Jogobella

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Ja dzwonilam chyba ze dwa tygodnie temu i mieli mi wyslac - do tej pory nie mam i nie wiem co z Puddingami Serduszko :/
k8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 19 sie, 2009 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: k8 »

Witam :) dzwoniłam dzisiaj przed chwilką do firmy Zott z pytaniem o Puddingi Serduszka i pani również chciała mi wysłać odpowiedz mailowo, ale gdy usłyszała słowo gluten od razu wiedziała o co chodzi. Miło mi przekazać, że Puddingi Serduszka są bezpieczne, podobnie jak jogurty i pozostałe produkty, jeśli chodzi o Serduszka. Skrobia modyfikowana jakiej używają jest z kukurydzy lub z tapioki.
Pozdrawiam wszystkich :)
monika19809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 09:51
Lokalizacja: Ełk

Post autor: monika19809 »

A na moje zapytanie co do śmietan i jogurtów nie zawierających glutenu dostalam odpowiedz:

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informujemy, że:

1. Jogobella z owocami i ziarnami 6 zbóż, Jogobella z owocami i musli, Jogovita z musli, Deser jogurtowy - Cremesse biszkoptowy, deser Tiramisu - zawierają gluten

2. Jogurt naturalny, jogurt Jogovita – jogurt naturalny, jogurt Jogobella Light z owocami*, kefir oraz śmietana nie zawierają glutenu

* - Jogobella Light zawiera aspartam i acesulfan - substancje słodzące

3. Pozostałe rodzaje jogurtów owocowych Jogobella, Prima i Serduszko oprócz jogurtów owocowych wymienionych w punkcie 1 i 2 oraz serki homogenizowane Jogobella zawierają w składzie syrop glukozowo- fruktozowy, wyprodukowany wprawdzie z pszenicy, ale wg oświadczenia producenta tego syropu oraz według obowiązujących przepisów jest on uznawany jako produkt bezglutenowy

4. Jogurty marki Prima i Serduszko oraz Monte Drink i Belriso zawierają skrobie modyfikowaną ale surowcem do jej wyprodukowania jest skrobia kukurydziana lub skrobia z tapioki – co oznacza, że jest to skrobia modyfikowana bezglutenowa.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji.

Poniżej dodatkowe informacje:

Odnośnie zawartości glutenu w syropie glukozowo-fruktozowym – zebrane informacje przedstawiają się następująco:

w 2007 r. Komitet ds. Żywienia i Żywności Specjalnego Żywieniowego Przeznaczenia Kodeksu Żywnościowego przedstawił projekt zrewidowanej normy dotyczącej żywności bezglutenowej. Zgodnie z tym projektem i szeroką dyskusją wyróżnione zostały dwie kategorie produktów specjalnego żywieniowego przeznaczenia dla osób nie tolerujących glutenu, tj.:

− żywność bezglutenowa;

− żywność o obniżonej zawartości glutenu.

Jako żywność bezglutenową określa się produkty:

● składające się lub wytworzone wyłącznie z surowców nie zawierających pszenicy (i jej odmian takich, jak pszenica durum, orkisz lub kamut), żyta, jęczmienia i owsa lub ich odmian, w których całkowity poziom glutenu nie może przekraczać 20 mg/kg;

● zawierające jeden lub więcej składników z pszenicy (i jej odmian takich, jak pszenica durum, orkisz lub kamut), żyta, jęczmienia i owsa lub ich odmian, które zostały specjalnie przetworzone w celu usunięcia z nich glutenu, a całkowity poziom glutenu nie może przekraczać 20 mg/kg.

Powyższe wartości odnoszą się do produktów w postaci, w jakiej są wprowadzane do obrotu i sprzedawane konsumentowi.

Z informacji udzielonej nam przez producenta syropu glukozowo-fruktozowego wynika, że dostarczany nam syrop zawiera poniżej 20 mg glutenu na kg syropu czyli według definicji powyżej może być określony jako produkt bezglutenowy. Ponadto dodawany jest on do jogurtów w ilości ok.4 % czyli przeliczając według receptury – jogurt owocowy Jogobella zawiera około 0,8 mg glutenu na kg gotowego produktu co oznacza, że jeden kubeczek jogurtu a 150 g zawiera 0,12 mg glutenu, natomiast jeden kubek jogurtu a 500 g zawiera 0,4 mg glutenu.

Z poważaniem

Iwona Zacharowska

Kierownik Działu Jakości

Ja z góru dziekuje dla tej pani za tak szybką odpowiedz :)
ODPOWIEDZ