Delecta

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Delecta

Post autor: Gosiuuunia »

W związku z tym, że w budyniu Delecty była skrobia budyniowa, napisałam do nich. Oto odpowiedz:

Pani Małgorzato,
skrobia ziemniaczana budyniowa

Nasze produkty ( desery ) mogą zawierać śladowe ilości glutenu, jaj i
mleka

pozdrawiam, dorota
Przesłane przez: Dorota Wysocka/Delecta/FoodsCEE/RieberSon w dniu
2007-02-06 14:51 -----



Nom... i znany dylemat... "śaldowe ilości"...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

hehehe. moje "ulubione" - śladowe ilości :diabelek:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Pracuję w tej Firmie. Koleżanka z technologii żywności odradzała <nie> mi budynie i kisiele DELECTY. Sama do niedawna jadłam ale nie próbowałam od przejścia na dietę ;( .
Pozdrawiam!
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Hmmm, czyli te znienawidzone "śladowe ilości" to nie tylko asekuracja producentów.

ruda52, jeśli możesz, porozmawiaj z koleżanką z technologii żywności o szczegółach. Oświeć nas, proszę. Czy chodzi o czystość linii produkcyjnych, skład komponentów używanych do produkcji, używanie mąki do wysypywania form (w przypadku budyniu brzmi to głupio :) ), czy jeszcze o coś innego. Taka informacja uświadomi nam, gdzie jeszcze może tkwić zagrożenie. Będziemy też wiedzieli o co szczególnie (lub dodatkowo) pytać producentów.

A może zdobędziesz też bezpieczną dla nas listę produktów Delecty?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

elola pisze:porozmawiaj z koleżanką z technologii żywności o szczegółach
Właśnie, przecież mogła nie polecać z różnych powodów. Np. kiedyś na Forum nie polecano serków topionych pewnej firmy, ale nie z powodu zawartości glutenu, lecz jakości zastosowanych składników. Skoro o kisielach i budyniach mówi technolog, to niech wytłumaczy dokładnie w czym rzecz.
Andzia170
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 16:23
Lokalizacja: Torun

Post autor: Andzia170 »

a ja mam 4 stopien choroby i jadam te budynie i nic mi nie dolega
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Trudno mi odpowiedzieć na wasze pytania. Moja rozmowa odbyła się zaraz po tym jak dowiedziałam się o mojej chorobie i zaczęłam rozpytywać o produkty, które do tej pory jadłam m.in z Delecty. W czym tkwi problem naprawdę nie wiem. Po prostu dostałam odpowiedź typu „na twoim miejscu bym uważała” bez konkretów, prawdopodobnie ze względu na wspomniane już w nie jednym poście „śladowe ilości”
Przepraszam chciałam pomóc potwierdzając wiadomość przesłaną przez Gosiuuunie, a tylko narobiłam zamieszania ;( .
A jeżeli chodzi o listę produktów to niestety nie spotkałam się z taką.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Andzia170 pisze:a ja mam 4 stopien choroby i jadam te budynie i nic mi nie dolega
1. Celiakia nie dzieli się na stopnie (w przeciwieństwie np. do endometriozy). W stopniach określa się zanik kosmków, ale to normalne, że wyniszczony glutenem celiak ma czwarty stopień zaniku.

2. To, że nie masz bezpośrednich objawów po zjedzeniu podejrzanego produktu o niczym nie świadczy !
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przepraszam chciałam pomóc potwierdzając wiadomość przesłaną przez Gosiuuunie, a tylko narobiłam zamieszania ;( .
A jeżeli chodzi o listę produktów to niestety nie spotkałam się z taką.
Hej, ale właśnie chcielibyśmy to wykorzystać, że tam pracujesz ;) Mnie chodziło o to, że może porozmawiasz jeszcze raz z koleżanką z technologii, niech Ci wytłumaczy o co biega z tym nie polecaniem :) A co do listy, to może przyszedł czas, żeby ją stworzyć... Jak możesz, to zwróć się z prośbą o taką listę do działu jakości, ktoś przecież musi się zajmować sprawami alergenów w firmie, wszędzie tak jest.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Napisałam do Delecty. Odpowiedź brzmi:

