Wrocław

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

Dzięki GosiaM, ale te sklepy są trochę zbyt daleko jak na popołudniowy "spacerek" podczas pobytu w klinice.
Awatar użytkownika
kluska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 sie, 2008 19:48
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kluska »

z klinik blisko jest do Pasażu Grunwaldzkiego. tam w sklepie "T&J" jest parę produktów bg, ale mały wybór, ceny średnie - generalnie bez rewelacji
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

Dzięki Kluska :D dobre i parę produktów.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ponieważ nie mieszkam zbyt blisko Galerii Grunwaldzkiej w piątek z córką zrobiłyśmy sobie tam wycieczkę. Osobiście zaopatrzenie jeśli chodzi o produkty bg mi się podobało. Praktycznie wszystko można kupić: wędliny (firma "Zawsze dobre" były paróweczki, frankfurterki, kiełbasa śląska, polędwica, szynka) chleb, bułki, do wyboru słodycze. A ceny... no cóż... to już bez komentarza.
Dodam jeszcze, że z produktów ogólnodostępnych są przecież: sery, dżemy, nutella.
Aleksandra1996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 18 lis, 2008 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Sklep bezglutenowy w Magnolii we Wrocławiu

Post autor: Aleksandra1996 »

:568: :) :D :pomysl: -> :!: <-
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

magnolia, magnolia, bo w organicu duzy wybór, od razu mozna do tesco wpaść i zrobić wszystkie inne zakupy, przy okazji oblecieć inne sklepy (bo wszystko na kupie). ale osotnio robiłam badania dotyczące analizy cen produktów z bezglutenu w organicu i innych sklepów (jestem studentką ekonomii gospodarki źywnoscowej). zreszta robiłam to pod kontem samej siebie hehe :), a przy okazji aby pokazać wsród znajomych ze bezglutonowo też można zyc normalnie - tylko dieta trochę inna. po rozmowach ze znajomymi brezglutkami okazuje sie ze każdy kupie tam gdzie najtaniej. i np ja wiekszosc zakupów bg robie w almie (chleb powszedni 300 g za ok. 5 zł), makaron za 6 zł (250 g). a w organicu ceny wyzsze - bo... wyzsza marza (w kazdym organicu nie tylko tym wroc ceny takie wysokie). dlatego ja wole grabiszyńską czy alme.
do t&j-tu nie zagladam bo tam tylko glutenex, kilka produktów z schata, a ceny... nic tylko wśiąść w tramwaj/ autobus i jechac gdzie indziej.
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Mam informację od firmy Schaer, że ich produkty są dostępne w:

E'Leclerc:
Pizza 2x150g, Grissini 150g, Sorrisi 175g, Milly friends 125g, Biscotti Cioccolato 150g, Fior di Sole 100g, Snack 105g, Makaron Spaghetti 500g, Makaron Penne 500g, Makaron Fusilli 500g, Makaron Conchigliette 250g, Quadritos Display 40g, Wafer pocket Display 45g, Milly Gris & Choc 52g, Mąka Mehl 1kg, Mąka Mix B 1kg, Cornflakes

oraz w Galerii Grunwaldzkiej:
Grissini 150g, Sorrisi 175g, Milly friends 125g, Biscotti Cioccolato 150g, Fior di Sole 100g, Snack 105g, Makaron Penne 500g, Makaron Fusilli 500g, Makaron Conchigliette 250g, Salinis Display 60g, Quadritos Display 40g, Wafer pocket Display 45g, Milly Gris & Choc 52g.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

We Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 101 ( w ciągu od cukierni Oleńka) tuż przy Dworcu Głównym PKP znajduje się sklep: "ANA - Sklep dla każdego coś sympatycznego" w którym można kupić m.in. produkty bezglutenowe: chleb, mąka, słodycze, a także wędlinki firmy Konspol.
W sklepie jest także żywność ekologiczna i bardzo miła obsługa :D
Mamaewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 21 maja, 2009 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mamaewa »

:hi-ya: Niestety sklepu na Piłsudskiego już nie ma został przeniesiny na Powstańców do przychodni w okolicach Ronda
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

czy ktos zna dobry sklep w okolicach Popowic? Byłam w organicu w Magnolii ale ceny sa straszne, a w tesco jest naprawde niewiele..
Strefa_Z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 00:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Strefa_Z »

Witaj...
W oklicach Popowic? Koniecznie zajrzyj do Astry na górze. Ceny dużo niższe i sympatyczna obsługa. Sklep prowadzony przez dwoje ludzi ( małżeństwo ) otwartych na sygnały od klientów.
Natomiast wracając do Magnolii....
Ceny... wiadomo wysokie i brak rekompensaty w postaci miłej obsługi.
Niewiasty ze sklepu ( nazwy nie wymienię - wiadomo o jaką sieć chodzi )
są w innym wymiarze i mają problem ze złapaniem kontaku z klientem :)
To chyba standard - będąc w Złotych Tarasach w Warszawie odwiedziłem sklep tej samej sieci - wchodząc do sklepu i mówiąc Dzień Dobry poczułem się prawdziwym intruzem zakłócającym sielankę :) Ich wyraz twarzy nie pozostawiał najmniejszych wątpliwości...

Pozdrowienia dla wszystkich :)
Jestem ojcem dziecka chorującego na celiakię
KasiaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 09:20
Lokalizacja: wrocław

Post autor: KasiaM »

W Magnolii Wrocławskiej otwarto nowe stoisko z lodami...na witrynie napisano: lody bez tłuszczu i cholesterolu, dla diabetyków i dzieci uczulonych na białko i mleko krowie...po krótkiej rozmowie z Panią powiedziała, iż ich lody są bezglutenowe, dzwoniłam również, aby to potwierdzić "na produkcję" i miła Pani to potwierdziła (chociaż miałam wrażenie, że coś jest nie tak...albo nie wiedziała co to gluten...albo...) Trzeba drążyć temat...
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Dziekuje za info na temat Astry, a co do Magnolii to rzeczywiscie zgadzam sie ceny sa ogromne, a wybor szczerze mowiac sredni, stoisko z lodami rowniez widziałam.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

wrocław

Post autor: agadenver »

Sowo!
Polecam się raz na jakiś czas przejechac się do Arkad, badż Renomy i tam wstąpic do Almy. ja ostatnio tylko w tycg dwóch sklepach robię zakupy (no i mąka i makaron z schara w dobrych cenach w "kuchniach świata" (w reomie jak i w magnolii) - ceny takie same jak bezgliutenu w almie :).
Pozdrawiam i zyczę powodzenia :)
pawlonik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 20:07
Lokalizacja: Dzierżoniów

pytanie wi

Post autor: pawlonik »

witajcie a czy znajdzie sie jakies info na temat Dzierzoniowa badz Swidnicy wiem ze temat Wroclaw lecz okolica Wrocka to pisze tutaj
ODPOWIEDZ