MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Ja dawno nie jadłam Snickersów, Marsów itp., ale parę dni temu nic innego nie mogłam dostać, a bardzo mi się zachciało czegoś słodkiego, więc skusiłam się na Marsa, niestety.. mój organizm twierdzi że jest w nim gluten, niestety reaguję na każdą najmniejszą ilość..
Awatar użytkownika
Marko Ramius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt 29 sie, 2006 10:02
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Marko Ramius »

Nastka pisze:Ja dawno nie jadłam Snickersów, Marsów itp., ale parę dni temu nic innego nie mogłam dostać, a bardzo mi się zachciało czegoś słodkiego, więc skusiłam się na Marsa, niestety.. mój organizm twierdzi że jest w nim gluten, niestety reaguję na każdą najmniejszą ilość..
Dziaj oddzwoniła do mnie Pani Małgorzata, otrzymałem inforamcje, że snickers w każdej wersji jest bezpieczny, a co do marsa to znajdują się w nim sladowe ilości glutenu i tu cytuje: "poniżej 200 pph, zgodnie z dyrektywą uni europejskiej..." co kolwiek by to nie znaczyło. Osobiście jem codziennie najmniej 3 snickersy i nic mi nie jest. :lol:
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

w zeszłym tygodniu skusiłam się na trzy snickersy (moje ulubione batoniki). i miałam śmieszne problemy w weekend... może faktycznie reakcje różnych organizmów sa różne. Ja w każdym razie w najbliższym czasie nie zamierzam jeść snickersów. a w marsie jest jakiś słód, chyba jeczmienny. ostatnio sprawdzałam.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

vixi pisze: poza tym snickers tak jak i mars zawiera słód
Trzymam przed soba snickersa i nie zawiera on słodu!
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

mars zawiera słód. snickers nie... snickers zawiera syrop glukozowy.
mam nawet cały sklad :
cukier, orzeszki ziemne, syrop glukozowy, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, pełne mleko w proszku, miazga kakaowa, odtłuszczone mleko w proszku, laktoza, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, utwardzony tłuszcz roślinny, sół, emulgator (lecytyna sojowa), białko jaja w proszku, zhydrolizowane białko mleka, aromat.
w nawiasie została umieszczona informacja: śladowe ilości:orzechów laskowych, migdałów i sezamu.

i co? jeśc czy nie jeść? bo niby podali ze zawiera śladowe ilości orzechów, migdałów i sezamu więc pewnie by umieścili info o glutenie. no ale ten syrop glukozowy...
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Koło Pomocy Dzieciom na Diecie Bezgl. proponuje produkty sprawdzone i są to m. in.(trzeba kliknąć w zdjęcie i wtedy widać znacznie lepiej, np. bounty i snickersy):
Ostatnio zmieniony śr 13 wrz, 2006 22:46 przez asiar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marko Ramius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt 29 sie, 2006 10:02
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Marko Ramius »

Gosiuuunia pisze:w zeszłym tygodniu skusiłam się na trzy snickersy (moje ulubione batoniki). i miałam śmieszne problemy w weekend... może faktycznie reakcje różnych organizmów sa różne. Ja w każdym razie w najbliższym czasie nie zamierzam jeść snickersów. a w marsie jest jakiś słód, chyba jeczmienny. ostatnio sprawdzałam.
Zakładam, że był to zwykły snickers, a zatem nie zawiara on nic w swoim składzie co sugerowałoby obecność gluta, poza tym "śmieszne problemy" nie zawsze muszą być spowodowane spożyciem gluta. Pozdrawia pożeracz snickersów :D

[ Dodano: Czw 14 Wrz, 2006 07:42 ]
Gosiuuunia pisze:mars zawiera słód. snickers nie... snickers zawiera syrop glukozowy.
Faktem jest , że jestem nowicjuszem i nadal zgłębiam swoją wiedzę dotyczącą składników produktów sporzywczych, ale nie widze zagrożenia ze strony syropu glukozowego i co on niby ma wspólnego z glutenem ? Przecież glukoza to sam cukier, a gluten to białko. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasiunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 22:07
Lokalizacja: końskie

Post autor: kasiunia »

Mam propozycję,zamiast się kłócić zjedzcie Marsa lub Snicersa jak kto woli!A wtedy poznacie prawdę ja poznałam -wysypka na tydzień gwarantowana!!!Chyba że mam uczulenie na laktozę o któym nic nie wiem!Pozdrawiam! :lol:
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Przepraszam, ale to różnica, Mars czy Snickers. Mars jest glu., Snickers bezg.Czy jesteś pewna, że wysypka była po Snickersie?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

taa... wiecie, jakby ten gluten zanikła w pewnych procesach to by było fajnie. bo np. czytałam na tym forum że podczas procesy wytwarzania spirytusu znika (jest niszczony czy jakoś tak) gluten. i to rzekomo chemicy potwierdzali... ale na samo hasło "pszenica" mam taki odruch pt. "precz mi z tym". myślę że wy też. i uważam że to od tego zalezy.
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

A może pyreczki

Post autor: krzys22 »

Jeżeli chodzi alkohol to stawiam na pyreczki (np. wódka Palace). A zamiast piwska winko. Przyjemniej i romantyczniej :D
Jest super, jest super :)
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

To nie jest wątek o alkoholu. Proszę trzymajcie się tematów!!
Obrazek
Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Post autor: Ola »

Niestety, zła wiadmość dla fanów BOUNTY, SNICKERSA i innych smakołyków z MASTERFOODS.

Fragment pisma:

Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że którekolwiek z naszych produktów są wolne od glutenu. Jest to związane z kompleksowością naszej produkcji.

Przykro nam z tego powdu, jednak nie jesteśmy w stanie pomóc osobom na diecie bezglutenowej.

:-(
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Tego już naprawdę za wiele! snickersy jadłam bez oporów, przekonana o ich bezglutenowości! :diabelek: A miałam taki dobry sposób "na głoda"" :okulary: "Czy tylko ja byłam taka nieświadoma????!!!
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A ja bym chciała zobaczyć to pismo od Masterfoods w całości.
Chciałabym wiedzieć, jak oni motywują przekonanie o glutenowości swoich produktów, w końcu jedyne, co ewentualnie mogłoby być podejrzane w Bounty czy Snikersie (jak pamiętam), to ten syrop glukozowy, który jednakowoż Unia Europejska traktuje jako bezglutenowy.
Obrazek
ODPOWIEDZ