Niestety nawet produkty nie zawierające glutenu w swoim składzie, czyli budynie, kisiele, mogą zawierać śladowe ilości glutenu (dotyczy to momentu zasypu, gdy do leja obok jest np. zasypywane ciasto z mąkami).

ruda52, nie przepraszaj, dziel się z nami wszystkimi informacjami czy też wątpliwościami, jakie Tobą targają. Właśnie tego typu dochodzenia dostarczają nam więcej wiedzy.
Ostatnio zmieniony czw 26 lip, 2007 13:00 przez elola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Znalazłam taką oto informację, trochę przedawnioną, bo ze stycznia 2006, ale może was zainteresuje:

"Ciasto o smaku czekoladowym Delecty jest produktem odpowiednim dla każdego, nawet dla konsumentów prowadzących dietę bezglutenową."
Oto link: http://www.spozywka.net/modules.php?nam ... e&sid=1252
Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Nastka pisze: "Ciasto o smaku czekoladowym Delecty jest produktem odpowiednim dla każdego, nawet dla konsumentów prowadzących dietę bezglutenową."
http://www.delecta.pl/169_488.php

Spójrzcie na skład tego ciasta w moim linku :/


P.S. Chodzi mi o skrobię pszenną, która wątpię żeby była bezglutenowa..ale nigdy nie mów nigdy...
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

No właśnie, też to zauważyłam...zresztą na stronie Delecty o tej teoretycznej bezglutenowości nie ma słowa.
Ostatnio zmieniony pt 10 sie, 2007 15:37 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

miszczPZ pisze:Chodzi mi o skrobię pszenną, która wątpię żeby była bezglutenowa
wg Skrobiowego jest to wysoce prawdopodobne, ale oczywiście nigdy nie ma się tej 100% pewności - musielibyśmy zobaczyć deklarację alergenów od dostawcy skrobi.

//edit: a jednak okazuje się, że skrobia pszenna tylko w teorii jest bezglutenowa. W praktyce zależy to od producenta.
Ostatnio zmieniony wt 30 lis, 2010 09:15 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
chojny997
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 17:49
Lokalizacja: wrocław

delecta 27.11.08

Post autor: chojny997 »

Szanowny Panie,

Delecta ma w swojej ofercie nastepujące produkty, które nie zawierają glutenu zgodnie z recepturą:

Ciasta w proszku
Duża Blacha Ciasto o smaku czekoladowym

Serniki błyskawiczne w proszku
oryginalny
czekoladowy
jogurtowy

Desery w proszku
Budynie
Kisiele
Galaretki
Śnieżka

Dodatki do ciast
Kremy tortowe
Karpatka w 5 minut

Dania gotowe
Flaki wołowe z warzywami
Sosy (meksykański, boloński, spaghetti, słodko-kwaśny)
Salsy

Polityka wobec alergenów (unikanie zanieczyszczeń krzyzowych) jest elementem naszego systemu HACCP, a poziom śladowych zanieczyszczeń alergenami jest przez nas systematycznie monitorowany.
Jednakże, pomimo stosowania najlepszych praktyk w tym zakresie, nie możomy wykluczyć śladowych ilości glutenu w powyższych produktach, które są produkowane na tych samych liniach produkcyjnych, co wyroby zawierające gluten. Niestety, nie posiadamy wyodrębionych ciagów produkcyjnych, dedykowanych wyłącznie dla produktów bezglutenowych.

Pozdrawiam
Magda Pawlicka
Product Development Manager
Rieber Foods Polska S.A.
E-mail: magda.pawlicka@rieberson.no
Phone: +48-54 41 26 545
Fax: +48-54 41 26 546

Web: http://www.delecta.pl

[ Komentarz dodany przez: Rafal_tata: Wto 02 Gru, 2008 23:04 ]
//literówka w nagłówku
Ostatnio zmieniony wt 02 gru, 2008 22:59 przez chojny997, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