Dr.Oetker

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Beata B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 02 maja, 2005 21:45
Lokalizacja: Lubin

Dr.Oetker

Post autor: Beata B. »

Przeczytałam na ich stronie internetowej, że ich budynie są bezglutenowe. Czy ktoś może potwierdzić,że tak jest faktycznie??? Piekłam ciasto na ich budyniach, ale teraz mam watpliwości - czy to mi nie zaszkodzi.

//mod: Scalone.
Ostatnio zmieniony czw 14 paź, 2010 23:59 przez Beata B., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ja wiem, że można napisać wszystko, ale jednak jest to jakaś odpowiedzialność. Myśle, że w przypadku Oetkera, którego produkty b.często spożywane są przez dzieci można wykazać odrobinę zaufania. Moja Kasia je budynie.
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

Pisałam do Oetkera niedawno. Odesłali mi listę bezglutenowych produktów:

1. Budynie
2. Budynie „Ulubione”
3. Budynie „Słodka chwila”
4. Kisiele witaminizowane z sokiem owocowym
5. Kisiele „Słodka chwila”
6. Galaretki owocowe
7. Bita śmietana
8. Bita śmietana light
9. Bita śmietana spray
10. Sernik na zimno
11. Tort jogurtowy
12. Kremy do tortów i ciast / z wyjątkiem kremu do ciasta Karpatka /
13. Polewy w proszku
14. Polewy gotowe
15. Cukier wanilinowy
16. Drożdże instant
17. Sernix
18. Śmietan - fix
19. Posypka Decor
20. Przyprawa korzenna
21. Żelfixy
22. Cukier żelujący
23. Aromaty w fiolkach
24. Kwas cytrynowy
25. Żelatyna
26. Soda
27. Gustin-fix
28. Creme Ole
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Witam

Dzwoniłam dzisiaj do Dr.Oetkera zapytać o bezglutenowość kisielków "słodka chwila" (nie zauważyłam, że na forum już pojawił sie ten wątek :roll: ). Pan oczywiście potwierdził, że faktycznie nie zawierają w swym składzie glutenu. Powiedział również, że wczoraj dzwoniła do nich Pani (ukłon w jej stronę) z Fundacji osób chorych na celiakię, z prośbą o informacje dot. bezglutenowych produktów. Podobno firma pracuje już nad projektem stworzenia strony, na której byłyby interesujące nas informacje. :=D>:
Ostatnio zmieniony czw 26 paź, 2006 10:36 przez Wiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Obawiam się,że powyższa lista nie jest całkowicie aktualna - kupiłam kiedyś krem do tortów, na wszelki wypadek przeczytałam skład i niestety, nie pamiętam już, co to był dokładnie za składnik, ale wynikało w sposób zupełnie oczywisty, że zawiera gluten.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Wiki pisze:Podobno firma pracuje już nad projektem stworzenia strony, na której byłyby interesujące nas informacje.
pomysł niewątpliwie godzin pochwały. i naśladownictwa :D
asiar pisze:Obawiam się,że powyższa lista nie jest całkowicie aktualna - kupiłam kiedyś krem do tortów, na wszelki wypadek przeczytałam skład i niestety, nie pamiętam już, co to był dokładnie za składnik, ale wynikało w sposób zupełnie oczywisty, że zawiera gluten.
byleby jeszcze pamiętali o aktualizowaniu danych.
a i tak nigdy nie powinniśmy zapominać o czytaniu składów
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Wiecie co, wkurzyłam się wczoraj, jakąś taką niemoc poczułam. Wydrukowałam listę produktów Oetkera jaką firma przysłała Accipiter. I pomyślałam - fajnie, że jest kilka rzeczy więcej i to fajnych. A potem czytam to co napisała asiar i wkurzyłam się na firmę Oetker, bo skoro coś do kogoś piszą to niech będą w tym konsekwentni. Wiem, że trzeba za każdym razem czytać skład danego produktu, doskonale o tym wiem, ale taka bezsilna się czuję. ](*,)
asiar pisze:kupiłam kiedyś krem do tortów, na wszelki wypadek przeczytałam skład i niestety, nie pamiętam już, co to był dokładnie za składnik, ale wynikało w sposób zupełnie oczywisty, że zawiera gluten.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Co do doktora Oetkera - na polskiej stronie ma on dział FAQ (najczęściej zadawanych pytań), a w nim listę produktów bezglutenowych. Oczywiście nie ręczę za producenta, ale raczej tak duży koncern o renomie światowej powinien wiedzieć, co pisze (Tu wymieniona strona: link )

