Profi

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Firma "Profi" pordukuje również "Wielkopolski Pasztet z Drobiu- Firmowy" z różnymi dodatkami w skład którego wchodzą: surowce drobiowe, woda, tłuszcz wieprzowy, wątroba wieprzowa, kasza manna, sól, białko sojowe, skrobia modyfikowana, tłuszcz roślinny, warzywa, przyprawy, białka jaja, gluten, :frown: białko sojowe. Jak widać jest to produkt glutenowy i dlatego jestem ciekawa, jak wygląda u nich linia produkcyjna.

Mama Krysia
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Dodam tylko, w ramach przypomnienia, że kaszki mannej też nam nie wolno :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Chciałabym polecić smalec z mięsem kurcząt firmy profi. Kupiłam w zasadzie tylko dlatego, ze przeczytałam w tym temacie, że jest bezglutenowy ;-)
Niezbyt drogi i bardzo smaczny. Bardziej przypomina mielonkę niż smalec. W klasycznym pasztetowym opakowanku - wiec polecam na wyjazdy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Szukałam tych produktów u nas ale w większych marketach nie znalazłam firmy Profi.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

na pewno jest - wszędzie widziałam go mnóstwo, a smalec kupiłam w moim osiedlowym markecie API
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no ja najczęsciej spotykam się z tą firmą w marketach i to raczej większych i tam jest wybór. Wmałych sklepach jeszcze nie spotkałam.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Spróbuj napisać do nich e-maila z pytaniem czy w Twoim mieście rozprowadzają swoje produkty i w jakiej sieci sklepów, ewentualnie niech Ci podadzą konkretne adresy. Zdobywałam kiedyś w ten sposób namiary na wyroby innej firmy. Ja zazwyczaj wysyłam jednego e-maila do wiadomości kilku osób (w tym szefa, jeśli jest w necie namiar na niego). Inaczej mogą zbagatelizować.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

vixi pisze:no ja najczęsciej spotykam się z tą firmą w marketach i to raczej większych i tam jest wybór. Wmałych sklepach jeszcze nie spotkałam.
A ja mam dokładnie na odwrót :D W trzecim kolejnym mieście spotykam te paszteciki właśnie w małych, osiedlowych sklepach, za każdym razem zupełnie przypadkiem, i za każdym razem gdzieś blisko mojego miejsca zamieszkania. Ostatnio w Gdyni, 5 minut od mieszkania, które wynajęłam :D Natomiast jak w marketach szukam specjalnie to nigdy nie ma - znaczy może i są wyroby tej firmy, ale te glutenowe.
A Elola ma rację, to samo chciałam napisać. Z moich doświadczeń wynika, że o ile pytanie o skład produktów niektóre firmy bagatelizują, o tyle na pytanie, gdzie w danym mieście można kupić ich wyroby, odpowiadają raczej chętnie. W końcu to leży w ich interesie - klient chce podnieść ich sprzedaż, to czemu mają mu w tym nie pomóc? :wink:
elola pisze: Ja zazwyczaj wysyłam jednego e-maila do wiadomości kilku osób (w tym szefa, jeśli jest w necie namiar na niego). Inaczej mogą zbagatelizować.
A to jest pomysł wart opatentowania! Jakoś na to dotychczas nie wpadłam, muszę spróbować następnym razem.
Ostatnio zmieniony ndz 11 cze, 2006 17:11 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Dolorez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 12:11
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dolorez »

Powiem Wam tylko tyle, że byłam teraz na wakacjach z zakładach mięsnych Tarczyński i widziałam te sole peklujące... To już nie jest tylko roztwór soli. One mają różne kolory od żółtych do czerwonych więc na pewno dodawane są inne substancje, tylko jakie... Jeżeli chodzi o pasztety firmy Profi zauważyłam że nie dodają oni do nich azotanów i azotynów sodu i potasu, czyli słynne E-250, E-251 i E-252 A to jest żadkość na rynku :D

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 16:34 ]
Przepraszam oczywiście rzadkość

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 16:35 ]
Przepraszam oczywiście rzadkość
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Mam pytanie czy ktoś się orientował z czego jest skrobia modyfikowana, ktora znajduje się w Wielkopolskiej mielonce turystycznej?
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

moja odpowiedz od Profi:
Szanowna Panie,

W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że następujących produktach z naszej gamy nie ma glutenu:
- Wielkopolski smalec z mięsem drobiowym 130 g
- Wielkopolska szynka mielona wieprzowa 130g i 115g
- Wielkopolska przekąska drobiowa 105g
- Wielkopolska przekąska wieprzowa 105g
- Szynka z indyka wielkopolska 110g
- Gulasz angielski wieprzowy 110g
- Mielonka turystyczna wielkopolska wieprzowa 110 g
- Pasztet dworski z jelenia, z dzika, z królika, z cielęciny 100 g

w pozostałych asortymentach znajduje się gluten o czym informujemy na etykiecie.

Życzę dużo zdrowia !

nie chce zakladac drugiego watku, a wiec moja odpowiedz od Drosed`u(takze producent pasztetow itd):
P.Piotrze, na Pana prośbę podaję wykaz produkowanych przez nas asortymentów niezawierających w swoim składzie glutenu:
PASTA SANDWICZOWA 105G, 160G
MIELONKA Z INDYKA 300G
MIELONKA Z INDYKA O SMAKU BEKONU 300G
SZYNKA Z INDYKA EXCLUSIVE 380G
SZYNKA Z KURCZĄT EXCLUSIVE 380G
POLĘDWICA BAJECZNA Z KURCZĄT 200G
PRZYSMAK DRWALA 300G.
Marzena Barej
Główny Technolog DROSED ZP Siedlce
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Dzięki bardzo miszczPZ. Mam jeszcze jedną prośbe czy mógłbyś mi napisać gdzie w Poznaniu kupujesz produkty firmy Profi i Drosed.
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Sklep Drosedu mam akurat niedaleko siebie, więc już wiem jaką wędlinę kupować synowi. Mam koleżankę, która pracuje w Drosedzie. Dowiem się czy aby na pewno w tych produktach nie ma glutenu.
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

magda22102 pisze:Dzięki bardzo miszczPZ. Mam jeszcze jedną prośbe czy mógłbyś mi napisać gdzie w Poznaniu kupujesz produkty firmy Profi i Drosed.
Ja kupuje w Piotrze & Pawle. Myślę, że w innych większych marketach też znajdziesz te produkty.
Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Agniesia pisze: Ja kupuje w Piotrze & Pawle. Myślę, że w innych większych marketach też znajdziesz te produkty.
Dokladnie tak samo. Mysle, ze w Chatach polskich i wiekszych marketach takich jak Auchan, Tesco tez dostanie sie produtky tej firmy.

pozdrawiam miszczPZ :)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
ODPOWIEDZ