Olsztyn

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Olsztyn

Post autor: sandyy »

Mala aktualizacja ;)

Jaroty - na przeciwko rastu jest warzywniak, ktory w swojej ofercie ma tez produkty bezglutenowe, niewiele, ale jednak ;)

Ul. Ratuszowa 7, Smak Zdrowia, przyprawy dary natury
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Olsztyn

Post autor: Leeloo »

Wykład o celiakii i bezpłatne badania wstępnie diagnozujące celiakię w Olsztynie

http://www.celiakia.pl/wyklad-o-celiaki ... olsztynie/
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Olsztyn

Post autor: sandyy »

Mialam pisac :)

Idee :)
I zabieram mame. Co prawda to moj tata mial zawsze dziwne jazdy z zoladkiem, no ale on juz tego nie sprawdzi... Natomiast mamuska jak najbardziej - mam nadzieje, ze sie zalapie :)
chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 24 sie, 2014 12:31

Re: Olsztyn

Post autor: chmielek »

Czy znacie jakieś restauracje/bary/cokolwiek, gdzie można zjeść obiad, oprócz restauracji Skarbiec wymienionej w Menu bez glutenu? :)
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Olsztyn

Post autor: sandyy »

Restauracja Na rogu czasu (jaroty) potrafila na moja prosbe sprostac zadaniu - aczkolwiek nie naleza do menu bez glutenu, wiec ciezko zapewnic w 100%.
chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 24 sie, 2014 12:31

Re: Olsztyn

Post autor: chmielek »

Cenna informacja - dziękuję:) na swojej stronie nie mają niestety cen w menu:( mogłabym prosić o określenie poziomu cen w tej restauracji?
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Olsztyn

Post autor: sandyy »

Kilka miesiecy temu koszt zupy okolo 10zl, drugie danie zalezy co, ale srednio 25-45 - zalezy, co wybierzesz :P

No minus jest taki, ze jaroty to obrzeza miasta...
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olsztyn

Post autor: monisiak81 »

będę przejazdem w Olsztynie w wakacje, i tu moje pytanie. Czy ktoś z Was się orientuje, czy jest coś... gdzieś... w okolicach dworca? mąka, chleb, ew. wędlina?...
ew. jeśli ktokolwiek orientuje się w produktach bezglutenowych w miejscowości Pasym to również będę wdzięczna za info.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Olsztyn

Post autor: sandyy »

W Olsztynie jest tylko 1 miejsce z menu bez glutenu - Skarbiec kolo wysokiej bramy na starowce :) autobusem jakies 10-15 minut od dworca)
ew. jesli bedziesz jechac pociagiem to bardziej polecam Ci dworzec zachodni, bo stamtad piechota 5 minut
Kolo dworca nie moj rewir, ale na upartego jest zaraz obok biedrona.
Przy dworcu masz ewentualnie Makro.
I mc donalda ;p

Nie wiem, czy cos Cie interesuje troszke dalej oddalone od dworca...
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olsztyn

Post autor: monisiak81 »

Mamy taki plan ... z powrotem do domu po wakacjach, wstąpić do Pasymia (do Babci), i tak będziemy wracać pociągiem - z tym że z tego co pamiętam, (byłam z 10 lat temu w Olsztynie) to zawsze dojeżdżałam do dworca głównego, bo stamtąd się można przesiąść w busik.
Dzięki Sandyy.
Może będzie gdzie zostawić bagaż, to byśmy pospacerowali trochę po Olsztynie, (bo wędlinę to można samemu zrobić..) ale żeby zrobić jakikolwiek chleb, lub coś podobnego muszę mieć gdzie kupić mąkę, lub ew. zaopatrzyć się w nią na drogę.
Dawno nie byłam w Olsztynie...może warto powspominać :) :)
Zobaczymy jaki moje Bezglutki będą miały humorek .. :)
w razie czego ratuje mnie ta Biedronka
jeszcze raz dzięki
:*
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Re: Olsztyn

Post autor: darciak90 »

a w Pasymiu jest pensjonat w Menu Bez Glutenu, może można kupować u Pani na wynos? :)
http://www.menubezglutenu.pl/lokal/pens ... olem-pasym
Obrazek
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olsztyn

Post autor: monisiak81 »

wiem, ale pensjonat jest pod Pasymiem ;/
a mi chodzi tylko o produkty nie przetworzone - czyli mąka :)
gotować będę sobie na kuchni babci :), ale dzięki
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: marta_g »

Od bodajże 2 tygodni co środy w piekarniach Dąbkowski (tu lista wszystkich sklepów firmowych: http://piekarnia-dabkowski.pl/page/4/sklepy-firmowe ) mają dostawy pieczywa bezglutenowego z Putki. Nie we wszystkich piekarniach zeszło im pierwsze zamówienie i przez to nie każda zamówiła kolejną dostawę. Myślę, że jeśli więcej osób przejdzie się do najbliższej piekarni Dąbkowski i zapyta o chlebek z Putki, jest szansa na systematyczne dostawy we wszystkich miejscach, a jest ich 13 na terenie samego Olsztyna i 2 w Barczewie.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować chleba z Putki, to jest czego żałować ;-) Chleb witalny czy owsiany (ciemne chlebki pełnoziarniste z bardzo ładnym składem) to najlepsze pieczywo, jakie jadłam, wliczając w to glutenowe. Cena oczywiście stosunkowo wysoka, bo prawie 9 zł za 6 kromek, ale 2 wystarczą na 1 posiłek, a chleb ma termin przydatności 6 dni, więc ja planuję za każdym razem kupować po 2 opakowania.
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olsztyn

Post autor: marta_g »

Od ponad 2 tygodni dostawy wypieków z Putki mają również Delikatesy Maksymalnie Naturalnie na Jarotach. Na https://www.facebook.com/Delikatesy-Mak ... 846885812/ są szczegółowe informacje na ich temat.

Dostawy u nich są co czwartek i ostatnio mieli:
- 3 rodzaje chleba (witalny, owsiany i rustykalny - ten ostatni za ok. 6,5 zł);
- 2 rodzaje bułek;
- pączki (pakowane po 2, wyjątkowo smaczne);
- jagodzianki;
- ciastka kruche;
- chyba jakaś słodka bułka.

3 ostatnie produkty mają w składzie serwatkę - to tak w razie czego dla osób z nietolerancją laktozy. Pozostałe jej nie zawierają. Chyba całe pieczywo ma 7-dniowy termin spożycia, więc można do nich iść w dowolnym dniu tygodnia i zorientować się, do kiedy najpóźniej wszystko im schodzi. Ceny mają identyczne jak w Putce, więc nic od siebie nie dorzucają.

Mają też dział z produktami bezglutenowymi - są galaretki Celiko, kisiele, budynie, mieszanki ciast, mieszanki mąk, chrupki (ja akurat wzięłam ostatnio te dość pikantne), wafle na słodko.
ODPOWIEDZ