Lays

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Damian Oręczak » Cz 22 wrz, 2011 18:07

Niestety Lay's stix ketchup na opakowaniu, w składzie mają napisane słód jęczmienny-a to też gluten.
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez jochanek » Pt 23 wrz, 2011 10:18

Pochodziłem trochę po tych Lay's po sklepach. Poczytałem troszkę. Nie jestem do końca przekonany jednak na opakowaniu wyraźnie opisany jest każdy składnik przyprawy (z czego jest zrobiony). Dodając do tego czystość produkcji jaką stosują można chyba stwierdzić, że jeśli na opakowaniu glutenu w żadnej formie nie ma, to i w chipsach go nie będzie....
jochanek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pariko » So 24 wrz, 2011 10:32

myślę że warto wejść na stronę międzynarodową po ang. tam jest dokładna tabela alergenów
Ostatnio edytowano So 24 wrz, 2011 10:32 przez pariko, łącznie edytowano 1 raz
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Jaśminowasia » So 24 wrz, 2011 18:25

jestem na diecie prawie 4 miesiące, wczoraj zjadłam trochę laysów zielona cebulka i to był błąd, wymioty, ból brzucha, ból stawów, dzisiaj też się podle czuję, nie polecam
Jaśminowasia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez malealekochane » So 24 wrz, 2011 18:47

są cieżko strawne i raczej nie są zdrowe, no i polecane by czesto spożywać... wiec sadze ze to byla wina Twojego samopoczucia a nie same chipsy... ja przez pierwsze dwa lata jadlam zdrowo i lekkostrawnie, potrawy łagodne, gotowane/pieczone... nie mozesz serwowac takiej bomby swojemu organizmowi nagle kiedy dopiero sie regeneruja kosmki
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Magdula82 » So 24 wrz, 2011 20:35

Jaśminowasia...w tych w zielonej cebulce jest chyba glutaminian sodu, może w tym tkwi problem. Ja tego też już nie toleruje.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez pariko » N 25 wrz, 2011 18:22

ja po pół roku zjadłam całą paczkę solonych i wszystko było oki...ale właśnie co do zielonej cebulki tobym nie zaryzykowała....czemu? bo sam zapach jest chemiczny...a tu chips i sól...i to wszystko...
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez occinella » N 25 wrz, 2011 20:37

mJULKA napisał(a):Świetna wiadomość.Tylko nie wiem dlaczego trudno mi uwierzyć że leys ma tak bogatą ofertę bezglutenową?Occinella napisz proszę jak twoje dziecko ''przetrawiło''te leysy z kurczakiem?
Ja kupiłam kiedyś leysy appetite solone i niestety trzy dni Julkę bolał brzuch i jestem pewna że to po tych czipsach bo bardzo ostrożnie wprowadzamy do diety nowości.Może wina tkwi w tym że kupione były w biedronce? Czasem kupujemy leysy ale te zwykłe solone i te są ok.

Bardzo dobrze:) Nic się nie działo. Myślę, że od czasu do czasu można "zaszaleć".
Obrazek
occinella
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Ola_la » Pn 26 wrz, 2011 10:38

pariko napisał(a):zjadłam całą paczkę solonych

no właśnie - jeśli już "trzeba" jeść czipsy, to warto wybierać klasyczne solone - bo tylko one mają w składzie ziemniaki, sól i olej.
wszystkie "smakowe" to już cała tablica Mendelejewa i lista składników na pół paczki.

aha - o ile dobre toleruję solone Laysy, o tyle po Crunchipsach było kiepsko.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)

Postprzez Jaśminowasia » Pn 26 wrz, 2011 17:31

macie rację :)
Jaśminowasia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Jajciarz » Pn 26 wrz, 2011 18:13

a co sądzicie o smaku Lay's Fromage ??

Skład: ziemniaki, olej rośliny, preparat aromatyzujący o smaku śmietankowego serka ze szczypiorkiem [cebula, wzmacniacz smaku (glutaminian monosodowy, guanylan disodowy), cukier, glukoza, maltodekstryna, pietruszka, aromaty (zawierają białka mleka, śmietankę), serwatka w proszku (z mleka), przyprawy i zioła, pieprz], sól.
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Damian Oręczak » Pn 26 wrz, 2011 21:27

Fromage- ja uważałbym na maltodekstryne, może być ze zbóż glutenowych
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Sheep » Pn 26 wrz, 2011 21:29

mmm, uwielbiam smak prawdziwego preparatu aromatyzującego o smaku śmietankowego serka (ze szczypiorkiem)... mmm... :D Glutenu tam raczej na szczęście nie ma, ale nie ja bym raczej nie konsumowała, bo i po co.
Obrazek
Sheep
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez malealekochane » Pn 26 wrz, 2011 21:32

jeśli była by ze zbóż mają obowiażek napisać to... to samo w przypadku glutaminianu... i w sumie piszą zawsze jak się pojawiają zboża (wystraczy sprawdzić na czipsach nie podanych przez nich w mailu)... wg mnie jeśli opisują z czego jest każdy składnik to raczej robią to porządnie... skoro się tym zajeli nie widze sensu zeby jedne opisywali dokladnie a inne pomijali... taka jest moja opinia.
ja zawsze zle toleruje rzeczy niezdrowe, z wieloma ulepszaczami wiec zwyczajnie ich nie probowalam (jeszcze)... i mysle ze to też jest przyczyna osob ktore się źle poczuły...
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pariko » Wt 27 wrz, 2011 20:09

już kolejna paka solonych za mną :) i....znów zero skutków ubocznych :D....wino i chipsy i znów stare czasy powracają....
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje od firm