Stoiska z żywnością bezglutenową w marketach

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NoSuGlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010 20:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: NoSuGlu »

Ja byłam ostatnio w Bomi, w Galerii Solvay (Kraków) i zrobiłam spory zapas makaronów BG :). Można dostać sporo produktów z Balvitenu, Schara(głównie słodycze), Sam Mills za ok 6.50 zł 500g makaronu, z Balvitenu za 250g płacimy tak samo :|, na stoisku z wędlinami i serami miłe panie bez problemu pokazują skład produktów. O ile dobrze pamiętam było też coś z Ani i Frankonii (słodycze na bazie fruktozy,ale nie wszystkie są BG).
Co do Kuchni Świata...trzeba trochę czasu tam spędzić i czytać skład,bo nie ma jednej półki tylko z produktami BG, ale coś można znaleźć, widziałam nawet mieszankę do zrobienia jakiś kluseczek, chyba z Włoch, są też takie małe, gotowe tortille w różowym pudełku(które niestety już wyrzuciłam i stąd nie pamiętam nazwy), w składzie mają mąkę kukurydzianą, olej, sól. Na pólkach z produktami z Indii można dostać gotowe sosy BG, mieszanki przypraw, mąkę
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

NoSuGlu makarony Sam Mills w Auchan są tańsze - ok 4 zł (poszukaj wcześniej).
NoSuGlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010 20:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: NoSuGlu »

Tylko ja niestety mam strasznie daleko do Auchan, a do Solvayu mam chociaż bezpośredni tramwaj...bo samochodu też niestety nie posiadam...więc wolę już trochę więcej dać za makaron, a mniej się denerwować podróżą...chyba, że będę oszczędzać na taxi <mmm>
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Ostatnio jak byłam w Sosnowcu i zobaczyłam extra cenę poniżej 4 zł. Zagarnęłam ręką z półki jak leciało - ludziska się trochę dziwnie patrzyli, ale co mi tam, mam zapasik, a makarony są super pycha! A w necie mają już inne ceny powyżej 6 złotych. Polecam Auchan i rumuńskie makarony :053:
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
peligrosa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn 20 gru, 2010 23:03
Lokalizacja: Jn

Post autor: peligrosa »

A czy w Inter Marche lub Biedronce mają jakieś znane Wam jako bezglutenowe produkty? Bywam w tym markecie raz po raz, ale nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy. Niestety w moim mieście nie ma żadnego z większych marketów w którym byłyby półki z produktami bezglutenowymi. Pozostaje mi szukanie wśród regałów :/
Ostatnio zmieniony sob 26 mar, 2011 12:46 przez peligrosa, łącznie zmieniany 1 raz.
eneduelike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 lut, 2011 08:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eneduelike »

jeśli chodzi o Bedronkę to mają wedliny z firmy Abraham - szynka Serrano i szynka Westfalska. Znalazłem tez bezglutenowe żelki z Jutrzenki jeśli dobrze pamietam
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Szynki Abrahama - pakowane są też do nabycia w Tesco, dodatkowo w KRK w głównym Tesco sprzedają je także krojone, jeżeli ktoś woli.
gatta18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 11 sie, 2010 21:55
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: gatta18 »

W Intermarche widziałam raczej "składniki" bezglutenowe niż gotowe produkty, można tam kupić np, mąkę ryżową, sojową.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

W Auchan w Bonarce na lodówkach z "suchymi" wędlinami jest regał z salami. Można tam znaleźć kilka rodzajów salami produkowanego w Czechach.
Wyrób jest tradycyjny, oznaczony jako bezglutenowy (trzeba szukać znaczka przekreślonego kłosa z napisem "bezlepkove"). Polski dystrybutor niestety nie wpisał tej infromacji na naklejce, więc musicie szukać znaczka na opakowaniu. Ja nieopatrznie wyrzuciłam opakowanie i nie pamiętam nazwy firmy, ale było to raczej jedyne czeskie salami na wieszaczkach.
Próbowałam, jest bardzo smaczne i zdecydowanie warte ceny (od 12 do 17 zl za ok. 300g).
Ostatnio zmieniony ndz 03 kwie, 2011 20:38 przez misia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

W Biedronce są wafle GoodFoodu - szczególnie polecam takie małe w czekoladzie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

Promocja na makarony w Auchan
szczegóły: http://www.auchan.pl/promocje/produkty-bio
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

w krakowskim auchan tych makaronów nie ma :<
przejechalem przez cale miasto na prózno :/
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

"w krakowskim auchan tych makaronów nie ma" potwierdzam :( są w sklepie na Zamenhoffa ciut inna cena :(
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Lecrerc Osteowiec Św.

Post autor: agadenver »

Kupiłam płatki owsiane z Proveny za 1/2 kg 12 zł. Widziałam też mąki bg i platki z "Ani" z Krakowa. w innych Lecrercach też pewnie dostępne są te produkty. Albo inne - wszystko od sklepu danego chyba zależy
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

W warszawskim Leclercu w Alejach Jerozolimskich w promocji "urodzinowej" jest trochę wędlin bezglutenowych Konspolu i Profi. W świetnej cenie jest pyszny pasztecik "Profitek" dla dzieci - jem go teraz regularnie, bo nie ma nie tylko glutenu, ale też nie ma żadnych innych syfów w typie glutaminianu ukrytego pod różnymi nazwami i postaciami.
Nie wiem, czy i w innych Leclercach jest ta sama promocja, bo one się nieco różnią asortymentem i zaopatrzeniem.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