Balcerzak i spółka

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patefon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 18:44
Lokalizacja: Kraków

Balcerzak i spółka

Post autor: patefon »

witam wszystkich poniżej odpowiedz na moje zapytanie o wędliny tej firmy gdyż jestem fanem surowej długodojrzewającej
patefon


Szanowny Panie,

Oczywiście gluten jako dodatek do produkcji wędlin jest stosowany.
Jest on dodawany do niektórych produktów w postaci kaszy mannej, dodatków do solanek pelujących
oraz gotowych mieszanek środków funkcjonalnych, które zawierają dodatek glutenu.
Ponieważ gluten jest substancją alergenną już od dawna informujemy naszych konsumentów,
w których produktach się on znajduje.
Informacja taka jest zawarta w oznakowaniu produktu (na etykiecie) i zapisana w postaci "kasza manna (gluten)"
lub "zawiera: gluten". Do produkcji kiełbas długodojrzewających tj. polskiej surowej długodojrzewającej,
kiełbasek bolońskich, kiełbasy węgierskiej oraz salami hiszpańskiego nie stosuje się dodatku glutenu,
więc bez problemu mogą być one konsumowane przez grono osób uczulonych na niego.
W oznakowaniu kiełbas długodojrzewających spotka się Pan również z określeniem "może zawierać śladowe ilości glutenu".
Proszę się nie obawiać. Występowanie śladowych ilości glutenu w tych kiełbasach związane jest z możliwością
zetknięcia się ich z powierzchniami maszyn i urządzeń, które miały wcześniej kontakt z produktami zawierającymi gluten.
Dzieje się tak, ponieważ na jednej linii produkcyjnej może być produkowane kilka różnych asortymentów wędlin.

W przypadku innych alergenów tj. soja, gorczyca, seler, mleko sytuacja ma się podobnie.


Życzę smacznego.

Pozdrawiam serdecznie.

Grzegorz Grobelny
Kierownik Działu Kontroli Jakości

"BALCERZAK I SPÓLKA" sp. z o.o.
Wróblów 38
PL - 67-410 Slawa
Phone +48 68 356 6682
Fax +48 68 356 7229
Internet http://www.balcerzak.pl

[ Dodano: Sro 28 Cze, 2006 19:27 ]
pomylilem literke w nazwie społki i niestety pewnie nazwisku wlasciciela za co sorki

[ Komentarz dodany przez: MariuszO: Sob 01 Lip, 2006 19:03 ]
Literówka poprawiona
Ostatnio zmieniony sob 01 lip, 2006 19:02 przez patefon, łącznie zmieniany 1 raz.
patefon
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

dobra szczera odpowiedź takie śladowe ilości może nie szkodzą w końcu w celiakii jest dozwolona jakaś określona wartość śladowych ilości ale nie pamiętam jaka. srobia pszenna bezglutenowa też zawiera śladowe ilości a jednak ją jemy.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Ale mimo wszystko szkoda, że nie jest taka kiełbaska całkiem bezpieczna, przynajmniej łatwiej ją dostać u nas w okolicy a tak pozostaje mi Indykpol, który powoli już mi brzydnie :565:
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

vixi pisze:dobra szczera odpowiedź takie śladowe ilości może nie szkodzą w końcu w celiakii jest dozwolona jakaś określona wartość śladowych ilości ale nie pamiętam jaka. srobia pszenna bezglutenowa też zawiera śladowe ilości a jednak ją jemy.
Znalazłam w jakiejś książce, że skrobia pszenna bezglutenowa nie powinna zawierać więcej glutenu niż 200mg/kg w przeliczeniu na suchą masę.
Dla porównania, produkty naturalnie bezglutenowe zawierają nie więcej glutenu niż 20mg/kg w przeliczeniu na suchą masę.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

vixi pisze:dobra szczera odpowiedź takie śladowe ilości może nie szkodzą w końcu w celiakii jest dozwolona jakaś określona wartość śladowych ilości ale nie pamiętam jaka. srobia pszenna bezglutenowa też zawiera śladowe ilości a jednak ją jemy.
No właśnie, ja też byłam przekonana że ta dozwolona ilość glutenu nie szkodzi, jednak na ostatniej wizycie gastrolog powiedział mi, że każdy ma inną tolerancję na gluten. Rozmowa przebiegała tak: powiedziałam że ściśle przestrzegam diety, lekarz na to- nie przestrzega pani diety na 100%, zawsze przedostanie się jakaś ilość glutenu, może pani przestrzegać na 92, 98% itp., ja na to- a jeśli spożywam wyłącznie produkty bezglutenowe?, lekarz na to- a nie wie pani że w produktach bezglutenowych jest pewna ilość glutenu? koniec dialogu.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Balcerzak i spółka

Post autor: Leeloo »

Z przyjemnością informujemy, że znana ze smacznych wyrobów wędliniarskich firma Balcerzak i Spółka (pełna nazwa: Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu „Balcerzak i Spółka” Sp. z o.o.) dołączyła do grona producentów mogących pochwalić się licencją na używanie znaku Przekreślonego Kłosa. W asortymencie bezglutenowym firmy odnajdziemy następujące wyroby:

Frankfurterki surowe
Polędwica sopocka
Parówki z szynki
Polska surowa długodojrzewająca
Kiełbaski bolońskie
Coppa baleron długodojrzewający

Wszystkie produkty są przygotowane z mięsa wysokiej jakości. Parówki z szynki wyprodukowano z 90% mięsa z szynki zmieniając przekonanie konsumentów, że parówki to produkt niskiej jakości. Firma Balcerzak i Spółka temu zaprzeczyła i dała swoim klientom namacalny dowód. Ciekawe walory smakowe prezentują kiełbaski bolońskie, długotrwale suszone i dojrzewające z nutą czarnego pieprzu. Bardziej wymagających smakoszy zadowoli kiełbasa surowa długodojrzewająca, która jest mocno wysuszona, idealna na przekąski zarówno w domu jak i podczas wypraw dalekich i bliskich. Z kolei na prawdziwych koneserów smaku oczekuje Coppa baleron długodojrzewający, którego intensywnie czerwone plastry, przełamane niewielką ilością tłuszczu świetnie nadają się na przystawkę. Produkty dostępne są w wielu sklepach detalicznych oraz w sieciach hiper- i supermarketów w całej Polsce.


http://www.celiakia.pl/produkty-firmy-b ... -licencja/
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balcerzak i spółka

Post autor: Adrian »

Jak na razie dostępna jest tylko ich kiełbasa w Tesco, w innych sklepach nie widziałem ich wyrobów.
ODPOWIEDZ