BIFOOD Sp. z o.o.

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EdytkaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 03:27
Lokalizacja: Malbork

BIFOOD Sp. z o.o.

Post autor: EdytkaW »

Oto odpowiedź od firmy Bifood:

Dnia 24-08-2007 o godz. 11:29 BIFOOD Sp. z o.o. napisał(a):

Szanowna Pani,
Firma BIFOOD jest producentem wielu rodzajów płatków śniadaniowych opartych na bazie kukurydzy, pszenicy, owsa, ryżu i jęczmienia. Nie jesteśmy zakładem produkującym produkty bezglutenowe (przekreślony kłos). Znane nam są wymagania dla produkcji takiej żywności.

W związku z dużym zainteresowaniem naszych klientów kilka lat temu stworzyliśmy produkt: płatki ryżowe. Skład surowcowy tych płatków to kaszka ryżowa, cukier i sól- surowce bezglutenowe. Ze swojej strony dokładamy starań aby produkty te nie uległy zakażeniu glutenem. Płatki te są produkowane na tej samej linii co płatki kukurydziane, w których można znaleźć śladowe ilości glutenu z racji na zawartą w nich małą ilość ekstraktu słodowego. Jak wspomniałam do produkcji płatków ryżowych stosujemy inne reżimy technologiczne i dbamy o to by nie doszło do zakażenia krzyżowego. Płatki ryżowe są zawsze produkowane jako pierwsze w danym cyklu produkcyjnym (linia pracuje w systemie ciągłym ok 5-7 dni) czyli nie ma tzw. przejściowych produktów, rozruch jest po dokładnym myciu i czyszczeniu linii, poza tym w czasie startu produkcji (nagrzewanie maszyn itp.) pierwszy zasyp ok. 200 kg wychodzi na straty wskutek niedopieczenia i niejako "przeczyszcza" dodatkowo maszyny. W dalszych etapach pakowania i dystrybucji również dbamy o to by wyeliminować ryzyko zakażeń tym alergenem.

Prosiła mnie Pani o wiarygodną odpowiedź dlatego tak się rozpisałam. Mogę jeszcze dodać, że na płatki ryżowe mamy wielu stałych klientów będących na diecie bezglutenowej. Jak wspomniałam dokładamy wszelkich starań aby płatki ryżowe były wolne od gliadyny jednakże wobec wymagań prawnych nie możemy stosować symbolu produktu bezglutenowego. Pozostawiam Pani wybór czy obdarzy nas Pani zaufaniem.
Z wyrazami szacunku,
Monika Łyczyńska technolog produkcji

P.P.H.BIFOOD Sp. z o.o. Psary Polskie 28B
62-300 Września tel. +48 61 43 777 07 tel./fax: +48 61 43 66 936
www.bifood.pl

Miło, że tak rzetelnie starają się udzielić informacji. :)
ODPOWIEDZ