Wrocław

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

ania_p pisze:Np. w Piotrze i Pawle na Świeradowskiej. Mówisz że potrzebujesz wędliny bez polepszaczy dla osób na diecie bezglutenowej. Panie się orientują, które to. Tanie nie są (będą to te wędliny z najdroższych na stoisku) ale smaczne i w smaku jak własnej roboty.
Sprawdzałaś czy te wędliny nie barwią się pod wpływem płynu lugola?
ania_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania_p »

Piszę o tych wędlinach o których piszecie w wątku o sklepie "Piotr i Paweł" . Czyli o Konspolu, który jest z przekreślonym kłosem i o nowych wędlinach hiszpańskich Casademont oraz Betica Foods. Te też mam tak sprawdzać? Z tego co orientuję się to płyn lugola nie wykrywa glutenu ale skrobię, więc chyba wyrocznią co do produktu czy jest bezglutenowy czy nie to nie jest?
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ok, ja jeszcze w tym sklepie nie byłam bo nie jest mi zbytnio po drodze, nie widziałam tych wędlinek, dlatego spytałam. Płyn lugola wyrocznią nie jest, ale jeśli mam coś bez napisu, że produkt bg, skład produktu jest zastanawiający i zrobi się czarny to takiego czegoś dziecku nie podam do zjedzenia.
Alcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 kwie, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

polecam sklep na Grabiszyńskiej

Post autor: Alcia »

Polecam sklep na ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Podaję dokładny adres: ul. Grabiszyńska 55 (na przeciwko Klubu Firlej), otwarty od pn.-pt. 11.00-19.00, sobota 10.00-14.00.
Pani, która prowadzi sklep jest bardzo życzliwa i wydaje się, że sporo wie na temat diety. Na święta zamawiałam tam ciasta, pierogi, opłatek i wędliny. Polecam, sama tam się zaopatruję.
Alicja
Anna Kurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anna Kurzawa »

dobrze zaopatrzone stoisko jest na Świeradowskiej w hali kuoców. Prowadzą go miłe panie zorientowane w temacie. Polecam
ania
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dziś zostałam zaskoczona pozytywnie, a jeszcze bardziej moje dziecko. Otóż w Galerii Arkady jest otwarta lodziarnia lodów Grycan! Kupiłyśmy sobie lody (Asia dostała w kubku plastikowym) usiadłyśmy i jadłyśmy! Asia była zachwycona. Pani, która nas obsługiwała wiedziała co to jest dieta bezglutenowa!
Awatar użytkownika
lilitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 05 lip, 2007 17:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lilitek »

JEJKU dziekuje bardzo... musze sie przestawic na produkty bezglutenowe... a nawet nie wiedziałam gdzie je kupic... a teraz juz wiem :) jutro pędzę na zakupy !!! :P :P :P
God Is A Dj... Life Is A DanceFlooR
misioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 sie, 2007 12:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioza »

Co do Świeradowskiej to nie mają tam nic kompletnie bezglutenowego :| a panie nie wiedzą co to gluten....Dziś byliśmy tam i kompletna klapa :( Tak samo sytuacja wygląda w TESCO na Bielanach.Oprócz wafli ryżowych nie ma kompletnie nic,a osoba obsługująca to stoisko myliła gluten z glukozą :diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek:
Anna Kurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anna Kurzawa »

misioza ja caly czas zaopatruje sie na Świeradowskiej w hali kupcow (maka, chleb, makaron, slodycze) chyba sie nie dogadalyscie bo maja duzy asortyment produktow bezglutenowych, jest to stoisko ze zdrowa zywnoscia, pozdrawiam
ania
misioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 sie, 2007 12:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioza »

Aniu słowo,byliśmy na tym stoisku - nie było nic :( Tylko Sonko :( Ale zakupy zrobiłam na Grabiszyńskiej 55 jest tam bardzo dobrze zaopatrzony sklep. Mają naprawdę duży wybór pieczywa,słodyczy,płatków,mak... Są różne przyprawy bez glutamianu sodu,Vega- odpowiednik wegety. Polecam :-)
Anna Kurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anna Kurzawa »

misioza moj maż był dzisiaj na Swieradowskiej i zrobil duze zakupy, moze ty bylas w hipermakecie Piotr i Paweł? a ta jest hala na poczatku Swieradowskiej jadac od Bardzkiej hala nazywa sie Gaj. Pisze ci to bo moze jest ci blizej niz na Grabiszynska. pozdrawiam
ania
misioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 sie, 2007 12:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioza »

No byłam w Piotrze i Pawle...Ło ! Podaj mi dokładny adres tego sklepu ....Bo znów jak błędna owca będę szukać :(
Anna Kurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anna Kurzawa »

misioza Swieradowska 70 Centrum Handlowe Gaj (biala hala) podaje ci tez telefon na to stoisko 71/7967917 mozesz w kazdej chwili zadzwonic i dowiedziec sie jaki maja towar, czasami trzeba chwile poczekac zanim odbiora bo maja duzo klientow, jedz od Bardzkiej to widac ja po prawej stronie. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn 10 wrz, 2007 16:08 przez Anna Kurzawa, łącznie zmieniany 1 raz.
ania
misioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 sie, 2007 12:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioza »

Dzięki serdeczne Aniu ! :D :D :D :D :D Jutro dzwonię tam :D
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Witam
Kontaktowałam się z firmą Żywiec "Zawsze Dobre", poprosiłam o przekazanie informacji, czy na terenie Wrocławia można zakupić wyroby tego producenta. Oto odpowiedź:

Dziękuje bardzo za nadesłanie korespondencji.
Nasze wyroby bezglutenowe dostępne są pod następującymi adresami na
terenie Wrocławia:

- PSS Feniks - ul. Szewska 75/77,
- PSS Północ sklep nr 900 - ul.Olszewskiego 79,
- PSS Północ sklep nr 849 - ul.Kochanowskiego 33,
- PSS Północ sklep nr 800 - Plac Grunwaldzki 22.

W Feniksie sprawdziłam, zaopatrzyłam się w paróweczki i kiełbaski. Dostawa w piątki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