Jogo

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
larry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 23:18
Lokalizacja: Centralna Polska

Jogo

Post autor: larry »

Odpowiedź i dodatkowe wyjaśnienie nadesłane z firmy JOGO z Łodzi.

Witam Pana serdecznie!
Dziękuję za zainteresowanie się naszymi produktami i odpowiadam Panu, że jedynymi produktami firmy JOGO - Łódzka Spółdzielnia Mleczarska, które zawierają gluten i nie mogą być spożywane przez osoby chore na celiakię są:

Jogurt JOGOmax truskawkowy z ziarnami zbóż i z kawałkami owoców
Jogurt JOGOmax brzoskwiniowy z ziarnami zbóż i z kawałkami owoców
Jogurt JOGO niebieski migdał (nie zawiera glutenu, ale ja nie polecam ze względu na ogólne, alergenne działanie migdałów i minimalne ryzyko istnieje - moim zdaniem)

Pozostałe produkty nie zawierają glutenu i mogą być spożywane - dotyczy to całej naszej galanterii mleczarskiej: jogurtów naturalnych i owocowych o innych smakach(także truskawka i brzoskwinia bez ziaren zbóż), kefiry, maślanki, śmietany, mleka, produkty kanapkowe Specjał i Cremella, masło, serki homogenizowane owocowe (tu ziaren nie ma), twarogi.

Wszystkie produkty mleczne można spożywać pod warunkiem nie stwierdzenia uczulenia na białko mleczne!

Gdyby były jakieś wątpliwości proszę o telefon bezpośredni 663 69 7272.
Pozdrawiam i życzę spożywania zdrowej żywności.

Andrzej Jaworski
Główny Technolog JOGO-ŁSM

=====================================================

Witam Pana!
Śpieszę z odpowiedzią na Pańskie wątpliwości.

Skrobia, którą deklarują w swym składzie producenci składników naszych
produktów jest bezglutenowa. Zarówno producentom wsadów owocowych,
warzywnych jak i zagęstników nie opłaca się stosowanie skrobi glutenowych -
po prostu wymusiło to życie, czyli odbiorcy i konsumenci. Grozi to utratą
zbyt dużego rynku. Naturalnie mamy stosowne ich deklaracje obowiązujące wg
branżowych przepisów. Surowcem do produkcji tych skrobi jest kukurydza.
Nie ma również niebezpieczeństwa powstania ,,syntetycznego" glutenu w
systemie modyfikacji - zarówno adypinian jak i fosforan skrobi nie dają
związków alergennych i mogą być spożywane przez chorych na celiakię. Istotnym
jest tylko źródło pozyskiwania skrobi, a to w naszym przypadku jest
bezpieczne.

Pozdrawiam, Andrzej Jaworski.
Główny Technolog JOGO-ŁSM
Ostatnio zmieniony pn 28 sie, 2006 22:31 przez larry, łącznie zmieniany 2 razy.
Z braku lepszych zajęć można zajrzeć:
www.larecki.blog.onet.pl
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

rewelacja!!! pełen profesjonalizm! i to podejście do konsumenta-bezglutka! żebym mogła, to bym ich ucałowała w oba policzki :D choć sadzę, że nie będzie mi dane poznac smaku ich produktów - chyba, że gdzieś na wyjeździe. u mnie nie widziałam produktów jogo, więc wygląda na produkt lokalny. anyway - bezglutki z okolic Łodzi - smacznego! :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
larry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 23:18
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: larry »

A tutaj adres do: JOGO - Łódzka Spółdzielnia Mleczarska, można sobie popatrzeć, co też oni oferują. W województwie łódzkim nie ma większego problemu z natrafieniem na ich produkty. A trochę nas w tym regionie chyba jest... Parę ich rzeczy (asekuracyjnie) sprawdziłem płynem Lugola - próby jak dotąd ujemne. Dlatego nie zawracam sobie głowy innymi producentami i jeśli chodzi o wyroby mleczarskie, trzymam się Jogo i już.

