Pruszcz Gdański

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Postanowiłam założyć nowy wątek, bo jak na razie jeszcze Pruszcz Gdański do Trójmiasta nie należy.
Ostatnio odkryłam w markecie Bingo mieszankę na chleb ryżowy, a także na ciasto drożdżowe Celiko. Poza tym w Delikatesach Centrum są makarony bezglutenowe.
W ogóle to chętnie poznałabym innych bezglutenowców z Pruszcza Gdańskiego i okolic :) Gdańsk też może być :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Na osiedlu Bursztynowym jest nowy sklep ze zdrową żywnością i spory wybór produktów bezglutenowych: mąka i nasiona amarantusa Szarłat, chrupki jaglane, ogromny wybór przypraw Dary Natury, kilka rodzajów chleba. Poza tym można tam zamawiać i odbierać pieczywo od Jarzębińskich (mimo że nie figurują w wykazie). To tak w skrócie, zależy co komu potrzeba :) A jeszcze niedawno było tak, że w Pruszczu nie było sklepu, gdzie można by było dostać jakąkolwiek mąkę bezglutenową :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Willkat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 06 wrz, 2011 11:05
Lokalizacja: Trąbki Wielkie

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Willkat »

Witaj, ja z okolic Pruszcza jestem. W Pruszczu Gd. kupuję w Stokrotce mąki do wypieku chleba, wczoraj w TESCO kupiłam chleb - ma być już w stałej ofercie, u Jarzębińskich też zamawiam np drożdżówki i spody do pizzy, bułki :) muszę wygooglować to osiedle Bursztynowe gdzie to jest- bo ja ulic i osiedli nie znam :)))) super że jesteś z okolicy pozdrawiam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Osiedle Bursztynowe jest za Tesco. Na drogowskazie przed rondem widnieje jako osiedle Strzeleckiego, ktoś się nie dogadał z nazwą. Wszyscy mówią Bursztynowe :D
http://wikimapia.org/9454898/pl/Osiedle-Strzeleckiego
Fajnie, że do nas dołączyłaś :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Willkat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 06 wrz, 2011 11:05
Lokalizacja: Trąbki Wielkie

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Willkat »

dzięki, że mi pomogłaś, jak się okazało rzeczywiście doskonale wiem gdzie to osiedle :) chyba dziś pojadę do tego sklepu przede wszystkim po przyprawy bo do tej pory kupowałam appetity ale pojawił się napis że może być śladowa ilość glutenu :( poczytałam sporo i dowiedziałam się, że większość kupuje te Dary Natury ale jak dotąd nigdzie w okolicy ich nie widziałam. Więc dalej kupowałam appetitę :(((( Dziś dzięki Tobie kupię przyprawy. W Rossmanie w Pr.Gg. w też mają sporo b/g produktów. Największy wybór czekolad i słodyczy Goplana oraz Jutrzenka zawsze był w Farcie - Rotmanka. Białą kiełbasę Drobinexu kupowałam w Netto-Straszyn ale teraz tej samej firmy dają kiełbasę grilową oczywiście z glutenem i tak będzie przez cały sezon letni- potem ma wrócić biała bg pytałam ekspedientkę w NETTO. Po wędliny to zazwyczaj jeżdżę do Macro w Przejazdowie mają spory wybór firmy Żywiec, ale to trochę dalej z dojazdem ... Dołączyłam do forum już kilka lat temu ale mało się udzielam, często zaglądam i czytam - teraz kiedy mamy swoje miasto będę też częściej pisać co nowego w okolicy można kupić - pozdrawiam i życzę miłego dnia
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Tobie też miłego :) Na Rotmankę raczej nie zajeżdżam, ale jeśli mają rajskie mleczko Goplany, to jadę :D
Zmartwiłaś mnie tą białą, też ją kupowałam w Netto :(
Fajnie, że jesteś w okolic, zawsze to raźniej pisać i wymieniać info o sklepach i produktach, jak to mówi znajomy w "Paryżewie" ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Chciałabym przestrzec, przede wszystkim nowe osoby na diecie bezglutenowej, przed zakupem mąk "bezglutenowych" w młynie gospodarczym w Pruszczu. Maja tam cały regał i duży wybór mąk bezglutenowych. Rozmawiałam z pracownicą i mówiła, że te mąki są mielone w jakimś osobnym miejscu. Być może jest to prawda, ale jak wygląda kontakt z glutenowymi produktami? Nie ma się co oszukiwać, mąka w młynie dosłownie wszędzie fruwa i osiada na wszystkich opakowaniach. W każdym razie mnie przekonaliby do zakupu wyłącznie wtedy, gdyby nawiązali kontakt ze Stowarzyszeniem i regularnie badali swoje produkty na zawartość glutenu.
Pierwszy raz, jak zobaczyłam ten regał, to byłam zachwycona i zastanawiałam się, czy są bezpieczne. Wtedy właśnie zaczepiłam pracownicę i podpytałam co nieco. Ale już później w domu ochłonęłam i doszłam do wniosku, że to ogromne ryzyko kupić tam jakąkolwiek mąkę. A szkoda, bo ceny są naprawdę zachęcające :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Otworzyli nowy, a raczej może zmienili nazwę sklepu naprzeciwko Lewiatana - teraz jest pod szyldem Staropolskie Wędliny. Można dostać tam śląską bg i parówki, a jak akurat nie ma, to miła pani ekspedientka może zamówić :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Przypadkiem podczas zakupów dowiedziałam się, że w Zielonej Karetce we wtorek w godzinach 11-17 odbędzie się degustacja i możliwość zapoznania z nowymi produktami Bezglutenu. Z tego, co zrozumiałam nawet chleb ma być pieczony :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Willkat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 06 wrz, 2011 11:05
Lokalizacja: Trąbki Wielkie

Re: Pruszcz Gdański

Post autor: Willkat »

Firma z wędlinami GZELLA /Sklep w Pruszczu naprzeciwko Lewiatana jest - i w Straszynie przy MAX i XAWIER/ wprowadzają nowe wędliny oznakowane b/g, narazie mają chyba 3 gatunki /o ile dobrze pamiętam kruchą, polską i parówki/. Gdzie kupujesz te Staropolskie Wędliny???? w okolicach Pruszcza? - bo ja natrafiłam na nie w sklepie FART w Trąbkach Wielkich. Aktualnie jest znów sezon letni- więc moje pytanie gdzie dostanę białą??? Czy jest gdzieś bliżej niż Maco w Przejazdowie? Bo w Netto nie ma - jest znów grilowa oczywiście z glutenem. Sklep Mielnika z pieczywem - mają w Swojej ofercie b/g pieczywo z piekarni Jarzębińscy /na pewno w sklepie w Straszynie, ciut drożej niż bezpośrednio u Jarzębińskich w Pruszczu ale nie trzeba zamawiać tylko od ręki - dostawa w poniedziałek, środa, piątek/ pozdrawiam Bezglutków :)
ODPOWIEDZ