Gdańsk

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

michailo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 20 mar, 2004 23:20

Gdańsk

Post autor: michailo »

Prosze pilnie o adresy sklepów w Gdańsku. pozdrawiam
Sunlit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 16 kwie, 2004 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sunlit »

Jedynym, dosc dobrze zaopatrzonym sklepem w Gdansku, jest box ze zdrowa zywnoscia w Centrum na Partyzantow we Wrzeszczu (za McDonaldem). W razie czego podaje nr 761 28 02, zadzwon i zapytaj czy maja interesujace Cie produkty.
Pozdrawiam,
Monika
michailo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 20 mar, 2004 23:20

Post autor: michailo »

Dziekuje bardzo za wiadomość
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Zmiana lokalizacji!

Post autor: tyqua »

Od 16 czerwca 2006 sklep ma się przenieść o 60 m od obecnego miejsca. Nowy adres to: ul. Partyzantów 17A.
Byłam tam dzisiaj i znalazłam produkty firm: Bezgluten, Glutenex, Smak Życia oraz szwedzkiej Schar (importowane przez Bezgluten). Generalnie mocno się poprawiło w ciągu paru lat :).

[ Dodano: Czw 20 Lip, 2006 20:08 ]
Uwaga, uwaga! Od niedawna pieczywo Glutenexu można kupić na ul. Kombatantów (chyba 4, jeśli dobrze pamiętam - sklepy koło Domu Kombatanta) na Zaspie, w piekarni Bułeczka. Podobno jest tam takie pakowane, różnego rodzaju, także bułeczki. Jeszcze tam nie byłam, ale własnej matce chyba można wierzyć? :)
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Jeszcze jeden sklep, którego namiary dostałam od Bezglutenu:
„Bobo”, Kaprów 5 (Oliwa) tel 058-552-05-91
Pn-pt 7:00-20:00, sob 8:00-16:00, zamówienia do wtorku, dostawy w czwartek, podobno chleba zamawiają na tyle, że jest też jakiś do kupienia bez zamawiania - tak mi powiedziano w tym sklepie przez telefon, ale osobiście jeszcze nie miałam się okazji wybrać i sprawdzić
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Lolusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 wrz, 2006 15:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lolusia »

michailo, #-o
cześć - też jestem nowicjuszkom - od wczoraj - ale w necie znalazłam sklep z art.bezglutenowymi na Zaspie -na przciwko Domu Kombatanta - ponoć w żółtym pawilonie - kiedyś tam był sklep "KOM UND KAUF" .Poza tym dzisiaj zrobiłam zakupy w Bomi - chleb kukurydz 400g - 7,50 zł , ciasteczka i makaron orkiszowy 400g - 8,50zł.Niestety nie są to tanie rzeczy.W razie co odezwij się na gg 5767758 Tymczasem sama się dopiero uczę ale nawiązuję kontakty i dostałasm już przepis na ciasteczka kokosowe.
Pozdrawiam
Lolusia
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Lolusia pisze:makaron orkiszowy
Orkisz zawiera gluten. Przeczytaj na forum... :evil:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Zła wiadomość - pytałam wczoraj o pieczywo bezglutenowe w piekarni Bułeczka, o której pisałam. Niestety za mało im tego towaru schodziło i się wycofali :(.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

A ja dodam, że odwiedziłam niedawno sklep "Bobo" w Oliwie (namiary podałam parę postów wyżej) i byłam pozytywnie zaskoczona. Spory wybór różnych produktów (Bezgluten + Schar, Glutenex) - to właśnie tam kupiłam wspomniane w innym wątku drożdżówki i pierogi, których nie widziałam w "moim" sklepie w Gdyni... Do tego bardzo fajne jest to, że mają chleb nie tylko na zamówienie - właśnie ostatnio znalazłam się w sytuacji podbramkowej, bo w moim sklepie coś poplątali z zamówieniami i okazało się, że chleba dla mnie niet :< - no to pojechałam do konkurencji... Jakby tak jeszcze zaczęli zamawiać ciastka Smaku Życia, to bym tam chyba zaczęła częściej robić zakupy :) Nie omieszkałam podrzucić tego pomysłu bardzo miłej pani sprzedawczyni - mam nadzieję, że skorzysta z mojej podpowiedzi. Stwierdzam, że Smak Życia powinien mi zacząć płacić za promowanie ich słodyczy w sklepach, w których robię zakupy (czynię to ze zwykłego lenistwa, bo nie mam siły jeździć w parę miejsc - jak już się wybieram po zakupy bg, to chciałabym kupić wszystko za jednym zamachem).

To teraz jeszcze do Wrzeszcza muszę się kiedyś wybrać porównać sytuację, bo tam jeszcze nie byłam...
Ostatnio zmieniony sob 17 lut, 2007 19:57 przez kfiatek, łącznie zmieniany 3 razy.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

Sklep we Wrzeszczu jest dość dobrze zaopatrzony,jeśli chodzi o dostępność chleba to do tej pory nie było problemów,ponieważ są chleby na zamówienie (tak zaobserwowałam)w większości tańsze jak "powszedni"ale te o wyższej cenie są cały czas dostępne.Parę razy sama tak kupowałam.
Czasami też korzystam ze sklepu w Sopocie na ul.Niepodległości i nie zamawiając udało mi się dostać chleb. :)
Aleksandra
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Hej.
A na Zaspie znów można kupić "nasze" produkty - sklep Kozłek (medyczno-zielarski), ul. Kombatantów chyba 4 (pawilon przy Domu Kombatanta, od strony al. Jana Pawła, dojazd A 124, 127).
Z pieczyw jest firma krakowska, a ciastka itp. mają poznańskie. Można zamawiać, bo "na stanie" na ogół wybór niewielki, poza chlebem.
Mają też wędliny ekologiczne (i bezglutenowe, jak podaje producent na swej www-stronie) Rolmięsu. Bardzo w nich zasmakowałam, choć są mocno przyprawione i mam wrażenie, że synkowi po tak "podrasowanym" moim mleczku nie jest najlepiej.
W ogóle to można zamawiać u nich także świeże mięso Rolmięsu oraz ziemniaki (na worki) rolnictwa eko. Czekam, aż pojawi się warzywko, bo ostatnio regularnie ten sklep odwiedzam (ciąża i karmienie piersią ma niewątpliwą zaletę - można się bezkarnie obżerać zdrową żywnością i nikt nie wypomina, że za drogo ;) ).
Olesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olesia »

Witajcie:) na Zaspie, Kombatantów 4 (boczne wejście, vis a vis Warzywniaka) jest Sklep Zdrowa Żywność. Mają tam trochę pieczywa, słodyczy i paczkowanych dodatków do pieczywa. Zdecydowanie jednak wolę sklep na Partyzantów ;) pozdrawiam :)
zaczynajcie! czas dokończy!
Obrazek
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

No to jest dokładnie ten sam, o którym pisałam - nazywa się Kozłek. Na Partyzantów rzeczywiście jest większy wybór, ale nie zawsze jest to "po drodze". ;)
Olesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olesia »

hehe,no dałabym sobie rękę uciąć,że nie było Twojej wiadomości,dlatego się wpisałam :D ale tak, to ten sam... pozdrawiam serdecznie :)
zaczynajcie! czas dokończy!
Obrazek
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

To pewnie przez mój słowotok ;)
ODPOWIEDZ