Jogobella

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Jogobella

Post autor: elola »

"... uprzejmie informujemy, że;

1. Jogobella z owocami i ziarnami 6 zbóż, Jogobella z owocami i musli, Jogovita z musli , Deser jogurtowy - Cremesse biszkoptowy zawierają gluten

2. Jogurt naturalny, jogurt Jogovita - jogurt naturalny, jogurt Jogobella Light z owocami*, kefir oraz śmietana nie zwierają glutenu

* - Jogobella Light zawiera aspartam i acesulfan - substancje słodzące

3. Pozostałe rodzaje jogurtów owocowych Jogobella, Prima i Serduszko oprócz jogurtów owocowych wymienionych w punkcie 1 i 2 oraz serki homogenizowane Jogobella zawierają w składzie syrop glukozowo- fruktozowy, wyprodukowany wprawdzie z pszenicy ale wg oświadczenia producenta tego syropu oraz według obowiązujących przepisów nie zawiera on glutenu".
chojny997
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 17:49
Lokalizacja: wrocław

jogobella 12.02.08

Post autor: chojny997 »

Szanowny Panie,


w odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informujemy, że;
1. Jogobella z owocami i ziarnami 6 zbóż, Jogobella z owocami i musli, Jogovita z musli, Deser jogurtowy - Cremesse biszkoptowy, deser Tiramisu zawierają gluten

2. Jogurt naturalny, jogurt Jogovita - jogurt naturalny, jogurt Jogobella Light z owocami*, kefir oraz śmietana nie zwierają glutenu
* - Jogobella Light zawiera aspartam i acesulfan - substancje słodzące

3. Pozostałe rodzaje jogurtów owocowych tj. Jogobella z owocami , jogurty owocowe Prima i jogurty owocowe Serduszko oraz serki homogenizowane Jogobella zawierają w składzie syrop glukozowo- fruktozowy, wyprodukowany wprawdzie z pszenicy, ale wg oświadczenia producenta tego syropu oraz według obowiązujących przepisów należy go traktować jako składnik nie zawierający glutenu.

Iwona Zacharowska

Kierownik Działu Jakości
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

No to wiemy, że jogurty naturalne i śmietany ichniejsze możemy jeść :|
ciekawa jstem czy ktoś jadł jogobellę light? Jak smakuje? :029:
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja wielokrotnie jadłam i (jakkolwiek nie jest to wiarygodne), nic mi nie było.
Smak średni, bo to w końcu light - mało tłuszczu i cukru.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

Jogobella Light zawiera aspartam i acesulfan
Może odpowiadam na to co nie powinnam, ale co do Aspartamu chciałam coś przybliżyć.

"Według Alexis Black, autorki artykułu opublikowanego w NewsTarget.com, aspartam może wywoływać raka, ślepotę, migrenę, zaburzenia w życiu seksualnym czy niekontrolowaną agresję podobną do objawów ADHD. Aspartam to neurotoksyna, zawierająca szkodliwy alkohol metylowy, który wątroba zamienia w formaldehyd, kancerogenny gaz stosowany powszechnie do produkcji klejów, żywic czy materiałów wybuchowych."

Dalsza część reportażu tu: http://www.wegetarianie.pl/Article324-m ... hold0.html
Obrazek
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Jogobella

Post autor: ruda52 »

Witam, Przekazuję Wam najnowszą odpowiedź , jaka otrzymałam z Jogobelli. Pytałam o sery Toasty, które mnie bardzo smakują, a otrzymałam odpowiedź jak niżej.
Pozdrawiam :)

"...Poniżej przedstawiamy produkty zawierające gluten oraz nie zawierające glutenu:

1. Jogobella z owocami i ziarnami 6 zbóż, Jogobella z owocami i musli, Jogovita z musli, Deser jogurtowy - Cremesse biszkoptowy, deser Tiramisu - zawierają gluten

2. Jogurt naturalny, jogurt Jogovita – jogurt naturalny, jogurt Jogobella Light z owocami*, kefir oraz śmietana nie zawierają glutenu

* - Jogobella Light zawiera aspartam i acesulfan - substancje słodzące

3. Pozostałe rodzaje jogurtów owocowych Jogobella, Prima i Serduszko oprócz jogurtów owocowych wymienionych w punkcie 1 i 2 oraz serki homogenizowane Jogobella zawierają w składzie syrop glukozowo- fruktozowy, wyprodukowany wprawdzie z pszenicy, ale wg oświadczenia producenta tego syropu oraz według obowiązujących przepisów jest on uznawany jako produkt bezglutenowy

4. Jogurty marki Prima i Serduszko oraz Monte Drink zawierają skrobie modyfikowaną ale surowcem do jej wyprodukowania jest skrobia kukurydziana lub skrobia z tapioki – co oznacza, że jest to skrobia modyfikowana bezglutenowa – i tym samym produkty te są bezglutenowe.

