się ostatnio zmieniło . Pojawiły się regały z naprawdę sporą ilością produktów wszystkich 5 wiodących producentów , które można tam kupić nawet bez zamawiania. Do regałów jest swobodny dostęp można produkty obejrzeć z bliska , poczytać etykiety. Sklep zaczyna się specjalizować w żywności bg , dla diabetyków i tylko takiej. Jest naprawdę wielka pozytywna poprawa.

Gaga
dorotea11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 14:49
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: dorotea11 »

witam, ostatnio udało mi sie kupić w naszym Kauflandzie koncentrat do wypieku chleba ryżowego z firmy Celiko.. chleba jeszcze nie piekłam ale zrobiłam z tego bułki na parze (pisało że można) córcia była zachwycona:) standardowo oczywiście kupujemy tu zawsze płatki wanilki z Granexu- lepszych nigdzie nie ma!pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

dorotea11 pisze:standardowo oczywiście kupujemy tu zawsze płatki wanilki z Granexu- lepszych nigdzie nie ma!pozdrawiam
UWAGA! Firma Granex nie produkuje żywności bezglutenowej! Proszę wpisz w wyszukiwarce forumowej "Granex" i poczytaj na ten temat...
Paker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 14 lut, 2008 20:37
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: Paker »

a jak jest jeśli chodzi o ceny w bielsku są przystępne?? tzn podobne jak oferują dane firmy????
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

W Klimczoku jest stoisko zakładów mięsnych "Żywiec" (Dobija) - mają wędliny bezglutenowe, parówki.
Przed odwiedzeniem tego sklepu - zawsze dzwonię (bo kupuję duże ilości ze względu na odległość - jestem z dolnośląskiego)i informuję co mi będzie potrzebne - na następny dzień czeka na mnie paczka ze świeżutką wędliną :D
podaję telefon do sklepu - 033/815-89-14 - może się Wam przyda.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Ale w Bielskim Kauflandzie na galerii jest stoisko "Zawsze Dobre" i też można kupić wędliny bezglutenowe, niestety nie ma tu takiego wyboru jak w Klimczoku, ale to zawsze coś. Polecam.
dieta od 14 października 2008r.
dorotea11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 19 gru, 2007 14:49
Lokalizacja: bielsko-biała

wyjaśniam..

Post autor: dorotea11 »

wiem że firma Granex nie produkuje bezglutenowych produktów, Ale na chrupkach wanilkach pisze że są wyprodukowane z surowców bezglutenowych, maja amarantus i ryż, kukurydze a że przy okazji mają troszke syropu glukozofo fruktozowego no to już trudno,w takich małych ilościach nie zaszkodzi przynajmniej mojemu dziecku które zjada to od czasu do czasu-mam nadzieje że to wystarczy...za wyjaśnienie...
a tak po za tym to chciałam jeszcze poinformować że mamy sklep ze zdrową żywnością na Starym Rynku w Bielsku w którym jest troche produktów bezglutenowych nie pomijając tych bio :)pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ze strony granexu:
Skład Wanilki 180g:
Ryż, kukurydza, mąka z amarantusa, cukier, glukoza, woda, ekstrakt słodu, miód, tłuszcz roślinny, sól, karmel naturalny, aromat waniliowy, kompleks witamin.

Ekstrakt słodu na 99% jest robiony z jęczmienia.
Pisząc, że Twoje dziecko je to od czasu do czasu i mu to nie szkodzi, udowadniasz tylko, że nie wiesz co to znaczy dieta bezglutenowa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anna38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 01 maja, 2009 19:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Anna38 »

Byliśmy z córką w sklepie tym, na 11-listopada. Kupiliśmy chleb zapłaciliśmy około 7zł za 8 kromek. A w auchanie taki sam chleb kosztuje 4.50 zł :D Polecam ;)
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Byłam dzisiaj przez przypadek w SuperSamie na ul. Michałowicza, obok jest sklep zielarski, weszłam tam. Ku mojemu zdziwieniu znalazłam płatki do mleka bezglutenowe z Amarantusa (pyszne, właśnie zjadłam trochę). Właściciel sklepu, z którym rozmawiałam, wiedział co to jest dieta bezglutenowa. Powiedział mi, że zamawia chleby, mąki oraz inne bg produkty gdy ktoś potrzebuje. Trzeba się z nim tylko skontaktować.
dieta od 14 października 2008r.
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

Sklep z żywnością bezglutenową Bobo (na rogu 11-go Listopada) został przeniesiony - trzeba iść jakieś 100 mtr w stronę Klimczoka i po lewej stronie trzeba wejść w podwórko (prawie naprzeciwko Rosmana)
Kopernikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013 09:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kopernikus »

A ja go szukałam na starej lokalizacji:( buu
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Ja też;) Pierwszy raz nie znalazłam, a miałam daleką wyprawę po towar.
ODPOWIEDZ