Warszawa

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Sheep pisze:Nie pamiętam, czy mają oznaczenie FACE (hiszpańskiego Stowarzyszenia) albo kłos
Mają kłos, ale nie taki, jak nasz i nieprzekreślony, więc najpierw upewniłam się, co znaczy SEM GLUTEN (bo taka wersja - portugalska - jest na tych opakowaniach). W zasadzie głównie się upewniałam, bo kłos zobaczyłam dopiero po przeczytaniu składu, w którym nie znalazłam niczego glutenowego.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Właśnie dostałam informację, że w MarcPolu na Stokłosach mortadela EL POZO jest po 5,69 zł. Tanio jak nie wiem. Oprócz tej z oliwkami jest też z czymś czerwonym, co podobno wygląda jak papryka :).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Buena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 30 lip, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Buena »

Czy znacie miejsce w Warszawie gdzie można kupić bezglutenowe pączki?
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

proponuję zadzwonić do Organica do Arkadii może można tam składać zamówienia, przed Świętami Bożego Narodzenia wisiała kartka że przyjmują zmówienia na pierogi BG itd. :)

a swoją drogą, melduję iż w Piotrze i Pawle na Targówku jest piwko BG Estrella Damm DAURA z pięknym dobrze widocznym przekreślonym kłosem za 7,49zł :D :564:
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Z wielką radością znalazłam dziś w Top Markecie na Stegnach bezglutenowy sos sojowy Kikkoman. Do tej pory widziałam go tylko na zdjęciach w internecie i bardzo się cieszę, że już jest w sklepach, bo Kikkoman to bardzo dobry sos jest.
Kosztuje 16 zł za 250 ml, więc całkiem przyzwoicie.
Mam w okolicy jeszcze inne Top Markety, to sprawdzę, czy to "sieciowy asortyment", czy indywidualna inicjatywa tego jednego sklepu.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
paulawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 14 lip, 2012 11:12
Lokalizacja: warszawa

Post autor: paulawawa »

Witam.
Ja byłam wczoraj na zakupach w Auchan w Wola Park i jest tam taki regał z żywnością ekologiczną i min. można znaleźć 2 półki z żywnością bezglutenową.
Cenowo do przeżycia, także jestem zadowolona.
W sklepie ekologicznym po drugiej stronie już jak wyjdzie się z supermarketu wszytko o 100% droższe, także nie polecam.
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

paulawawa pisze: Ja byłam wczoraj na zakupach w Auchan w Wola Park i jest tam taki regał z żywnością ekologiczną i min. można znaleźć 2 półki z żywnością bezglutenową.
Dla mnie wybór produktów w auchan to też było odkrycie i teraz jeżdżę tam od czasu do czasu i zawsze coś nowego znajduję. Ostatnio kupiłam tam polentę jakiejś włoskiej firmy. Generalnie mam wrażenie, że produktów bg mają więcej niż w innych tego typu sklepach. Szkoda tylko, że wędlin konspolu nie mogę u nich namierzyć, bo za jednym zamachem miałabym znaczną część zakupów z głowy.

Poza tym odkryłam ostatni spory wybór produktów bezglutenowych (w tym również piwo) w delikatesach ekologicznych free na ul Widok 8 oraz w sklepiku ekologicznym w pasażu wiecha (bliżej ul. złotej). Tam np. gotowe sosy w słoiczkach Samm Mils.
Ostatnio zmieniony pn 16 lip, 2012 19:14 przez ganika, łącznie zmieniany 2 razy.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

"znalazłam dziś w Top Markecie na Stegnach bezglutenowy sos sojowy Kikkoman."

Przeprowadziłam korespondencję z Kikkoman w sprawie dostępności sosu tamari na równi ze zwykłym sosem i dowiedziałam się, że ze strony dystrybutora nie ma żadnych ograniczeń - wszystko zależy od tego, co zamawiają sklepy.
Więc trzeba dusić sklepy, bo sos jest naprawdę fajny.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ela_26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 06 sie, 2012 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ela_26 »

Przechadzając się po Pradze natknęłam się na sklep z żywnością bezglutenową! :)
Na pewno wiecie jak trudno znaleźć produkty dla nas, znalazłam tam musli, wafelki waniliowe, ale nie mogłam się oprzeć i wzięłam też czekoladowe :D
Ekspedientka namówiła mnie na koncentrat do ciasta chlebowego, mam zamiar sama go zrobić :)

Jeśli ktoś z was poszukuje dobrego sklepu to polecam, Strefa zdrowia i urody na ulicy Zamoyskiego 45,
niedaleko Zielenieckiej.
pozdrawiam i trzymajcie kciuki żeby wyszedł mi dobry chleb :)
alimak3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 10:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alimak3 »

Wędliny Żywiec znalazłam w warzywniaku na Bemowie na ul.Sołtana 1b.
Mają białą kiełbasę,salami,boczek,kabanosy,szynkę królewską,szynkę konserwową,szynkę z indyka,myśliwską,polędwicę sopocką.
Trochę tego jest więc można wybierać :)
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

alimak3 pisze:Wędliny Żywiec znalazłam w warzywniaku na Bemowie na ul.Sołtana 1b.
Wielkie dzięki za tą informację!
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Witam,

potwierdzam, byłem dziś w tym warzywniaku, Pani orientuje się w produktach,
oprócz wędlin widziałem że mają produkty Piątnicy, ser z Sierpca i ketchup Rybak.
Planują otworzyć kolejny sklep na Karabeli na Bemowie, dużo większy.

Przy okazji chciałbym powiedzieć że byłem również w nowej piekarni bezglutenowej Margita na Prymasa, jest w trakcie rozwijania się, kupiłem biały chleb BG i jest super (10zł), są również pyszne bułeczki (1,5zł), warto odwiedzić i dowiedzieć się co jeszcze będzie w ofercie,
strona www będzie działać w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Arterius pisze:nowej piekarni bezglutenowej Margita na Prymasa
mamy w stolicy piekarnię bezglutenową??? gdzie dokładnie na Prymasa?

aaa.... mamy - z wyszukiwarki widzę, że jest info na głównej, ale główną mam w pracy zablokowaną jako "shopping" :D
sprawdzę sobie info w domu.
Ostatnio zmieniony pt 24 sie, 2012 09:36 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kasia_28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 29 sie, 2012 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia_28 »

Witam serdecznie
Od klientów dowiedziałam się że polecono mój warzywniaczek na forum,za co bardzo dziękuję :) .
Zapraszam po wędliny Żywca udało mi się wygospodarować trochę miejsca na produkty firm Balviten,Glutenex oraz Bezgluten.
Od 1 września rusza sklep na Karabeli 13 A.
Serdecznie zapraszam
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Mąż właśnie wrócił z zakupów w piekarni Margita. Pachnące chlebki, chrupiące, pyszne bułeczki, ciasto drożdżowe z kruszonką, z owocami i bardzo miła pani. Kupił wszystkiego po trochę - próbował bułki - jest zachwycony :) Czekamy, jak syn wróci ze szkoły :)
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
ODPOWIEDZ