Pruszków

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Pruszków

Post autor: viola »

w Pruszkowie są dwa sklepy, jeden jest na ,,manhatanie" koło targowiska na ul.B.Prusa ,a drugi na rogu ulicy B.Prusa i aleji niepodległości (-w domu Cornera). Ale niestety nie ma w nich produktów firmy schar . A może ktoś znalazł sklep dla bez glutków w innej części Pruszkowa?-POZDRAWIAM :)

//edit: Moderator zmienił tytuł wątku na bardziej czytelny i usunął post zdublowany z wątku o Warszawie.
Ostatnio zmieniony sob 06 wrz, 2008 12:16 przez viola, łącznie zmieniany 2 razy.
tscharna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 12:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tscharna »

Witaj, super informacja, ja od wczoraj jestem na diecie i szukam cały czas sklepów w okolicy domu. Na Kościuszki jest sklep, w którym będą zamawiać chlebki kukurydziane, ale muszę jeszcze sprawdzić piekarza. W tym samym sklepie sprawdzą dostępność produktów w hurtowni i będą je przywozić w razie potrzeby. Jak tylko dowiem się czegoś bardziej konkretnego, to dam Ci znać. A tak przy okazji, masz może jakąś poglądową listę co nam wolno, a czego nie? Czytam forum, ale już złupiałam i wychodzi na to, że nic nie wolno :(
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

HEJ.Mój synek od pół roku jest na diecie bezglutenowej ,dodatkowo uczulony jest na mleko krowie ,jaja ,ryż i skrobie pszenną bezglutenową. :( Na początek kupiłam sobie książke o celiakii w której były wyczerpujące informacje o tej chorobie ,tabela z produktami dozwolonymi i zakazanymi oraz przepisy.Dzięki tej książce jakoś udało mi się przetrwać początek diety Kubusia i teraz jest mi łatwiej.Zlokalizowałam w Pruszkowie dwa sklepy ze zdrową żywnością a tydzień temu znalazłam jeszcze jeden nowo otwarty na ul.Wojska Polskiego na przeciwko marketu ,,Dragon".No to tyle ,jak będziesz miała jakieś pytania to wal śmiało.POZDRO :D
tscharna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 12:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tscharna »

Do ostatecznych wyników badań wstrzymuję się z przejściem na dietę, więc na razie korzystam z dobrodziejstw glutenowych. Ale dziękuję za propozycję pomocy - na pewno będę pytać. Pozdrawiam :)
Evergreen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 04 lis, 2008 10:25
Lokalizacja: Komo

Post autor: Evergreen »

Witam,
od niedawna działa też sklep internetowy z darmową dostawą na terenie Pruszkowa. Wiem, że się reklamuję, ale w dobrej wierze i w odpowiednim wątku, więc może zostanie mi wybaczone :) . Mamy sporo produktów bezglutenowych, więc zapraszam: www.evergreen.pl
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Szkoda, że nie ma kategorii: Produkty bezglutenowe.... :/ To bardzo utrudnia.
Trzeba się doszukiwać i domyślać gdzie mogą być...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ja znalazłem dwa :D
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

w Pruszkowie żywność bezglutenową można też kupić ( mąki makarony) w sklepie medyczno-zielarskim w pawilonach przy Wojska Polskiego koło pętli Rapidu ( naprzeciwko Lidla). Wybór nie jest wielki ale chyba można zamawiać artykuły.
Na otwarciu(wrzesień?) "Sekretu Zdrowia" koło Dragona ( d. Stach) Pani poinformowała mnie że będzie można zamawiać żywność bezglutenową - ale jeszcze nie korzystałam z tej możliwości.
pozdrawiam sąsiadki ;)
Obrazek
>>pozdrawiam<<
Evergreen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 04 lis, 2008 10:25
Lokalizacja: Komo

Post autor: Evergreen »

Myśleliśmy, że lepszy będzie podział na kategorie pod względem rodzajów produktów, ale macie rację, że łatwiej będzie znaleźć, jeśli będzie istniała oddzielna kategoria. Już ją utworzyliśmy i produktów typowo bezglutenowych jest trochę więcej niż 2 :) :
http://www.evergreen.pl/produkty-bezglutenowe-c-30.html
Oczywiście mamy również wiele produktów naturalnie bezglutenowych, które znajdują się w innych kategoriach, ale każdy z Was spokojnie będzie mógł je znaleźć.
Dzięki za wszystkie uwagi, jeśli tylko macie jakieś, to bardzo o nie proszę, bo dla nas są bardzo cenne :)
tscharna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 12:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tscharna »

Patrzyłam też w Almie. To w tej w Pruszkowie znalazłam tyko kilka produktów, trochę lepszy wybór mają na skoroszach. Ja mam wizytę na 1. 12 i wtedy będzie jasne czy przejść na dietę czy nie.
tscharna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 12:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tscharna »

No to ja od wczoraj na dietkę. Jeśli chodzi o te sklepy, to byłam wczoraj w tym obok Dragona i generalnie tam nic prawie nie ma. Ale za to w sklepie w Cornerze jest b. miła obsługa i przywiozą wszystko czego nam potrzeba - wystarczy podejść lub zadzwonić i złożyć zamówienie (mają produkty z Bezglutenu). Viola jak byś mi mogła dać info o tej książce, która jest taka pomocna, to byłabym wdzięczna :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

tscharna, tu masz też pomocne informacje:
o diecie
a tytuły książek tu:
książki

//Moderatorka: Poprawiłam link do książek.
Ostatnio zmieniony wt 02 gru, 2008 11:00 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

Ja też nie jestem zadowolona z tego sklepu koło Dragona ,od połowy pażdziernika prubóje zamówić mąkę bez skrobii pszennej ale ciąle są jakieś problemy z jej sprowadzeniem ,w innych sklepach niemam takiego problemu.A jeśli chodzi o książke ,to na początku kupiłam ,,Dieta bezglutenowa"Ewy Lange a potem ,,Moje dziecko jest na diecie" Moniki Beck-Pietrzak i z niej jestem najbardziej zadowolona-kupiłam ją w sklepie medyczno -zielarskim na ul.Wojska polskiego na przeciwko Lidla.A tą pierwszą książke kupiłam w księgarni na ul.Bolesława Prusa. A jak samopoczucie na nowej diecie? POZDROWIONKA
tscharna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 12:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tscharna »

Dziękuję za informacje. Viola na razie ciężko, ale biorąc pod uwagę to, że od pewnego czasu prawie nie jadłam, to jestem dobrej myśli :) Pozdrawiam
tscharna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 12:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tscharna »

Słuchajcie, mam taką propozycję - może byśmy składali razem zamówienia w Bezglutenie - wtedy koszty przesyłki będą dużo niższe i będzie można zamawiać częściej. Ceny w normalnych sklepach są zaporowe, np. ciasto czekoladowe w bezglutenie kosztuje 8 pln a w sklepie na Prusa zapłaciłam 10. Przy sporadycznych zakupach nie zauważymy tej różnicy, ale robiąc większe zamówienie mogłoby wyjść korzystniej. Nie wiem, tak sobie pomyślałam, że to mogłoby być wygodne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