Heinz

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Heinz

Post autor: dmx »

A oto e-mail od firmy Heinz:

Produkty zawierające gluten to:

Sos do makaronu z pieczarkami
Fasola w sosie pomidorowym
Sos tatarski
Sos sojowy

Dlaczego pozostałe produkty nie zawierają glutenu? Ponieważ surowce użyte do produkcji nie zawierają w składzie.

Mam nadzieję, że to wyczerpuje Pana wątpliwości.

Serdecznie pozdrawiam,
Agnieszka Lech
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Jakoś na mnie ta odpowiedź nie sprawiła wrażenia profesjonalnej... Może się czepiam? Ale tak mi chodzą po głowie te wspólne linie produkcyjne, przecież nie tylko o zawartość glutenu w surowcach chodz? Hmm.... :roll:
Awatar użytkownika
RENIUCHNA 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 05 paź, 2006 20:49
Lokalizacja: STARGARD SZCZEC.

Post autor: RENIUCHNA 1 »

Hmmmm napisali że fasolka w sosie pomidorowy zawiera gluten !
Ja właśnie kupiłam fasolkę w sosie pomidorowym i jest wyraźnie napisanie ....nie zawiera glutenu!!!!! Więc o co chodzi bo już sama nie wiem:(
Ostatnio zmieniony pt 06 paź, 2006 06:29 przez RENIUCHNA 1, łącznie zmieniany 1 raz.
...GLUTENKA
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

Witamy serdecznie Pani Marto,

W produktach marki Heinz sprzedawanych w Polsce nie znajdzie Pani glutenu,
prosimy nie obawiać się.
W naszym kraju sprzedajemy następujšce produkty:
- ketchupy (łagodny, pikantny, meksykański)
- sosy zimne (czosnkowy, egzotyczny, chilli i tysišc wysp)
- Fasolka w sosie pomidorowym
- Tuńczyk w oleju oraz w sosie

Z pozdrowieniami,
Heinz
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Dwie sprzeczne informacje, w 2006 roku fasola w sosie pomidorowym zawiera gluten, w 2007 już nie. Czyżby się zmienił skład??
Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Nastka pisze:Dwie sprzeczne informacje, w 2006 roku fasola w sosie pomidorowym zawiera gluten, w 2007 już nie. Czyżby się zmienił skład??
Ja tą fasolkę zacząłem jeść jak byłem w Anglii, i po powrocie do Polski "odkryłem" ją w naszych supermarketach. Na opakowaniu jest napisane, że jest bezglutenowa.

Jeśli chodzi natomiast o smak to jest super (przepraszam za kryptoreklamę:) ). Podsmażam kiełbasę w plasterkach, dorzucam puszkę tej fasolki i po 2 minutach jest super obiad :)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jak widać, wszystko zależy od tego, kto poczuwa się aby napisać odpowiedź. Wg mnie informacje na etykiecie są wiążące, bo za nie odpowiada się głową. Mail i telefon to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Informacja ze strony Heinz-> Najczęstsze Pytania:
Czy polskie produkty Heinz zawierają gluten?
Żaden z produktów marki Heinz w Polsce (dystrybuowanych przez Firmę HJ Heinz Polska S.A.) nie zawiera glutenu. Informacja ta dotyczy: Ketchupów, Fasolki w sosie pomidorowym, Sosu czosnkowego, egzotycznego, chilli i pieprzowego, Tuńczyka.
Obrazek
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Ja już dwa razy jadłam tę fasolkę (dziś po raz kolejny na obiadek :D) i jedyne sensacje jakie po niej mam to te "typowo fasolkowe" ;) ale po za tym nie zauważyłam, żeby w jakikolwiek inny sposób mi szkodziła. Jest bardzo dobra, chociaż słodkawa i warto przyprawić ją do smaku solą. Myślałam też, aby dodać kiełbaski jednak nie wiem gdzie mogę w łodzi kupić kiełbasę bezglutenową, więc na razie tak nie eksperymentowałam.
Carlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 15:35
Lokalizacja: Białystok

Fasolka w sosie pomidorowym

Post autor: Carlo »

znalazłem nowy produkt bezglutenowy: HAINZ fasolka w sosie pomidorowym. Na opakowaniu informacja: bez konserwantów; odpowiednia dla diety bezglutenowej. Spróbowałem pycha-4 min w mikrofali i można wsuwać. Można też dodać wędliny, boczku i jeszcze smaczniejsza. Dostępna-w Realu na stoiskach z puszkami obok grochu, kukurydzy w puszce etc.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Carlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Carlo »

Widać, że producent zmienił skład-od tej wcześniejszej informacji od Heinza minęło 3 lata 10 miesięcy i 11 dni-w tym czasie można zmienić skład produktu. Teraz na puszce fasolki w sosie pomidorowym WYRAŹNIE jest napisane, że "produkt jest odpowiedni dla osób na diecie bezglutenowej" podobnie jak: "produkt nie zawiera konserwantów". Czasami wystarczy chwilkę pomyśleć, spróbować wyciągnąć wnioski i mamy rozwiązanie :) A wydawało się proste ;)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dlaczego uważasz, że zmienili skład? Przecież napisali, że
Czy polskie produkty Heinz zawierają gluten?
Żaden z produktów marki Heinz w Polsce (dystrybuowanych przez Firmę HJ Heinz Polska S.A.) nie zawiera glutenu. Informacja ta dotyczy: Ketchupów, Fasolki w sosie pomidorowym, Sosu czosnkowego, egzotycznego, chilli i pieprzowego, Tuńczyka.
ODPOWIEDZ