SM Mlekovita

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

SM Mlekovita

Post autor: Rafal_tata »

Witam, dostałem maila od Mlekovity w sprawie bezglutenowych produktów:
W odpowiedzi na Pana zapytanie podaję wykaz produktów, które nie zawierają glutenu:
- wszystkie sery twarde np. Mazdamer, Sokół, Prymus, Ementaler, Gouda, Podlaski, Edamski, Morski, Salami, Kasztelański
- sery parzone: Scypek, Faruki, Rolada Ustrzycka,
- sery topione kremowe oraz z dodatkami (np. z szynką, salami, papryka, pieczarki, szczypiorek itp.)
- sery twarogowe: twarogi w kostkach- Harnaś, twaróg do serników Hanusia i Luxmilk,
- Ser typu FETA sałatkowo-kanapkowy,
- Serek kremowy MLEKOVITKA naturalny, ze szczypiorkiem, z ziołami
- masło, tłuszcz mleczny do smarowania 73%, masło półtłuste 40%,
- tłuszcz roślinny do smarowania,
- mleko świeże pasteryzowane oraz mleko UHT, mleko o smaku waniliowym, mleko o smaku truskawkowym,
- śmietanka UHT- 12%, 18%, 30%, śmietanka pasteryzowana, śmietana pasteryzowana 18% oraz 10%,
- jogurt naturalny, kefir naturalny, maślanka naturalna,
- jogurty owocowe: malinowy, truskawkowy, owoce leśne, brzoskwiniowo-morelowy

Jednocześnie informuję, że jogurty owocowe produkowane przez SM Mlekovita inne niż w/w zawierają w składzie syrop glukozowo-fruktozwy (uzyskiwany z pszenicy).
Serki homogenizowane Darki również w składzie zawierają syrop glukozowo-fruktozowy (uzyskiwany z pszenicy), który służy do nadania produktowi słodkości.


Z poważaniem
Kierownik Kontroli Jakości
Anna Matwiejszyn
Link do stronki w html, bo flash nie jest zaktualizowany: SM Mlekovita
Zapytałem także o te nieszczęsne sery powlekane jakimś glutem. Podobno już prawie nie stosuje się oblewania serów, tylko foliowanie (czyli ta czerwona owijka). Niestety, pani Anna nie mogła sobie przypomnieć w momencie rozmowy telefonicznej nazwy substancji wykorzystywanej kiedyś do oblewania serów (jakiś polioctan), ale - 1) nie była to substancja zawierająca gluten, 2) i tak trzeba ją odkrawać, bo nie jest przeznaczona do spożycia, mimo, że może kontaktować się z żywnością.
WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA JOGURTY!
Pozdrawiam :-)
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Darek

Post autor: mama Mateusza »

Przyznam, że dla mnie zachowanie producenta jest skandaliczne.
Jak widać, wie że w serkach Darek jest syrop z pszenicy, ale jakoś "zapomina" napisać o tym na opakowaniu.
Skład z opakowania: ser twarogowy, śmietanka pasteryzowana, wsad stracciatella z wiórkami czekolady (cukier, wiórki czekolady - 2,5%, aromat). To wszystko.
Ani słowa o syropie.
Kupiłam wczoraj synkowi ten serek, cieszę się, że nie zdążyłam Mu podać.

Rafale, czy podałbyś adres mailowy lub telefon do tej pani?
Może warto im uświadomić, że ich obowiązkiem jest informowanie o produktach alergizujących?
Tak robi już Campina (serki President, Campina, Smakija), robi też Danone.

pozdrawiam serdecznie,

mama Mateusza
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Telefon wziąłem ze strony www.
A to adres, z którego dostałem wiadomość:
laboratorium@mlekovita.com.pl
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

mama Mateusza pisze:Jak widać, wie że w serkach Darek jest syrop z pszenicy, ale jakoś "zapomina" napisać o tym na opakowaniu.
A swoją drogą ciekawe czy dużo jest takich przypadków? Jak wiele firm tak robi?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Zacytuję Olę*:
co do syropu glukozowo-fruktozowego, to zgodnie z wytycznymi Unii nie będzie on w przyszłości uznawany za składnik mogący wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych ani mogący wywoływać niepożądane reakcje u osób chorych na celiakię. Nie wiem co prawda jak się to ma do faktu, że syropy te są produkowane z pszenicy, ale wierzę, w Unia wprowadzenie takiego przepisu poprze konkretnymi badaniami. Poszukaj więcej informacji na ten temat w tym miejscy: topics3/szynka-sery-dzemy-vt171,30.htm
Awatar użytkownika
skrzypcowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrzypcowy »

