Bakalland

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

A ja nie kupuje nic z Bakalandu, choćby dlatego, że susza owoce chemią. Kupuję albo w eko sklepach albo w Kauflandzie wprawdzie nie takie piękne ale tanie rodzynki greckie suszone w słońcu :)
mamuśka Mariuszka
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Niesiarkowane rodzynki eko można dostać w... Rossmannie :)
I dobre suszone pomidory. Jedne i drugie w bardzo przyzwoitych cenach. Mają też jakieś inne owoce suszone, ale ich nie sprawdzałam.

Kauflandu nie mam niestety w pobliżu, muszę kiedyś zrobić wycieczkę do jakiegoś.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Fakt w Rossmanie też kupowałam rodzynki i były smaczne.
mamuśka Mariuszka
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

to, że napisane, że suszone w słońcu mnie nie przekonuję, dla reklamy mogą nawet napisać, że pani w bikini na kubie o nie dbała:D

czyli sugerujecie się oczywiście składem? jeśli nie ma żadnych konserwantów ani wypisanych alergenów bierzecie? mhmmmm pytam o konkretne sprawdzone nazwy firm i jakie z tej firmy dokladnie owoce/orzechy:) bo w eko sklepach... czyli pewnie jakieś drogie zagraniczne? czy macie na mysli np organic'a?

dziękuję Wam za informacje!
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Rodzynki Królewskie Makar nie zawierają konserwantów (co jest odnotowane na opakowaniu) i widuję je w sklepach ze zdrową żywnością. Nie są jakoś przerażająco drogie.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

malealekochane pisze:czyli sugerujecie się oczywiście składem?
Oczywiście. Jak zwykle czytam skład i jak mam możliwość wybrać te bez siarki - to je wybieram.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

ja też kupuje w Rossmanie niesiarkowane rodzynki. A wiórki kokosowe ostatnio zamawiałam przez neta też te bio, bo siarki nie mogę.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

zaraz dostanę po łapkach, że nie trzymam tematu bakallandu, a Wy zaraz za mną że mi w tym towarzyszycie:))) jednak uważam, że to dość ważny temat bo orzechy czy suszone owoce są doskonałe zawsze i wszędzie, i co ważne wartościowe....

dziękuję Wam bardzo wszystkim. w takim razie jutro będę szukać czegoś co ma w składzie sam produkt i żadnych wypisanych alergenow!

rozumiem w takim razie, że z orzechami to samo? kupujecie wszystkie co mają w składzie same orzeczy?:)) w sumie z orzechami powinno być łatwiej, w końcu one nie mają po co być sypane mąką w celu nie przyklejana się....

a bakalland widzę, jak to duży koncern ładuję chemie dla zysków:( przykre
Ostatnio zmieniony pn 26 mar, 2012 23:09 przez malealekochane, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Jeśli chodzi o orzechy to cuda i dziwy też się zdarzają, zwłaszcza jak ktoś ci zapakuje np obierane, skąd wiesz jak wyglądała ich droga? Ja trzymam się zasady, im mniej przetworzone i uproszczone tym bezpieczniej. Są smaczniejsze, raczej z niczym się nie stykały na taśmie produkcyjnej a i jeśli ktoś ma alergię na pleśń itp to też jest istotne. Dlatego orzechy kupuję i sama łupię. A te których nie ma w tej wersji kupuje ekologiczne ale naprawdę sporadycznie.
A jeśli chodzi o kwestię czy suszone w słońcu to po pierwsze inny smak i inny wygląd, nie ujrzy się pięknych soczystych, dużych i równych owoców, tylko zazwyczaj małe, ciemniejsze i o wyglądzie mniej apetycznym.
mamuśka Mariuszka
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

nie mówie zupełnie o takich leżacych w jakichś koszyczkach w sklepach czy nawet ze zdrową żywnością, skąd mogę mieć nawet pewność, że wczesniej w tych koszyczkach np chleba nie trzymali i na dole jest pelno okruszków... mówie o orzechach zapakowanych w torebki, mhm pewnie ze wspólne linie produkcyjne występuje i pylenie ale wtedy mają obowiązek napisać o alergenach lub co na zakładzie produkują... podobno go mają:P
też wszystko staram się jeść wszystko najmniej przetworzone lub używam półproduktów... jednak z rodzynkami ciężko, a jakoś ostatnio mam ochote na nie, chociażby do jogurtu czy babeczek, zresztą nawet nie wspomnę... pamiętam jak korespondowałam z Lorentzem /Ci od chipsów Naturals co wycofali z polski/ Pani zapewniała, że podane przez nią orzeszki są czyste... a w razie gdyby coś się zmieniło zostanę poinformowana... może warto ich spróbować
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

A firma ZAHER z Wilkowic? Znacie? Wygląda na "czystą" żadnych konserwantów, żadnych alergenów w składzie ...

MAKAR - chyba wszystkie "susze " są bezpieczne?
ODPOWIEDZ