5. Sery topione Toasty również należą do produktów bezglutenowych.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji.

Poniżej dodatkowe informacje:


Jako żywność bezglutenową określa się produkty:

● składające się lub wytworzone wyłącznie z surowców nie zawierających pszenicy (i jej odmian takich, jak pszenica durum, orkisz lub kamut), żyta, jęczmienia i owsa lub ich odmian, w których całkowity poziom glutenu nie może przekraczać 20 mg/kg;

● zawierające jeden lub więcej składników z pszenicy (i jej odmian takich, jak pszenica durum, orkisz lub kamut), żyta, jęczmienia i owsa lub ich odmian, które zostały specjalnie przetworzone w celu usunięcia z nich glutenu, a całkowity poziom glutenu nie może przekraczać 20 mg/kg.

Powyższe wartości odnoszą się do produktów w postaci, w jakiej są wprowadzane do obrotu i sprzedawane konsumentowi.

Odnośnie zawartości glutenu w syropie glukozowo -fruktozowym – zebrane informacje przedstawiają się następująco:

w 2007 r. Komitet ds. Żywienia i Żywności Specjalnego Żywieniowego Przeznaczenia Kodeksu Żywnościowego przedstawił projekt zrewidowanej normy dotyczącej żywności bezglutenowej. Zgodnie z tym projektem i szeroką dyskusją wyróżnione zostały dwie kategorie produktów specjalnego żywieniowego przeznaczenia dla osób nie tolerujących glutenu, tj.:

− żywność bezglutenowa;

− żywność o obniżonej zawartości glutenu.

Z informacji udzielonej nam przez producenta syropu glukozowo -fruktozowego wynika, że dostarczany nam syrop zawiera poniżej 20 mg glutenu na kg syropu czyli według definicji powyżej może być określony jako produkt bezglutenowy. Ponadto dodawany jest on do jogurtów w ilości ok.4 % czyli przeliczając według receptury – jogurt owocowy Jogobella zawiera około 0,8 mg glutenu na kg gotowego produktu co oznacza, że jeden kubeczek jogurtu 150 g zawiera 0,12 mg glutenu, natomiast jeden kubek jogurtu 500 g zawiera 0,4 mg glutenu.

Z poważaniem

Kierownik Działu Jakości.."

//Edit: usunęłam dane osobowe z listu.
Generalnie proszę wszystkich o nie zamieszczanie danych osób, które wypowiadają się w imieniu firmy i w odpowiedzi na korespondencję - chyba, że te osoby są świadome, że ich nazwisko znajdzie się na forum i wyraziły na to zgodę.
Akurat na ten post wypadło, ale apel jest skierowany do wszystkich forumowiczów. :)
Ostatnio zmieniony pt 30 paź, 2009 15:42 przez ruda52, łącznie zmieniany 3 razy.
Barichelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 04 lis, 2007 13:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: Barichelo »

nic nie było o zwykłym "monte" wie coś ktoś może?
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Sheep,uzyskalam od Pani Kierownik zgodę na umieszczenie tej odpowiedzi na n/Forum. Masz rację nie dopytalam tylko, czy mogę podać nazwisko. :oops:
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Czyli dobrze zrozumiałam ,że SERDUSZKA można jesc pomimo,że zawierają
SKROBIE MODYFIKOWANĄ .... ???? <mmm>

4. Jogurty marki Prima i Serduszko oraz Monte Drink zawierają skrobie modyfikowaną ale surowcem do jej wyprodukowania jest skrobia kukurydziana lub skrobia z tapioki – co oznacza, że jest to skrobia modyfikowana bezglutenowa – i tym samym produkty te są bezglutenowe.

PROSZĘ o ODPOWIEDZ z góry bardzo DZIĘKUJE .

pozdrawiam
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Można jeść.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Tak można
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Dziękuję za odpowiedz dotycząca jogurtów :D

Ale się ciesze że Serduszka ( moje ulubione) mogę jeść :053: <lala> :053: <lala> :053:

pozdrawiam


//Moderatorka: zamieniłam wielkie litery na zwykłe. Bardzo proszę o nieużywanie wielkich liter - w internecie oznaczają one krzyk. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony pn 02 lis, 2009 11:33 przez idealna81, łącznie zmieniany 1 raz.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

A wiecie coś na temat Serduszko Pudding czekoladowo waniliowy? Dzwoniłam do firmy Zott, mieli mi wysłać całe zestawienie i czekam tak tydzień i sie doczekać nie mogę.
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Czekaj cierpliwie,ponieważ Firma odpowiada na zapytania klientów według kolejności zgłoszeń. :)
julia.m
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 14:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: julia.m »

Mam prosbe: czy ktos kto dostal juz to zestawienie moglby mi je przeslac na maila? Prooosze:) julia.m@poczta.onet.pl
Obrazek
ODPOWIEDZ