Poza tym nie dajmy się zwariować - to, że coś ma skrobię, nie oznacza, że jest dla nas szkodliwe! Choć oczywiście ja też czułabym się pewniej, gdyby producent pisał, jaka też skrobia została zastosowana w produkcie.
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

A propos budyniów od dr. Oetkera. Wziełam ostatnio hyba malinowy i czekoladowy. Z przyzwyczajenia przeczytałam skład... i patrze a w składzie "... skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana, skrobie modyfikowane..." Troszke mnie zaskoczyło... jakie inne skrobie... To samo tyczy się kiślu... wziełam morelowy... a w składzie syrop glukozowy... Ale zawsze jest szansa że jest bg. No ale ten budyń. Do tego w malinowym jest "maczka budyniowa". Po wpisaniu w google znalazłam że może zawierać śladowe ilości glutenu... No nie wiem jak wy, ale ja już głupieje... Chyba trzeba będzie czytać skład każdego produktu! Niezaleznie od "stereotypów" zawierania lub tez nie glutenu
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

No dokładnie ja juz nie biorę na oko dr. Oetker był bezglutenowy ale ostatnio cos mnie tknęło i tez przeczytałam :!: o żesz ożeszkou zmiany robią :!: ostatnio kupowałam w lider price budyń (na licencji czyjejs tam) i był czysty jak łza ...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

a mnie czujność opuściła i ostatnio - przyznaję bez bicia - co kilka dni budyń oetkera jadłam :diabelek:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

W sprawie mączki budyniowej, mogę was uspokoić. Jest to po prostu skrobia ziemniaczana - tylko trochę przetworzona. Na pewno jest bezglutenowa. Poszukam w książkach "co jej zrobili".
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Co to jest mączka budyniowa i czy można podawać ją dzieciom?
-Jest to mieszanina naturalnych skrobii w odpowiednich proporcjach. Nie ma przeciwwskazań odnośnie podawania jej dzieciom, również tym na diecie bezglutenowej (może zawierać śladowe ilości glutenu).

to jest odpowiedz ze strony winiar. Ja na wszelki wypadek wole unikac tego... Ale teraz wiem że to jest zagęstnik... ale na wszelki wypadek wole unikać :)
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

5 minut temu rozmawiałem z Panią pracującą w laboratorium Dr.Oetker'a na temat ich produktów. Pani mnie zapewniła, że jeśli na opakowaniu nie jest zaznaczone, że jest to skrobia pszenna, to na 100% to nie jest taka skrobia. Mówiła, że przepisy wymagają od nich tego, aby skrobia pszenna była dokładnie wyszczególniona na opakowaniu jeśli występuje w składzie produktu.

Poza tym podobno na początku marca ma powstać jakaś tabela z produktami bezglutenowymi i Pani namawiała mnie żebym wtedy się odezwał do nich po całą listę takich produktów.

Kilkakrotnie zostałem zapewniony, że jeśli gluten pod postacią skrobi pszennej występuje w ich produktach to na pewno jest to zaznaczone w składzie na opakowaniu.

P.S.zabieram się za testowanie bo brat mi przywiózł kupę nowych produktów m.in.galaretka z sosem waniliowych, owoce leśne z sosem waniliowym itp :)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Elzbieta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 cze, 2006 16:44
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Elzbieta »

miszczPZ, Dziękuję za odpowiedż lecz nie jestem pewna ,dopóki firma nie opisze dokładnie co z czego jest no i oczywiście czy ich produkty miały robione badania na obecność glutenu.Czekam z niecierpliwością na ich odpowiedż.
Elżbieta
ODPOWIEDZ