Wawel

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Wawel

Post autor: Rafal_tata »

Witam.
Dzwoniłem dziś do działu technologicznego firmy Wawel w Krakowie, aby zapytać o syrop skrobiowy stosowany w ich produktach. Poinformowano mnie, że syrop ten jest produkowany z ziemniaków, więc jest bezpieczny. Mąka stosowana w ich produktach jest kukurydziana, więc też OK. Jedyny zgrzyt to produkty "oblewane": technologia wymaga stosowania mąki formerskiej (zbożowej), do posypywania powierzchni formy, w której są produkowane tego rodzaju słodkości. Do grupy tej należy np. Mieszanka Krakowska, niestety :( ...
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Czy otrzyamałeś jakieś szczegółowe informacje, które ich wyroby należą do tych oblewanych? Czy chodzi o wszystkie te które są w czekoladzie?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Szczegółowych nie dostałem, ale przez oblewane rozumiem, takie, w których jakaś galaretka, albo coś innego oblane jest czekoladą :)
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Witajcie! Pisalam do działu technologicznego i otrzymałam odpowiedź. Cytuję najważniejszy fragment listu:
"Nasze produkty, do których nie dodajemy składnikow z glutenem to czekolady pełne (z wyjątkiem Złotego kasztanka - nadzienie z wafelkami oraz czekolady Light bez cukru z chrupkami). Inne czekolady: Jagiellońska, Gorzka, seria Premium, Białe nie zawierają surowców z glutenem. Natomiast są produkowane na liniach, gdzie czasem jest produkcja np czekolady z chrupkami. Linie są czyszczone po zmianie asortymentu, ale stąd ostrzeżenia o śladowych a więc mniej niż minimalnych ilościach.
Czekoladki nadziewane: Kokosowe, Tiki-Taki, Michałki - zasada jak wyżej.
Inne czekoladki np malaga, maja, cherry, cukierki owocowe bez czekolady teoretycznie nie zawierają glutenu. Natomiast zawierają syrop skrobiowy, który może być pozyskiwany z pszenicy. Zwykle używamy syropu pochodzącego z ziemniaków, jednak czasem nasi dostawcy awaryjnie moga oferować ten z pszenicy. Wtedy produkt może zawierać śladowe ilości białka pszenicy."
I co teraz? :roll:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Widocznie jaki produkt taka firma....
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ach z tymi czekoladami to jest do kitu i totalne zakręcenie - jeszcze pół roku temu większość teoretycznie mogliśmy według składu ale dopiero teraz nastąpił wysyp glutenu w czekoladach i zaczęli pisać że może zawierać śladoowe ilości białek pszenicy - cwaniaczki wcześniej nie chciało im się tego napisać
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Już o tym pisałam, że moim zdaniem może być odwrotnie. Taki napis być może jest gwarancją, że linia produkcyjna owszem, z czymś tam się krzyżuje, ale była myta, ktoś tam się starał, ktoś poświęcił "jej" trochę czasu. (gorzej jeśli takiego napisu nie ma). A napis o śladowych ilościach mleka, pszenicy i orzechów bardziej dotyczy alergików, tych którzy mają bardzo poważne objawy (np. silne duszności) po spożyciu nawet minimalnych ilości (mniejszych niż te nasze 1 mg glutenu w 100g produktu). Przydałoby się zrobić badanie takiej jednej czekoladce ze "śladowymi" ilościami. Jak myślicie, kto mógłby takie badanie zrobić? A może ktoś z młodych tu obecnych, mógłby wybrać taki temat swojej pracy magisterskiej i przebadać parę produktów???
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

a ja się dałam nabrać :evil: tkwiło mi w głowie, że słodycze wawel sa ok. i kupiłam ich cukierki fistaszkowe. dobrze że z przyzwyczajenia czytam skład. uczciwie, jak wół - "produkt zawiera gluten". żeby było jasne - do firmy nic nie mam, bo ich odpwoiedź dotyczy czekoladek. chcę tylko zwrócić uwagę jak ważna jest czujność .... czytać czytać czytać.......
Ostatnio zmieniony pt 18 sie, 2006 21:30 przez -ania-, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Proszę trzymać się tematu.
Dyskusja o pracy magisterskiej i feminizmie została wydzielona do działu Nie na temat.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
ODPOWIEDZ