Zupy Łowicz

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Zupy Łowicz

Post autor: bristo »

Kupiłem w Realu (leci tez reklama w TV) gotowe zupy 500 ml do odgrzania: jarzynowa, pomidorowa, pieczarkowa firmy Łowicz
Od niechcenia przeczytałem skład i oprócz warzyw są tam substancja zagęszczająca -skrobia kukurydziana no i glutaminian sodu
Ciekawe czy cos ukrywają w składzie .Jezeli nie to super alternatywa dla nas na wyjazdy i nie tylko tylko odgrzać.
fakt troche nie bardzo ten glutaminian.
Co o tym sądzicie ???

Bristo
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

O glutaminie są już tematy na forum, poczytaj i sam zdecyduj czy będziesz go jadł czy nie.
A co do ukrytych składników, to proponuje napisać e-maila do producenta z zapytaniem :D
Ostatnio zmieniony ndz 25 cze, 2006 22:28 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Szanowny Panie,

w związku z Pana pytaniem dotyczącym zawartości glutenu w zupach gotowych Łowicz, uprzejmie informuję:

1/ zupa jarzynowa - jest produktem bez dodatku mąki pszennej zawierającej gluten,

2/ zupa pomidorowa - bez dodatku mąki pszennej, z dodatkiem mleka,

3/ pozostałe zupy (ogórkowa, pieczarkowa, żurek, grochowa) zawierają śladowe ilości glutenu.



Pozdrawiam



Joanna Bancerowska

PR Manager

Agros Nova Sp. z o.o.

tel.: +48 22 717- 1700

fax.: +48 22 717-1862

e-mail: joanna.bancerowska@agrosnova.pl

www.agrosnova.pl

al. St. Zjednoczonych 61 A

04-028 Warszawa
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

no to mozemy zupe pomidorowa :P
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no niby fajnie ale czy to prawda?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

W składzie pomidorowej z Łowicza jest glutaminian. My takich świństw nie jadamy :roll:
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Ostatnio wyczytałam w jakiejś gazecie (nie moge znaleźć tego artkułu teraz :( ) reklamę innego producenta zup Knorra, w której napisano, że glutaminian sodu w ich produktach pochodzi z buraków cukrowych i nie jest substancja szkodliwą. Sama nie wiem co o tym myśleć... #-o
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

to trzeba by to było sprawdzić - może napisz do knorra
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Asia S. pisze:reklamę innego producenta zup Knorra, w której napisano, że glutaminian sodu w ich produktach pochodzi z buraków cukrowych i nie jest substancja szkodliwą.
Też widziałam tę reklamę...
vixi pisze:to trzeba by to było sprawdzić
Nie sądzę, żeby napisali w odpowiedzi co innego, niż umieścili w reklamie :wink: . Glutaminian można produkować z różnych surowców, najwidoczniej Knorr używa tego z buraków. A przynajmniej tak deklaruje. Czyli byłby bezpieczny... Zupełnie iną sprawą jest to, że glutaminian, z czego by nie był zrobiony, substancją zdrową nie jest, zwłaszcza dla osób z problemami jelitowymi. Ale to już zupełnie inna bajka, wybór należy do Was... :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
snipes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 23 lip, 2006 21:36
Lokalizacja: warszawa

Post autor: snipes »

rozmawiałem trzy dni temu z głównych technologiem w Łowiczu i mówił, że wszystkie ich produkty są bezglutenowe. ciekawie w tym kontekście brzmi wypowiedź pani od PR, która przyznaje, że w ogórkowej itd. są śladowe ilości glutenu :-k
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

skoro taka niekonsekwencja to ja bym sobie odpuściła zupki łowicza. przeciez i tak - żadna z torebki nie będzie taka dobra jak własnej produkcj :D ! aż mi się ogórkowej zachciało :D takiej na kurczaczku, ogóreczki własne kiszone, mniam.... :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja też twierdzę że najlepsze są własnoręcznie robione zupki - każdy wie jaki smak lubi i jak lubi przyprawiać a w takich gotowych to na dwoje babka wróżyła...co do składu jestem podejrzliwa...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

a czy ktos wie czasem czy mozna jesc zupy knorr. Np wykwintna pomidorowa? W skladzie ma skrobie modyfikowana wiecie jaka???
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

A czy chodzi o to zeby nie robic samemu zup, czy o to że to alternatywne rozwiązanie na wczasach, ,wyjazdach itp.

A czy glutaminian chociażby w Vegecie tez z nas nikt nie jada???
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

bristo pisze:A czy chodzi o to zeby nie robic samemu zup, czy o to że to alternatywne rozwiązanie na wczasach, ,wyjazdach itp.
A to chyba zależy jak dla kogo. Jak dla mnie, zupki instant to wyłącznie rozwiązanie na wyjazdy, na codzień tego bym nie używała niezależnie od kwestii glutenu, bo po co się niepotrzebnie faszerować chemią?
bristo pisze:A czy glutaminian chociażby w Vegecie tez z nas nikt nie jada???
Czy nikt nie jada, to nie wiem. Ja nie jadam :) o glutaminianie i Vegecie były już tematy na forum, wpisz w wyszukiwarkę, to znajdziesz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
ODPOWIEDZ