Katowice

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

O - Bogusiu - dziękuję za podpowiedź :)

Olu - no właśnie zdziwił mnie cały wątek - w kilku miejscach pojawia się info, którą zrozumiałam tak, że sklepik otwarty jest też w inne dni ;)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Świetna wiadomość dla Katowiczan i mieszkańców okolic pracujących w godzinach otwarcia "normalnych" sklepów - w SCC (Silesia City Center) został otwarty nowy sklep ze zdrową żywnością - znajduje się tam też regał z żywnością bezglutenową - widziałam chleby ("smaku życia" i bezgluten albo glutenex), są mixy i bezglutenowe mieszanki do ciast , słodycze, a także makarony. Będą też mieć niedługo wędliny z ekologicznych gospodarstw.

Ceny - niestety :( - wyższe niż w sklepiku (i na pewno obsługa nie tak miła ;) ) - z drugiej strony niewątpliwym plusem dla mnie są godziny otwarcia oraz lokalizacja. Tu będę mogła zrobić zakupy "przy okazji", nie będę musiała robić specjalnej "wyprawy".

[ Dodano: Sro 30 Maj, 2007 22:12 ]
Byłam dziś ponownie w sklepie ze zdrową żywnością w SCC (przywiesić plakat ;) )
Powiększyli ofertę, z regałów w części "bezglutenowej" im się dosłownie wysypuje :)
Rozmawiałam na temat wędlin. Niedługo będą sprzedawać wędliny bezglutenowe z firmy Rolmięs.
Ostatnio zmieniony ndz 13 maja, 2007 19:42 przez Ola*, łącznie zmieniany 1 raz.
paulinus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 20:19
Lokalizacja: Chomutov, Czechy

Post autor: paulinus »

W Katowicach mały rodzinny sklepik ze zdrową żywnościa jest też na osiedlu Paderewskiego - drugi blok patrząc od strony Biblioteki Śląskiej (z tych na lewo od pomnika). Myślę, że i tam znajdzie się sporo bezglutenowych produktów, a poza tym m. in. świetne wędliny i ekologicznie uprawiane warzywa i owoce.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
JaneDoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 21:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: JaneDoe »

Jeśli chodzi o wędliny to na ul. 1 maja (nr chyba 23) jest sklep firmowy Żywca, który produkuje bezglutenowe. Trzeba jechać tramwajem w kierunku Zawodzia (linie 14, 15, 20, 23 i in.) i wysiąść na przystanku przy ul. Paderewskiego. Również w Macro Cash and Carry znajduje sie szeroki asortyment Żywca, no ale to już dla posiadaczy kart, niestety.. Co do pozostalych produktów bezglutenowych, można je także znaleźć w delikatesach Bomi, co prawda nie tak szeroki wybór jak w sklepiku Towarzystwa albo Silesii, ale ważne, że jest ! :) Poza tym w Bomi można znaleźć bardzo wiele produktów sojowych i - co ciekawe - mleko o obniżonej zawartości laktozy :)

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 20:06 ]
Witajcie Forumowicze !

Na ul.Stanisława w Katowicach został otwarty nowy sklep z naturalną i dietetyczną żywnością. Mają kilka produktów bezglutenowych, planują poszerzyc asortyment, są otwarci na porady i sugestie. Obsługa bardzo miła i kompetentna, a poza żywnością można dostac tam m.in. fachową literaturę. Byłam, będę, polecam :)
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Witam ten punkt dystrybucji dziala nadal... ?
Jaka to dokladnie Ulica?
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Czy interesuje Cię punkt dystrybucji przy TPD?
Jeśli tak - to jest on przy TPD - Śląski Oddział Regionalny w Katowicach, ul. Św. Jana 10 (2 - gie piętro). To jest w zasadzie katowicki Rynek, a jeszcze dokładniej - trzeba wejść w bramę kamienicy między Apteką a Teatrem Ateneum.
Sklepik jest czynny we wtorki .
Zapraszam.
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Tak , właśnie ten. Tam niby taniej...
Corka 20 maja ma 1 wizyte u lekarza... diete dopiero zaczynamy...

Dziekuje za informacje.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Informacje z maja są już nieaktualne.

