Stoiska z żywnością bezglutenową w marketach

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Auchan Wrocław

Post autor: agadenver »

No teraz to ja sama mogę pokierować jakiegoś bezglutka do działu zdrowa zywność w Auchan bo sama tam pracuje. Potwierdzam, są chlebki, bułki, makarony. paluszków ostatnio brak. i bede sie straac aby sporwadzili makę. jesli bylo by zainteresiowanie jakimis innymi prosuktami bg z balvitenu to ja bede na ten temat rozmowaic , tylko proswze o propoZycje wasze na priv lub gg.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W Krakowie, w Realu przy Bora-Komorowskiego zniknął stojak Glutenexu. Nagabnięty pracownik powiedział tylko, że "stojak kiedyś był, ale już nie ma".
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

W REALU Fort Wola też już nie ma chleba - zostały jakieś nędzne reszty mąki i napisa o bezglutenowości
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Nie wiem czy znacie te chrupki, znalazłam informację o chrupkach bezglutenowych - naturalne i orzechowe - na stronie Tesco:
http://www.tesco.pl/dyskontowe-ceny/now ... -chrup.php
Ostatnio zmieniony wt 12 maja, 2009 20:51 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Łaaaał, jakie opakowania w tych "nowych" markach sobie trzasnęli :) Próbują ewidentnie zerwać ze starą tradycją biało-niebiesko-czerwonych opakowań, sugerujących wielką taniość ;)
Ciekawe, kto jest producentem tych chrupek.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

To jeszcze wkleję "plany i osiągnięcia tesco":
Strategia „Żyj zdrowo z Tesco”: firma wprowadziła na rynek 140 nowych linii produktów bogatych w błonnik i żywe kultury bakterii, o obniżonej zawartości tłuszczu i cholesterolu, produktów bez cukru, glutenu i laktozy oraz produktów ekologicznych. W tym roku zaoferuje kolejnych 300 produktów dietetycznych (pod marką Tesco Healthy Living)
http://www.handel-net.pl/twoj-sklep/04. ... zwoju.html

A jeśli chodzi o producenta tych chrupek, to nie udało mi się znaleźć póki co. Sprawdzi się w Tesco ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
wiolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw 12 paź, 2006 13:50
Lokalizacja: Łuków

Łuków

Post autor: wiolka »

od przyszłego tygodnia w supermarkecie Stokrotka na os. Klimeckiego będą dostępne artykuły bezglutenowe firmy Bezgluten.

pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

W MARKETACH Auchan pojawił się dział artykuły i tu UWAGA "Bezgluteinowe. Próbowałam poprawiać, ale bezskutecznie. Są tam produkty balvitenu, ale bardzo ogólne i trochę jeszcze drobiazgów innych marek. Nie wiem czy we wszystkich Auchan, ale w moim na Modlińskiej tak. W każdym razie jest o dział tzw. zdrowej żywności.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

W bydgoskim Carrefourrze znalazłam stoisko pełne ciekawych produktów (m.in. pyszne Good Chips z firmy Good Food). Mimo wszystko trzeba czytać etykiety, bo znalazłam tam również produkty zawierające gluten.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
pawlo1404
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 21 paź, 2007 17:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

REAL - Struga SZCZECIN

Post autor: pawlo1404 »

Wczoraj odkryłem stoisko z produktami bezglutenowymi w Realu na ul. Struga. Znajduje się ono wśród regałów z pieczywem. W swojej ofercie posiadają produkty Glutenexu. Oprócz tego Kiełbaski śląskie i Krakowska Sucha Krojona od firmy "Zawsze Dobre" wyłożone są w lodówkach wśród innych paczkowanych wędlin.

I jeszcze mapka dojazdowa:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 14 sie, 2009 10:06 przez pawlo1404, łącznie zmieniany 1 raz.
jenny1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 19:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jenny1983 »

Piszecie o dużych markietów o realu, carefourze i auchan a co z tesco, ktoś z was
sprawdzał asortyment, jest tam coś dla nas bg?
Ja jutro robię sobie wyprawę o auchan, tesco i carefoura. Ostatnio byłam w carefurze, ale nic nie znalazłam,ale z waszych postów wynika,że być może źle szukałam.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Tutaj są wątki nt. Tesco: viewtopic.php?t=1970&highlight=tesco
viewtopic.php?t=1716&highlight=tesco
Nadal nie ma tam żywności typowo bezglutenowej. Ale na części produktów pod marką Tesco jest informacja nt. składników alergennych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

jenny1983, proszę przeglądnąć Forum i regulamin przed zadaniem pytania.
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

Ostatnio odwiedziłam Tesco i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona sposobem oznakowania produktów. Na każdym opakowaniu (ich produktów) są wypisane alergeny występujące w produkcie oraz alergeny, które moga wystepować w śladowych ilościach.
Gdyby każdy producent w ten sposób opisywał produkt - zakupy byłyby łatwiejsze.
Brawo dla Tesco :D
Maura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maura »

Z drugiej strony, Tesco zaczęło dodawać ekstraktu słodowo-jęczmiennego do płatków kukurydzianych.
ODPOWIEDZ