NESTLE

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Brakuje czekolad :( :( :( :( :(
Szlag by to! Przecież to były jedyne czekolady bezglutenowe w normalnej cenie. Co ja teraz będę jadła? :( :(
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

dziś rano właśnie sprawdzałam na Aero. niestety, zgodnie z ostatnią informacją Netsle - sladowe ilości glutenu :evil: :evil: :evil:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

koteczek pisze:dziś rano właśnie sprawdzałam na Aero.
Aero zawsze miało napis, że zawiera śladowe ilości glutenu. Natomiast takiego napisu nigdy nie miały czekolady: gorzka, mleczna i z orzechami.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Ola* pisze:Aero zawsze miało napis, że zawiera śladowe ilości glutenu
pewnie m asz rację. Wcześniej nigdy nie sprawdzałam, bo nie miałam ochoty. A dziś ochota była...... i się zmyła:D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Ponowiłam pytanie o syropy, skrobię i glutaminian sodu. Oto odpowiedź:

"W nawiazaniu do Pani maila pragne wyjasnic, iz fakt obecnosci w produkcie syropu glukozowego lub glukozo-fruktozowego nie zawsze swiadczy o obecnosci gluytenu w danym produkcie. Syropy te moga byc pozyskiwane nie tylko ze zboz glutenowych ale takze z kukurydzy i ziemniaka, wowczas sa wolne od glutenu. Jesli zas chodzi o glutaminian sodu to owszem nasze przyprawy zawieraja ten skladnik jednak glutaminian sodu jest sola kwasu glutaminowego, ktory jest aminokwasem tworzacym bialko wiec nie zaiwera glutenu. Lista produktow ktora Pani wczesniej przeslalam zostala przez nas dokladnie przeanalizowana i zawiera tylko i wylacznie te produkty, ktore sa okreslone jako wolne od glutenu a zatem bezpieczne dla osob chorych na celiakie. "

Kupiłam dzisiaj Bon Pari :D
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

elola pisze:Syropy te moga byc pozyskiwane nie tylko ze zboz glutenowych ale takze z kukurydzy i ziemniaka, wowczas sa wolne od glutenu
Za ten tekst firma Nestle ma u mnie ogromnego minusa. Qrcze, nie znoszę jak mnie ktoś traktuje jak idiotę. :evil:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Za ten tekst firma Nestle ma u mnie ogromnego minusa. Qrcze, nie znoszę jak mnie ktoś traktuje jak idiotę.
U mnie nie, w końcu nie wiedzą kim jestem i ile wiem na temat celiakii. Dostałam tylko sygnał, że wiedzą o czym mówią twierdząc, że produkty z przesłanej listy są dobrze przebadane.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tak na zdrowy rozum: skoro wiesz, że w syropie glukozowym może być gluten świadczy, że nie jesteś dyletantką. A oni tłumaczą "jak chłopu na miedzy" w czym jest gluten. Nie wiem, jak dla mnie to takie trochę... :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

elola pisze:Za ten tekst firma Nestle ma u mnie ogromnego minusa. Qrcze, nie znoszę jak mnie ktoś traktuje jak idiotę.
U mnie nie, w końcu nie wiedzą kim jestem i ile wiem na temat celiakii. Dostałam tylko sygnał, że wiedzą o czym mówią twierdząc, że produkty z przesłanej listy są dobrze przebadane.
zgadzam się z elola. też wolę jak ktoś daje sygnał, że wie o czym mówi
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Kabran, spokojnie... (zawsze jesteś taka opanowana :D ) przecież ktoś po drugiej stronie łącza nie wie z kim rozmawia. Nie wie, dlaczego pytasz o syrop glukozowy, może myśli, że akurat to wydaje nam się podejrzane, jako jeden ze składników o "dziwnej" nazwie. Myślisz, że pisaliby tak, gdyby ktoś w liście do Nestle podpisał się "doc. dr hab." :?:
My ich traktujemy z góry i oni nas też :P
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

po 1. jesli chodzi o lody - wiekszosc lodow firmy Algida jest bezglutenowe(wszystkie oprocz tych ww wafelkach, oraz oprocz tiramisu)

po 2. majonez winiar 100% bez glutenu (uzywam 3 lata i nic mi po nim nie jest)

po 3. czekolady - na wszystkich czekoladach Nestle(oraz jesli sie nie myle Catburry) jest informacja, czy zawiera ona gluten czy nie. wiec wystarczy patrzec na opakowania.

po 4. widze, ze coraz czesciej ludzie panikuja. skoro piszecie do producentow o liste produktow bezglutenowych, to albo mozna im wierzyc, albo nie. jesli im sie nie wierzy to po co w takim razie w ogole pisac???

ja pisze do prodcuentow co kilka miesiecy o "swieza" liste i jak na razie zyje. jak mam watpliwosci to po prostu do nich dzwonie i pytam sie o konkretny produkt. jesli nadal nie do konca jestm pewien to po prostu tego nie jem/nie uzywam.

/z powazaniem miszczPZ
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

miszczPZ pisze:jesli chodzi o lody - wiekszosc lodow firmy Algida jest bezglutenowe(wszystkie oprocz tych ww wafelkach, oraz oprocz tiramisu)
a skąd wiesz?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

miszczPZ pisze:jesli chodzi o lody - wiekszosc lodow firmy Algida jest bezglutenowe(wszystkie oprocz tych ww wafelkach, oraz oprocz tiramisu)
W kwestii Algidy panuje pełna dezorientacja:
Po pierwsze - ten wątek:
Wysłany: Pon 24 Lip, 2006 19:45 algida
-------------------------------------------------------------------------------
Wysłałam maila do Algidy, w którym pytałam o pochodzenie skrobii i syropów używanych do produkcji lodów, oto odpowiedź:
"Szanowna Pani,
dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i kontakt.
Firma Algida nie posiada w swojej ofercie lodów przeznaczonych dla
osób będących na diecie bezglutenowej.
Każdy z naszych produktów może zawierać śladowe ilości glutenu. --
Pozdrawiamy,
Algida"
A po drugie ich deklaracja z 2005 roku:
topics20/algida-vt804.htm?highlight=algida
Komu wierzyć?
miszczPZ pisze:coraz czesciej ludzie panikuja
Może nie tyle panikują, co mają dosyć dezinformacji, niekompetencji i ogólnego "olewactwa"?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

koteczek pisze: a skąd wiesz?
po prostu zadzwonilem tam i sie spytalem:) jak na razie zylem na big milkach w czekoladzie i nie widzialem zadnych negatywnych skutkow ich spozycia:) probowalem tez czesc lodow w litrowych opakowaniach(oprocz tiramisu) i takze nic mi po nich nie bylo....tzn bolal mnie pozniej troche brzuch
(ale po zjedzeniu takiej ilosci lodow kazdego by bolal :P )
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

miszczPZ pisze: i nie widzialem zadnych negatywnych skutkow ich spozycia:)
o "nie widzeniu negatywnych skutków" spożycia glutenu, to już duuuużo było na forum. Poczytaj, jeśli jesteś nieświadomy, że może istnieć celiakia bezobjawowa. To tylko dobra rada- człowiek się uczy całe życie. Oby!
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