Wrocław

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
misioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 31 sie, 2007 12:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misioza »

Ło wszystko daleko ode mnie....Ale cóż można zrobić sobie wycieczkę ;-)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

W zeszłym tygodniu na "Zawsze dobre" natknęłam się w EPI na Swobodnej.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Ja wczoraj kupiłem "Zawsze dobre" w delikatesach (poziom -1) w Pasażu Grunwaldzkim - mają parówki wiedeńskie, kiełbache śląską, frankfurterki i troche pakowanych wędlin w plasterkach.

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 08:14 ]
Nie wie ktoś może gdzie we wrocławiu można kupić wędliny Rolmięs - strasznie chodzi za mna kaszanka :D
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

W Magnoli w pasażu są 2- sklepy ze zdrową żywności i można w nich kupić żywność bg, np. chleb, mąki, słodycze.
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Post autor: herbatnick »

Witam.
Mam pytanie - w sklepie firmowym piekarni (której nazwy nie pamiętam) znajdującym się przy wyjściu z dworca PKP można dostać chleb kukurydziany. Orientuje się ktoś czy to jest faktycznie chleb kukurydziany, czy może tylko z dodatkiem kukurydzy? Sprzedające tam panie, mimo że są miłe, to jednak nie mają pojęcia czy ten chleb jest bezglutenowy.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

To pieczywo jest tylko z dodatkiem mąki kukurydzianej - dla smaku! Jak poszukasz na forum to znajdziesz już kilka postów z odpowiedzią na Twoje pytanie, ale ogólnie jest to niemożliwe. Ciasto byłoby zbyt kruche - w polsce nawet tortille które są oryginalnie robione tylko z "mąki" kukurydzianej mają 40% składu mąki pszennej. O zakupach w tradycyjnej piekarni możesz zapomnieć również przez nieuniknione niebezpieczeństwo "zanieczyszczeniem" mąką z innych produktów.
Omerta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 maja, 2008 23:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Omerta »

Witam wszystkich. Jestem pierwszy raz na tym forum. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mojej córeczki celiakie. Uczymy się nowej diety i szukamy dobrych miejsc na zakupy. Znalazłam tutaj kilka cennych informacji o sklepach za które dziękuje bardzo. Moja córeczka ma 13 m-cy. Narazie byliśmy tylko w jednym sklepie (Powstańców śląskich - rumcajs) bo powiedziano nam, że tylko ten jeden jest we Wrocłąwiu z żywnością bezglutenową. Nie polecam go (bardzo mały wybór). Teraz wiem, że jest wiele innych miejsc. Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: Czw 01 Maj, 2008 23:34 ]
hm... widze, że posty Wasze są z zeszłego roku. Mam nadzieje, że informacje w nich zawarte są aktualne:)
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

moja znajoma pracuje w Piekarni karłowice. wiele osób pytało się już tam o chleb bezgluten. owszem jest kukurydziany, nawet dostałam taki kiedyś, ale jak się okazało jest to chlebek który jednak zawiera mąke pszenną - mówią, że niby nie zawiera, a na sobie wypróbowałam - nie da rady aby nie zawierał glutenu, bo z samej kukurydzianej to zaraz padnie. tak więc nie polecam osobiście tego chlebka - może nam po prostu tylko zaszkodzić.
Wolę be\gluten - pewne i smaczne :). moja kuzynka nawet nie wiedziała że je bezglutenowy chleb kiedy jej dałam kawałek kanapki :)
a sama zaopatruje sie w organicu w magnolii, a w mąki w t&j w pasażu.
mleko kozie natomiast kupuję w auchahn lub tesco - litrowe bardzo sie opłaca. czytałam też, że jacyś państwo prowadzą sprzedzaż mleka prosto do kozy przy granicznej. podaje nr do nich: 502 15 95 00. i mleko jest za 5 zł za litr.
Polecam tez serek kozi w auchahn - 4,50 za 125 ml, francuski oryginalny do smarowania - pycha :)
pozdrawiam wszystkich bezglutenków :D.
Herminia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:49
Lokalizacja: Wielka Brytania

aktualne adresy sklepów z żywnością bezglutenową

Post autor: Herminia »

