Żary

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Żary

Post autor: edyta »

Kiedyś zwróciła się do mnie początkujaca forumowiczka z pytaniem gdzie i co w naszej okolicy. Jest rzeczywiście bardzo mizernie, ale może czasami komuś się przydać wiadomość że jest w Żarach sklep na tej samej ulicy co Zespół Szkół Samochodowych, co nieco można tam kupić tyle, ze tylko firmy glutenex i celiko, ale dobre i to :))

[ Dodano: Pią 02 Lut, 2007 23:05 ]
Szkoda, że nie ma na forum wiele osób z okolic Żar, Żagania, Szprotawy :( Razem byłoby raźniej. Wiem, ze jest sporo osób jedzących inaczej w okolicy, ale widać nie skomputeryzowani
Ostatnio zmieniony śr 18 lip, 2007 00:55 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Kamciorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 18:06
Lokalizacja: Zieleniec

Post autor: Kamciorr »

Witam! Wykryto u mnie niedawno chorobe trzewna> Jestem z okolic Jasienia szukałem tego sklepu, ale niestety go nie znalezłem. gdzie dokładnie on sie znajduje, wiem gdzie jest samochodówka, ale sklepu nie znalazłem.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Niestety muszę Cię zmartwić :( tego sklepu już nie ma, właściciele chyba chcieli dociągnąć do emerytury. Teraz jest tam sklep z odzieżą. Jeśli jesteś Jasienia to w Kauflandzie możesz w Żarach kupić proszek bezglutenowy firmy celiko, kilka kisieli i budyniów tej samej firmy (ja sama robię budynie :)) , w biedronce szynkę i polendwiczkę firmy Konspol, a tak naprawde to polecam czasami wybrać się do Guben do Kauflandu. Jest wszystko od chleba, mąki, po słodycze, wędliny, pizzę, i tort szwedzki (ten sam co w ikei :).
Ostatnio zmieniony wt 12 sty, 2010 22:34 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Kamciorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 18:06
Lokalizacja: Zieleniec

Post autor: Kamciorr »

To szkoda! Wie pani ja jestem narazie poczatkujacy i ciezko mi cos znalesc po sklepach! A mam jeszcze takie pytanie gdzie pani zaopatruje sie w chlebek? I jak na opakowaniach z tyłu produktów nie ma nic napisane o glutenie i makach to moge je spozywać ??
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Można zamówic przez internet bezpośrednio od producenta bezglutenowego, np:
http://bezgluten.pl/sklep/
http://www.balviten.com/sklep/
Klikając na stronę główną
http://www.celiakia.pl/
po lewej stronie masz podanych producentów BG
Przy okazji możesz znaleźć tam wiele cennych rad :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Obrazek
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Rozumię cię Kamciorr :)
Oczywiście chlebek możesz zamówić w wyżej wymienionych firmach, ale zważywszy na koszt przesyłki, równie dobrze możesz się wybrać do naszy zachodnich sąsiadów i leży w sklepach wszystko. Ja robię zakupy tam raz w miesiącu, raz w miesiącu zamawiam coś przez internet i czasami jak jestem w Zielonej Górze to kupuję to co akurat jest w sklepie Witaminka na rynku. Poza tym kupuję zawsze zapas różnych mąk bezglutenowych i jak nie mam nic pod reką to piekę sama i tylko ten nadaje sie do jedzenia :)
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Choć muszę dodać, że produkty naszaych sasiadów są znacznie lepsze. Szczególnie polecam makarony. Jak ktoś pamięta normalny smak potraw, to tym nic nie można zarzucić.
mamuśka Mariuszka
Kamciorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 18:06
Lokalizacja: Zieleniec

Post autor: Kamciorr »

W Żarach w piekarni koło małego rynku jest chlebek kukurtdziany który cały czas kupuje i spozywam jest on dla nas dobry? Panie w sklepie mówia ze jest typowo na mace kukurydzianej. a wiec moge go nadal jeśc??
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Niestety jeśli rzeczywiscie musisz być na diecie to go nie jedz, ma mniej rzeczywiscie mniej glutenu ale te panie nie są w stanie ci powiedzieć nic na ten temat bo nie mają zielonoego pojęcia co możesz jeść.To częsty błąd który popełniają ludzie na diecie słuchając takich pań. Po pierwsze nie ma chleba kukurydzianego w piekarni który by był bez glutenu, bo z samej mąki kukurydzianej miałbyś kruchy i twardy a nie taki jak tam, po drugie, bezglutenowy trzeba umieć zrobić bo konsystencja ciasta jest tega i robi sie go znacznie cieżej, po trzecie, nawet gdyby to musiałaby być osobna linia produkcyjna żeby był czysty, a spożywanie nawet niewielkiej ilości glutenu przez długi czas jest gorsze niż jedorazowe napchanie sie nim. Denerwują mnie takie panie w sklepach które twierdzą że coś wolno nie mając o tym pojęcia. Ty sam jeszcze długo będziesz miał mętlik co ci wolno a co nie, więc niesłuchaj osób które nie mają zielonego pojęcia. Jak nie wiesz czy ci wolno czegoś to sprawdź na forum, kupuj produkty ze znaczkliem, pytaj sie innych doswiadczonych ! co do lekarzy to mam wątpliwosci! pytaj dietetyków jak znasz, a jak nie masz sie czego czepić to kup pieczywo chrupkie ze znaczkiem, zamów przez internet, lub upiecz sam :) ale do normalnych piekarni już nie zaglądaj.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

A jak gdzieś coś cie kusi to proś o szczególowy spis produktu, ze wszystkimi dodatkami i przyprawami a nierzadko sie przekonasz, że nawet tam gdzie nie podejzewasz coś sie kryje.
Ostatnio zmieniony wt 19 sty, 2010 14:53 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Kamciorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 18:06
Lokalizacja: Zieleniec

Post autor: Kamciorr »

No to teraz mnie pani załamała ;( dopiero teraz mam metlik w głowie a widze ze pani sie duzo lepiej orientuje odemnie moze mogł bym sie pani jakos radzic poza tym forum np gg ale ma pani niedostepny cały czas??
;(
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Wysłałam Ci maila na pocztę ale coś najwyraźniej nie działa, na gg także nic, więc jak masz jakieś pytania to spróbuj napisać do mnie na priv i wyślij maila to ci wyślę swojego :) Pozdrowienia i nie załamuj sie, dojdziesz szybko do wprawy w poszukiwaniu jedzonka.
mamuśka Mariuszka
beti87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 19 mar, 2012 19:41
Lokalizacja: WYMIARKI

Post autor: beti87 »

nie wiem czy wiecie ja jestem od paru miesięcy na diecie i zaczynam powoli się wdrażać w ten temat niedawno zapisała się do Stowarzyszenia ale znalazłam sklep w Żarach na ulicy Buczka ze zdrową żywnością można tam kupić dużo rzeczy i przyprawy polecam również sklep intermache :)
ODPOWIEDZ