Nowy sklepik z żywnością bezglutenową funkcjonuje obecnie na ul. Pocztowej 16 (ul.równoległa do św.Jana - blisko z katowickiego rynku)
Jest otwarty codziennie od 8.00 - 16. 00.
Pani Władzia już w nim nie sprzedaje :(,ale jest godna nastepczyni :)

Zamknęła się pewna epoka - bywalcy poprzedniego sklepiku wiedzą jak to bywało.
Pani Władzi za te długie lata stania, dzielenia się informacjami, za ogromne serce i życzliwość DZIĘKUJEMY ( tu ma być wielkie serce i kwiaty, ale nie otwierają mi się emotikony)
kaff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 15:21
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: kaff »

JaneDoe pisze:
Na ul.Stanisława w Katowicach został otwarty nowy sklep z naturalną i dietetyczną żywnością. Mają kilka produktów bezglutenowych, planują poszerzyc asortyment, są otwarci na porady i sugestie. Obsługa bardzo miła i kompetentna, a poza żywnością można dostac tam m.in. fachową literaturę. Byłam, będę, polecam :)
Do tego mozna zamawiac przez internet z dostawa do domu ;]
znatury.pl
Awatar użytkownika
Boomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 06 kwie, 2006 02:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boomer »

mam pytanie, dotyczące sklepu aldi slyszlaem ze pierwszy sklep ma zostac otwarty w katowicach.. sądząc po ogormnej ilośi bezglutenowych produktów w Aldim za granicami kraju.. ciekawi mnie jak to wyglada w w pierwszym sklepie w polsce.....
_____________________________________

Na_diecie_od_Stycznia_2006 . . .
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Uaktualniam godziny otwarcia sklepiku z żywnością bezglutenową na Pocztowej 16 w Katowicach

Wtorek: 8.00 - 16.00
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 10.00 - 18.00

Bardzo fajnie, że sklepik jest czynny w godzinach, że można bez problemu dojechać po pracy <lala>
pancerny48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 maja, 2007 11:11
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Powyższe godziny otwarcia sklepu są na dzisiaj nieaktualne.

Post autor: pancerny48 »

Wczoraj żona odwiedziła sklepik i dostała ulotkę:
Zapraszamy:
poniedziałek 10.00-16.00

wtorek 8.00-18.00

środa 10.00-16.00

czwartek 10.00-18.00

piątek 10.00-16.00

TPD Katowice ul. Pocztowa 16
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

w Gliwicach na placu piastów w sklepie piast są produkty bezglutenowe! ;) a w platanie w Zabrzu otwarto sklep ze zdrowa zywnoscia :)
Ofelia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 11 lut, 2010 16:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ofelia »

Witam,
Jestem na diecie dopiero 10 dzień, więc dopiero się rozglądam. Byłam w SCC i tam dokonałam pierwszych zakupów. Dziś szczęśliwie trafiłam na Pocztową 16.
Spore różnice w cenie (a poza glutenem jeszcze nie mogę kilku innych produktów, które wyszły w nietolerancji pokarmowej).
Ceny z dzisiaj:
- krówki bezglutenowe 5zł (SCC 8zł)
- chleb na zakwasie z mąki ryzowej, który mogę 11zł (SCC 19zł)
- ksylitol zamiast cukru 31zł na 0,5kg (SCC 45zł)

polecam więc zdecydowanie nie przepłacać.

Godziny otwarcia nadal bez zmian:
pon 10-16
wt 8-18
śr 10-16
czw 10-18
pt 10-16

małe wyjątki w związku z urlopem na ferie:
-sklep będzie czynny jeszcze jutro, tj. 12 lutego, potem jeden dzień 16 lutego a potem dopiero od 1 marca już normalnie.
obwarzanka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 26 lis, 2010 18:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: obwarzanka »

Witam!
w Katowicach na Tysiącleciu przy Chrobrego 25 otwarł się sklep ze zdrową żywnością. Nazywa się "Świat Smaku". Jest tam żywność bezglutenowa, bezcukrowa, orientalna, domowe wyroby i nawet kosmetyki! Muszę przyznać, że sklep bardzo miło mnie zaskoczył. Jest tam naprawdę tanio! porównując do cen w innych miejscach o podobnej tematyce to nooo spore przebicie mają. Np. mąkę gryczaną widziałam już za 11zł i więcej, a tam? za 4zł!! i to się tyczy wielu innych produktów np. chleb. spotkałam się już z cenami 13-19, a tutaj był po 3.50zł. ceny tam są rewelacyjne!!!
Co więcej zostałam mile zaskoczona różnymi degustacjami. Czekolad bez cukru, konfitur i serów i wędlin.

Jakby ktoś był zainteresowany to z tego co pamiętam sklep jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 18 i w soboty do 14. Ja szczerze polecam na pewno tam wrócę, bo te ceny biją na łeb na szyję inne sklepy. Poza tym panuje tam przyjemna atmosfera. Śpiewają ptaszki ;);)
ODPOWIEDZ