jogurty obory

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wojtek

jogurty obory

Post autor: Wojtek »

oto informacja od firmy "Obory": Witam

Gluten to białko roślinne znajdujące się główne w niektórych zbożach.
W mleku go nie ma, ale w produktach talich jak jogurt może być,
w naszych produktach do niektórych wyrobów dodajemy skrobię, są to głównie skrobie kukurydziane i nie powinny zawierać glutenu, podobnie ma sie sprawa ze wsadami owocowymi do których także dodawane są zagęstniki i są to głównie różnego rodzaju skrobie. w naszym przypadku są to skrobie kukurydziane, ale nie moge wykluczyć występowania w nich glutenu, ze wzgledu na to że na tych samych liniach firmy produkujące wsaady owocowe produkują różne dodatki z różnymi zagęstnikami.
Z przykrością muszę podsumowac że teoretycznie w naszych wyrobach glutenu nie powinno być, ale jeżeli Pan nie toleruję nawet śladowych ilości tego składnika to raczej nie ryzykowałbym spożywania jogurtów.

Z poważaniem
Z. Białoskórski
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Mój mały miał ostatnio niezłe sensacje po śmietanie tej firmy, a nic niepokojącego nie znalazłam w spisie :( czyli jogurtów tym bardziej nie polecam.
mamuśka Mariuszka
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

uczciwa odpowiedź i to się chwali
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

hmm.. z jednej strony uczciwa, z drugiej niestety bardzo asekuracyjna... :evil: Jak dla mnie: lepiej spławić klienta bezglutenowca niż o niego powalczyć. Wkurza mnie takie podjeście :(
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Nom, niestety. Ale przynajmniej lepiej wiedzieć że nie można niż nie wiedzieć nic.
ODPOWIEDZ