Stoiska z żywnością bezglutenową w marketach

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez NoSuGlu » Wt 22 lut, 2011 10:32

Ja byłam ostatnio w Bomi, w Galerii Solvay (Kraków) i zrobiłam spory zapas makaronów BG :). Można dostać sporo produktów z Balvitenu, Schara(głównie słodycze), Sam Mills za ok 6.50 zł 500g makaronu, z Balvitenu za 250g płacimy tak samo :|, na stoisku z wędlinami i serami miłe panie bez problemu pokazują skład produktów. O ile dobrze pamiętam było też coś z Ani i Frankonii (słodycze na bazie fruktozy,ale nie wszystkie są BG).
Co do Kuchni Świata...trzeba trochę czasu tam spędzić i czytać skład,bo nie ma jednej półki tylko z produktami BG, ale coś można znaleźć, widziałam nawet mieszankę do zrobienia jakiś kluseczek, chyba z Włoch, są też takie małe, gotowe tortille w różowym pudełku(które niestety już wyrzuciłam i stąd nie pamiętam nazwy), w składzie mają mąkę kukurydzianą, olej, sól. Na pólkach z produktami z Indii można dostać gotowe sosy BG, mieszanki przypraw, mąkę
NoSuGlu
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez agadenver » Śr 23 lut, 2011 07:31

NoSuGlu makarony Sam Mills w Auchan są tańsze - ok 4 zł (poszukaj wcześniej).
agadenver
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez NoSuGlu » Pt 04 mar, 2011 21:44

Tylko ja niestety mam strasznie daleko do Auchan, a do Solvayu mam chociaż bezpośredni tramwaj...bo samochodu też niestety nie posiadam...więc wolę już trochę więcej dać za makaron, a mniej się denerwować podróżą...chyba, że będę oszczędzać na taxi <mmm>
NoSuGlu
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez BeataS » So 05 mar, 2011 14:52

Ostatnio jak byłam w Sosnowcu i zobaczyłam extra cenę poniżej 4 zł. Zagarnęłam ręką z półki jak leciało - ludziska się trochę dziwnie patrzyli, ale co mi tam, mam zapasik, a makarony są super pycha! A w necie mają już inne ceny powyżej 6 złotych. Polecam Auchan i rumuńskie makarony :053:
Beata
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez peligrosa » So 26 mar, 2011 13:03

A czy w Inter Marche lub Biedronce mają jakieś znane Wam jako bezglutenowe produkty? Bywam w tym markecie raz po raz, ale nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy. Niestety w moim mieście nie ma żadnego z większych marketów w którym byłyby półki z produktami bezglutenowymi. Pozostaje mi szukanie wśród regałów :/
Ostatnio edytowano So 26 mar, 2011 13:46 przez peligrosa, łącznie edytowano 1 raz
peligrosa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez eneduelike » Cz 31 mar, 2011 12:00

jeśli chodzi o Bedronkę to mają wedliny z firmy Abraham - szynka Serrano i szynka Westfalska. Znalazłem tez bezglutenowe żelki z Jutrzenki jeśli dobrze pamietam
eneduelike
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez misia » Cz 31 mar, 2011 15:35

Szynki Abrahama - pakowane są też do nabycia w Tesco, dodatkowo w KRK w głównym Tesco sprzedają je także krojone, jeżeli ktoś woli.
misia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez gatta18 » N 03 kwi, 2011 11:08

W Intermarche widziałam raczej "składniki" bezglutenowe niż gotowe produkty, można tam kupić np, mąkę ryżową, sojową.
gatta18
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez misia » N 03 kwi, 2011 20:37

W Auchan w Bonarce na lodówkach z "suchymi" wędlinami jest regał z salami. Można tam znaleźć kilka rodzajów salami produkowanego w Czechach.
Wyrób jest tradycyjny, oznaczony jako bezglutenowy (trzeba szukać znaczka przekreślonego kłosa z napisem "bezlepkove"). Polski dystrybutor niestety nie wpisał tej infromacji na naklejce, więc musicie szukać znaczka na opakowaniu. Ja nieopatrznie wyrzuciłam opakowanie i nie pamiętam nazwy firmy, ale było to raczej jedyne czeskie salami na wieszaczkach.
Próbowałam, jest bardzo smaczne i zdecydowanie warte ceny (od 12 do 17 zl za ok. 300g).
Ostatnio edytowano N 03 kwi, 2011 20:38 przez misia, łącznie edytowano 1 raz
misia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Magdalaena » Pn 04 kwi, 2011 00:59

W Biedronce są wafle GoodFoodu - szczególnie polecam takie małe w czekoladzie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez agadenver » Śr 08 cze, 2011 08:37

Promocja na makarony w Auchan
szczegóły: http://www.auchan.pl/promocje/produkty-bio
agadenver
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pawelski » Cz 09 cze, 2011 09:38

w krakowskim auchan tych makaronów nie ma :<
przejechalem przez cale miasto na prózno :/
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
pawelski
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Jeli » Cz 09 cze, 2011 10:19

"w krakowskim auchan tych makaronów nie ma" potwierdzam :( są w sklepie na Zamenhoffa ciut inna cena :(
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Lecrerc Osteowiec Św.

Postprzez agadenver » Pt 25 lis, 2011 18:49

Kupiłam płatki owsiane z Proveny za 1/2 kg 12 zł. Widziałam też mąki bg i platki z "Ani" z Krakowa. w innych Lecrercach też pewnie dostępne są te produkty. Albo inne - wszystko od sklepu danego chyba zależy
agadenver
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Ola_la » Śr 07 mar, 2012 17:00

W warszawskim Leclercu w Alejach Jerozolimskich w promocji "urodzinowej" jest trochę wędlin bezglutenowych Konspolu i Profi. W świetnej cenie jest pyszny pasztecik "Profitek" dla dzieci - jem go teraz regularnie, bo nie ma nie tylko glutenu, ale też nie ma żadnych innych syfów w typie glutaminianu ukrytego pod różnymi nazwami i postaciami.
Nie wiem, czy i w innych Leclercach jest ta sama promocja, bo one się nieco różnią asortymentem i zaopatrzeniem.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sklepy w Waszych miastach