Ser topiony z szynką ma być bezglutenowy? Chyba pod warunkiem że ta szynka też jest bezglutenowa.... :|
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Dokładnie. A czy ta FETA jest napewno bezpieczna? Tylko z mlekovity czy tez innych producentów? Pytam, bo często ją jem i nie wiem czy dobrze robię..
Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

Czy jogurty innych firm są z glutenem?
Nic kompletnie nie pisze na opakowaniach, żadnych wskazówek nawet.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przepisy mówią, że gluten jeśli JEST oznacza się na opakowaniu, a nie jeśli go nie ma.
Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

Na prawdę byłby bardzo miło jakby wszystkie firmy się do tego stosowały jeszcze ; )
Obrazek
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

Mieszkam w W-wie na Ursynowie. Zapytałam gdzie można dostać ich produkty w większym asortymencie. Może się przyda moim sąsiadom :-) Czy ktoś z Was może bywa w miejscahc wymienionych w tej odpowiedzi. Chodzi mi głównie o wędliny, gdzie na Ursynowie kupujecie wędliny? W Auchan są wędlinki dla dzieci pakowane z misiem albo Bob Budowniczy, w Realu Konspol, ale mały wybór. Jakieś sugestie?

Odpowiedź Pani poniżej:
Witam serdecznie!
Najbliższy sklep patronacji znajduje się na ul. Braci Wagów 20 lok 6 (" Raj wędlin i mięsa" ).
Dostarczamy towar także do sieci MarcPol, Gross Market, ul. Hawajska 11,Tanik ul Pasaż Stokłosy 11, ul. Gotarda 16,Le Clerc ul. Ciszewskiego 15 a także do wielu innych.

Podejrzewam,że nasze produkty cieszą się tak dużą popularnoscią,że błyskawicznie znikają z półek sklepowych;)
W takim przypadku zapraszam do naszej hurtowni( Mlekovita, ul. Techniczna 2a, blok E, tel. 022 717 15 11), gdzie prowadzimy sprzedaż detaliczną bogatej oferty naszych produktów.
Zapraszam i pozdrawiaim


Weronika Wojno
Z-ca Kierownika Hurtowni w Piasecznie
S.M. MLEKOVITA
tel. 022 717 15 11
fax 022 717 15 13
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Ja u siebie moge kupić tylko mleko, ser, masło, serki kremowe - i tak jestem szczęśliwa :)
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

al pisze:Czy ja mam problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego czy ...ktoś inny? :P Od kiedy Mlekovita produkuje wędliny? :galy:
Nie wydaję mi się tak - oni nie produkują wędlin, tylko dodają jako dodatek smakowy do 'nabiału'. Podobnie jest jogurtami owocowymi.

Tamten adres powyżej mi nie działa, to go trzeba aktualizować.


http://www.mlekovita.com.pl/
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

W sieci MarcPol też nie sprzedają samych produktów Mlekovity, myślę że z tym "światem wędlin" jest podobnie. Nie byłam tam jeszcze dlatego zapytałam na formum czy ktoś coś wie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

papisten69 pisze:Chodzi mi głównie o wędliny, gdzie na Ursynowie kupujecie wędliny? W Auchan są wędlinki dla dzieci pakowane z misiem albo Bob Budowniczy, w Realu Konspol, ale mały wybór. Jakieś sugestie?
al pisze:Czy ja mam problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego czy ...ktoś inny? :P Od kiedy Mlekovita produkuje wędliny? :galy:
papisten69, proszę trzymać się tematu, to jest wątek tylko o Mlekovicie.
ODPOWIEDZ