Witam, Czy wymienione na forum adresy sklepów z żywnością bezglutenową we Wrocławiu są aktualne? Niektóre posty mają po kilka lat i zastanawiam się czy sklepy o których mowa jeszcze istnieją. Czy moglibyście podać dane tych najlepszych oraz tych które realizują zamówienia przez internet lub telefon. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam. Herminia :)
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

Witam wszystkich, ze sklepami i z żywnościa bg we Wrocławiu nie miałam problemu, jest ich tam dużo-przynajmniej w okolicach rynku. Nie potrafię podać dokładnie ulic bo byłam tam przejazdem tylko przez 2 godziny ale odwiedziłam przynajmniej z 5 sklepów i spotkałam tam produkty których nie znałam i trochę nabyłam do degustacji :) --bardzo dobre, szcególnie te z Niemiec.
Nie wiem czy miałam takie szczęście, ale gdzie nie popatrzyłam tam trafiałam na jakiś sklep :). Pozdrawiam.
matheza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 13:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: aktualne adresy sklepów z żywnością bezglutenową

Post autor: matheza »

Herminia pisze:Witam, Czy wymienione na forum adresy sklepów z żywnością bezglutenową we Wrocławiu są aktualne? Niektóre posty mają po kilka lat i zastanawiam się czy sklepy o których mowa jeszcze istnieją. Czy moglibyście podać dane tych najlepszych oraz tych które realizują zamówienia przez internet lub telefon. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam. Herminia :)
Nie istnieje już sklep przy Januszowickiej.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

grunwald

Post autor: agadenver »

- na grunwaldzie w pasażu t&j,
- magnolia - organic
- Apis, świeradowska70
- Ekostyl, Hrobaczewskiego 6
- Kajda, Tarnogórska 39/11
- Karłowice, mieszkam obok tego sklepu i chleba bezgluten juz nie maja :( - choc postaram się wywalczyć, aby tam go sprowadzali :D
Awatar użytkownika
kluska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 sie, 2008 19:48
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kluska »

- niektóre sklepy "Społem" mają w asortymencie żywność bg - osobiście korzystam ze "Społem" na ul. Inżynierskiej 19 (a na szybie "Społem" na rogu Powstańców Śląskich i Hallera jest kartka "żywność bezglutenowa")- mają chleb, bułki, mąki, dość dużo słodyczy i generalnie dość przystępne ceny. Można też u kierowniczki sklepu zamówić pierogi z Bezglutenu - zamawia się w poniedziałek, odebrać można w czwartek.
- w sklepie na ul. Grabiszyńskiej (tym na przeciwko klubu Firlej) nie byłam - tzn. pojechałam tam, sklep istnieje, ale mają przerwę wakacyjną do 17 sierpnia :(
- w Magnolii w Organicu (czy jakoś tak) jest duży wybór, ale kosmiczne ceny!
- Schaera można kupić w Carrefourze w C.H. Borek - są mąki, spód do pizzy, trochę ciastek (generalnie nieduży wybór, ale dobre ceny), ustawione zaraz obok wafli ryżowych i pieczywa Wasa
- byłam też w sklepie na ul. Poznańskiej - ale zawiodłam się trochę (może dlatego, że to był pierwszy odwiedzony przeze mnie sklep...), niewielki wybór, ceny wcale nie konkurencyjne
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

A czy jest jakiś sklep niedaleko kliniki na Skłodowskie-Curie?
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

jola pisze:A czy jest jakiś sklep niedaleko kliniki na Skłodowskie-Curie?
Jola, zobacz 2-posty wyżej.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