[ Dodano: Sob 26 Sie, 2006 21:47 ]
Właśnie, piszę adres Jogo, a... nie podałem.
Więc jest tak:

www.jogo.com.pl
Z braku lepszych zajęć można zajrzeć:
www.larecki.blog.onet.pl
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

ja używam śmietany JOGO ale teraz będę jeszcze jadła inne produkty :)
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Przepraszam jesli zadam glupie pytanie.
Ale smietana taka kwasna (nie lejąca śmietanka) np firmy jogo jest bezglutenowa. Bo na poczatku jadlam smietane ale zauwazylam ze mi szkodzi wiec przeszlam na smietanke.
Obrazek
Awatar użytkownika
larry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 23:18
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: larry »

OK, Gosiu888, ale jakie jest to twoje pytanie?
Z braku lepszych zajęć można zajrzeć:
www.larecki.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

ale zagmatwalam. Chodzi mi o to czy mozemy jesc smietane kwasna taka normalna powiedzmy 18%?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

mi z JOGO nie szkodzi... tzn. nie szkodzi w widoczny sposób, a to co w środku to nie wiem.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja również jem jogo ale powiem wam że ta odpowiedź od firmy mile mnie zaskoczyła - oby więcej takich producentów którzy liczą się z utratą każdego klienta
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

larry pisze: polałem te ich śmietany płynem imienia niejakiego Lugola. Nie wykazuje śladu glutenu ani jakiejś skrobi.
Napiszę jeszcze raz, bo mi już się to nudzi- płyn Lugola wykrywa skrobię KAŻDĄ, także bezglutenową, nie wykrywa zaś glutenu który jest białkiem. Taki dowód to nie dowód.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

podejrzewam, ze oni nie biora pod uwage, jak wiekszosc z reszta swoich liniii produkcyjnych, skoro produkuja jogurty ze zbozami, to niestety ceryfikacji bezglutenowej by nie otrzymali...(oczywiscie oficjalnej) Chyba, ze maja odzielne linie produkcyjne.
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

Jestem z Łodzi,ale produkty Jogo znalazłam też w Krakowie
siwycinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 23 mar, 2008 15:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: siwycinek »

larry pisze:A tutaj adres do: JOGO - Łódzka Spółdzielnia Mleczarska, można sobie popatrzeć, co też oni oferują. W województwie łódzkim nie ma większego problemu z natrafieniem na ich produkty. A trochę nas w tym regionie chyba jest... Parę ich rzeczy (asekuracyjnie) sprawdziłem płynem Lugola - próby jak dotąd ujemne. Dlatego nie zawracam sobie głowy innymi producentami i jeśli chodzi o wyroby mleczarskie, trzymam się Jogo i już.

A co Ty Larry w marketingu u nich pracujesz? Jesteś ich naganiaczem handlowym? :036:

Pracowałem, widziałem, hołduje się zasadzie "nic się nie może zmarnować" i ...(oops jeszcze zabrzmi to jak oszczerstwo...a przecież zaakceptowałem regulamin)...zresztą jak w każdym zakładzie spożywczym...nigdy nie wiemy co tak naprawdę jemy! :zdziw: Ja osobiście nie polecam produktów tej mleczarenki. <nie>
A to co pisze nam pan technolog znajdziemy na każdym certyfikacie towaru jaki firma zakupuje jako dodatki np. skrobia, stabilizator i inne takie świństwa. Raczej pytania na temat składu tych dodatków zadawał bym producentom w/w substancji, a nie mleczarence. <lala>

Rację ma anakon, linie produkcyjne nie są oddzielone. Jogurty ze zbożami pakuje sie tam gdzie inne jogurty, a certyfikacji bezglutenowej nie posiadają! To raczej producenci tzw. "wspomagaczy" odchodzą od "glutenu" a mleczarnia wybiera taki który jest opłacalny i tyle! Także z tym podejściem do konsumenta bym nie przesadzał...może za kilkanaście lat... <mmm>
Ostatnio zmieniony ndz 23 mar, 2008 16:44 przez siwycinek, łącznie zmieniany 1 raz.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Anakon ma "świętą" rację tam gdzie krzyżują się linie produkcyjne tam nie jest przestrzegana czystość produktów(pod względem glutenu) i zawsze podkreślam ZAWSZE bedą śladowe ilosci glutenu.
Dlatego musicie sami odpowiedzieć sobie na pytanie: jeść takie jogurty czy nie?
Ja osobiście odradzam,ale wybór należy do was.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

kinga pisze:zawsze podkreślam ZAWSZE bedą śladowe ilosci glutenu.
abstrahując od firmy Jogo: śladowe ilości nie powinny szkodzić, gdyż nie przekraczają dozwolonej normy, a nawet się do nich nie zbliżają. Wg definicji śladowe ilości to 0,00000001 do 0,01 %. Pamiętajmy, że gluten to "składnik składnika" a nie całości produktu.
Deklaracja śladowych ilości, o ile jest pisana odpowiedzialnie, jest OK.
ODPOWIEDZ