Wędliny ZAWSZE DOBRE

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Wędliny ZAWSZE DOBRE

Post autor: Ola »

Zakłady Mięsne w Żywcu ZAWSZE DOBRE przebadały kolejne wędliny pod kątem zawartości glutenu.

Pozdrawiam

Ola
Ostatnio zmieniony pt 12 gru, 2008 01:17 przez Ola, łącznie zmieniany 1 raz.
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Bardzo się ucieszyłam, że można znaleźć na rynku bezglutenowe wędliny. W końcu również dotarłam do sklepu, który prowadzi sprzedaż powyższych produktów. Mam tylko jedno, myślę, że istotne pytanie. Otóż wszystkie te produkty nie są pakowane,jak np parówki INDYKPOL-u, w związku z tym mają kontakt z innymi glutenowymi kiełbasami znajdującymi się na sklepowej wystawie. Czy nasze bezglutenowe wyroby nadal są bezglutenowymi, czy mogę bez żadnych wątpliwości podać je dziecku. Bardzo proszę o pilną odpowiedź w powyższej sprawie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie wiem jak reszta asortymentu, ale: Szyneczka z indyka, Frankfurterki parzone, Parówki wiedeńskie, Kiełbasa śląska, Kabanosy, są na pewno pakowane próżniowo. Wiem, bo leżą w moim osiedlowym sklepie na półce pt. Produkty Bezglutenowe. Nie pamiętam wszystkich, bo najczęściej kupuję parówki wiedeńskie i kiełbasę śląską. Tutaj topics3/wedliny-firmy-zawsze-dobre-vt1355,49.htm jest zdjęcie z parówek zapakowanych, aczkolwiek oczywiście można je kupić także luzem
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Oprócz tego kiełbasa krakowska, myśliwska, żywiecka - wszystko pakowane próżniowo i ze znakiem kłoska, też nie wiem, czy to już wszystko, bo u nas największym powodzeniem cieszą się frankfurterki i myśliwska.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Dzisiaj dostałam taką odpowiedź od Pana z "Żywca" (Pytałam o polędwicę, która nie figuruje na ich liści wędlin bg) :

W Swoim liście pyta mnie Pani o polędwice wędzoną i o to czy zawiera gluten. Nasza firma produkuje ponad 100 produktów, spośród wszystkich naszych produktów tylko 4 produkty zawierają gluten: kaszanka i pasztety.
Wszystkie pozostałe nie zawierają glutenu. Mając jednak na uwadze dobro i bezpieczeństwo klientów chorych na celiakię zaczęliśmy proces badań laboratoryjnych produktów na obecność glutenu. Dlatego też nie wszystkie produkty są oznakowane jako produkty bezglutenowe.

Poza tym przyjęliśmy zasadę, że oznakowujemy tylko produkty pakowane w małych opakowaniach jednostkowych. W ten sposób chcemy uniknąć skażeń wtórnych do których może dochodzić w sklepach np. przy krojeniu produktów na krajalnicy. Tutaj pokutuje niska świadomość ludzi zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów mięsnych. Dlatego tez na przykład nasza polędwica sopocka w plastrach oznakowana jest jako produkt bezglutenowy, a ta sama polędwica sprzedawana w dużym kawałku już nie ma tego oznakowania."

Robi wrażenie, prawda?
Ostatnio zmieniony pt 07 mar, 2008 22:40 przez Joanna P., łącznie zmieniany 2 razy.
Oleśka77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 26 cze, 2008 10:43
Lokalizacja: Żory

Post autor: Oleśka77 »

Robi,robi.My również kupujemy wędliny tej firmy.Syn jest fanem frankfuterków,śląskiej,krakowskiej i mysliwskiej.Jeżeli chodzi o te które leżą w lodówkach razem z pozostałymi wędlinami i kiełbasami prosimy o otwarcie nowej paczki specjalnie dla nas;)zazwyczaj nie ma z tym problemu.Pani wyciąga kilka kiełbasek a resztę dokłada do lodówki.Na święta zamawialiśmy wędliny,zostały one pocięte i zapakowane w folie już w firmie a my odebraliśmy w naszym osiedlowym sklepie.Jak dla mnie rewelacja.
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

Mają swoją stronę:
www.dobija.pl
Ostatnio zmieniony śr 18 lut, 2009 23:59 przez TataOli, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

W świątecznej gazetce makro jest duży wybór tych wędlin i nawet w gazetce jest znak przekreślonego kłosa.
Poprzednio kupowałem je w ekologicznym sklepiku, ale cena w makro jest dużo niższa - po prostu normalna, jak za inne wędliny.
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

A czy ktoś wie, czy wędliny są dostępne w Warszawie ?

Producent podaje sieci sklepów (Makro, Real, EPI, Feniks, Alma, Jubilat, Zetka, Savia Tesco), ale w żadnym tych wędlin nie widziałam
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Ja też się nad tym zastanawiam od dłuższego czasu- nigdzie w Warszawie nie mogę dostać tych wędlin :( Co prawda nie robę zakupów w Makro, więc nie wiem, czy tam bywają...A może ktoś z was (z Warszawy) wie coś na ten temat?
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
julia.m
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 14:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: julia.m »

Jestem z Poznania i również nie widziałam nigdzie tych wędlinek:( a szkoda...
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

Zadzwońcie do producenta. www.dobija.pl
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Odnośnie Warszawy otrzymałam taką niestety odpowiedź:

"Dzień dobry,
W Warszawie nasze wędliny bezglutenowe są w stałej sprzedaży w trzech
halach Makro."

Mało konkretnie, ja osobiście jeszcze na te wędliny w stolicy nie trafiłam :(
Jola-Pń
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw 15 sty, 2009 08:25
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Jola-Pń »

julia.m
julia.m pisze:Jestem z Poznania i również nie widziałam nigdzie tych wędlinek:( a szkoda...
trafiłam na k.śląską tej firmy w Realu- na Szwajcarskiej :)
Mama Ady-14latki,będącej od 1styczna 2009r. na diecie bezglutenowej...
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

W makro na Śląsku naprawdę są. Może trzeba pogadać z kierownikiem waszego Makro.
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
ODPOWIEDZ