KFC

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

KFC

Post autor: Jolka »

Kupiłam swojemu dziecku sajgonki z KFC.Pani która tam sprzedawała twierdziła że sajgonki robią w osobnym tłuszczu niż rzeczy panierowane i że na pewno sa bezpieczne . :roll:
Kris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 14:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kris »

ale czy nic się nie stało??
rzeczywiście było bezglutenowo :?:
Tatko, który boi się o swojego synka
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Nic mu się nie stało .Ale to już nieaktualne bo już nie robią sajgonek . :(
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Informacja na temat zawartości glutenu i innych alergenów w daniach KFC ze strony KFC (przyklejam):

Kurczak Kentucky - Zawiera gluten
Kurczak Hot&Spicy - Zawiera gluten
Zinger - Zawiera gluten, ziarno sezamu, jaja, gorczycę
Twister - Zawiera gluten, jaja, gorczycę
Pocket - Zawiera gluten, mleko / przetwory mleczne / laktozę, jaja, gorczycę
Longer - Zawiera gluten, ziarno sezamu
Sałatka Caesar - Zawiera gluten, mleko / produkty mleczne / laktozę i jaja
Sałatka Piccante - Zawiera gluten, mleko / produkty mleczne / laktozę
Sałatka Coleslaw - Zawiera jaja i gorczycę
Kukurydza - Zawiera mleko / produkty mleczne / laktozę
Czekoladyn - Zawiera gluten, orzechy i jaja. Może zawierać orzeszki ziemne.
Wiśniowy deser jogurtowy - Zawiera mleko / produkty mleczne / laktozę.

Link: http://www.kfc.pl/index.php?id=109
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Wysłałam do KFC następującego maila
Szanowni Państwo !
Jestem chora na celiakię i w związku z tym muszę przestrzegać diety bezglutenowej. Polega ona na całkowitym wykluczeniu glutenu - białka zawartego w czterech podstawowych zbożach (żyto, pszenica, owies, jęczmień). Oczywiście nie mogę jeść zwykłego pieczywa, ciast, pizzy, bułki tartej, piwa. Przy niektórych pozornie niewinnych produktach jak ketchup, czekolada, lody muszę zachować ostrożność i sprawdzić ich skład. (szczegóły np. na http://www.celiakia.org.pl/index.php?la ... bdir=dieta).
W związku z tym wnikliwie zapoznałam się z działem „alergeny” Państwa strony i po jego analizie nabrałam pewnych wątpliwości.

Jako produkty zawierające gluten wymieniają Państwo jedynie:
Kurczak Kentucky
Kurczak Hot&Spicy
Zinger
Twister
Pocket
Longer
Sałatka Caesar
Sałatka Piccante
Czekoladyn

Jednocześnie w menu znajdują się np.:
Hot Wings (Pikantne skrzydełka w superpikantnej panierce. Ostry, wyrazisty smak dla miłośników mocnych wrażeń.)
Hot&Spicy Strips (Specjalnie selekcjonowane polędwiczki, marynowane w pikantnej marynacie, podwójnie panierowane dla uzyskania większej chrupkości.)
Qurrito (2 Hot & Spicy Strips, ser, sos barbecue, zapieczone na grillu w krojonej na 4 części tortilli)
Sałatka Mexicana (5 rodzajów sałat, papryka trzykolorowa, słodka kukurydza, czerwona fasola, pomidory, Nachos chilli, 1/2 Zingera, dressing meksykański.)
Rożek lodowy
Jogofrut (Pyszny jogurt z truskawkami „przyprawiony” czekoladową posypką E. Wedel. Idealna przekąska lub deser po „daniu głównym”.)

Chciałabym upewnić się:
- czy panierka Hot Wings i Hot&Spicy Strips nie zawiera glutenu (nie jest z pszennej bułki tartej) ?
- czy tortilla użyta do Qurrito jest na pewno upieczona tylko z maki kukurydzianej ?
- dlaczego nie wymieniliście Państwo sałatki Mexicany jako zawierającej gluten, skoro zawiera częściowo glutenowy Zinger ?
- jaki jest skład sosów do sałatek ? ketchupu ?
- czy czekoladowa posypka w Jogofrucie jest na pewno bezpieczna, skoro wszystkie czekolady Wedla zawierają śladowe ilości białek pszenicy ?
- z czego jest rożek w Rożku lodowym, jeśli nie zawiera on glutenu ?

Nie jestem pewna czy zdają sobie Państwo, jak negatywne skutki może mieć dla osoby chorej na celiakię nieświadome spożycie glutenu, ale mam nadzieję, że nie narażaliby Państwo reputacji swojego przedsiębiorstwa ogłaszając publicznie niepełną listę alergenów.

Czekam na Państwa odpowiedź.
Z poważaniem
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Podoba się! :D
Ciekawam reakcji...
Też mnie wczoraj zastanowił ten jogurt z posypką.
Nie zwróciłam uwagi na inne potrawy typu pikantne skrzydełka, automatycznie je wykluczając, ale chyba masz rację, że oni powinni pisać dokładnie i nie zostawiać żadnych wątpliwości.
Ostatnio zmieniony sob 11 sie, 2007 15:07 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

korespondencja trwa:
Szanowna Pani,
Dziękujemy za wnikliwe sprawdzenie danych, dotyczących alergenów zawartych w naszych produktach.
Dokładamy wszelkiej staranności, aby nasze informacje były rzetelne. Niemniej podczas procesu obróbki danych mogą pojawiać się błędy, za które bardzo przepraszamy.
Jogofrut - pyszny jogurt z truskawkami "przyprawiony" czekoladową posypką E. Wedel. Idealna przekąska lub deser po "daniu głównym" – produkt ten jest podawany w pojemniku plastikowym.Kwestię czekolady wyjaśniamy z firmą E Wedel. Jeśli okaże się, iż są to ilości znaczące uzupełnimy naszą deklarację.
Lody z maszyny serwowane w rożku zawierają gluten.
Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności.
Z poważaniem
Joanna Poniecka
Specjalista ds. Troski o Klienta
Dziękuję bardzo za Państwa list.
Nie uzyskałam jednak odpowiedzi na wszystkie moje pytania, a szczególnie:
> - czy panierka Hot Wings i Hot&Spicy Strips nie zawiera glutenu (nie jest z pszennej bułki tartej) ?
> - czy tortilla użyta do Qurrito jest na pewno upieczona tylko z maki kukurydzianej ?
> - jaki jest skład sosów do sałatek ? ketchupu ?
W tej sytuacji prosiłabym Państwa o wskazanie dokładnej listy produktów, które nie zawierają glutenu. Byłaby ona niezwykle przydatna dla mnie podczas wizyt w restauracjach KFC.
Pozwolę sobie zauważyć, że produkty McDonalds są dokładnie opisane pod względem ich kaloryczności i obecności alergenów, a informacja ta znajduje się na odwrocie kartki kładzionej na każdej tacy z zamówieniem.
BTW może ten temat sensownie byłoby przenieść do działu Informacje od producentów ... ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

i jak zakończyła się dyskusja? jakieś nowe nowości z frontu KFC?
ODPOWIEDZ